PDA

View Full Version : سوال: درخواست نمونه كد جهت تعريف كوكي و مراجعه به آن در نشست هاي بعدي

Ali_Sedaghat
یک شنبه 07 شهریور 1389, 06:21 صبح
با سلام خدمت كاربران محترم و آرزوي قبولي طاعات و عبادات شما در پيشگاه حضرت حق تعالي
غرض از مزاحمت:
سايتي كه در دست طراحي دارم داراي دو قسمت مي باشد.
قسمت اول: عمومي است و قابل دسترس همگان مي باشد.
قسمت دوم: اختصاصي است و قابل دسترس براي اعضاي سايت مي باشد. چيزي شبيه به همين سايت برنامه نويس
اما سؤالي كه از شما بزرگواران دارم اين مي باشد كه:
من در صفحاتي كه مخصوص اعضا مي باشد از تابع Session_Start استفاده كردم به عبارت بهتر از سيشن استفاده كردم كه كاربر وقتي براي بار اول لاگين كرد ديگه نيازي به وارد كردن نام كاربري و كلمه ي عبور نداشته باشه و خود مرورگر او را شناسايي كند

تا اين جا مشكلي نيست. كاربر پس از لاگين در سايت وارد پنل خودش شده و با رفتن از يك صفحه به صفحه ي ديگه نيازي به وارد كردن مشخصات خود نداره.

اما مشكل من اينه كه وقتي كاربر مرورگر را به طور كامل مي بنده و مجدداً مرورگر را باز مي كنه (دقت كنيد منظورم بستن كامل مرورگر هست نه صفحه مورد نظر) مجدداً بايد نام كاربري و كلمه ي عبور خود را وارد كنه. به نظر شما من بايد از چه بلوك كدي جهت رفع اين مشكل استفاده كنم؟

يكي از دوستان گفتند كه بايد مقدار Session را در بانك اطلاعاتي ذخيره كرد. مشكل اصلي اينه كه وقتي مرورگر بسته مي شه و مجدداً بارگذاري مي شه يه نشست خالي ايجاد مي شه به عبارت ديگه نشست ايجاد شده جديد بوده و اسكريپت قادر به شناسايي كاربر نمي باشه كه بخواد آيدي او را در بانك اطلاعاتي پيدا كنه.

اما نظر دوست گرامي ديگرم اين بود كه گفت شما مي تونيد از كوكي ها استفاده كنيد. اما مسئله ي مهم اينه كه من در نوشتن كوكي ها دچار ضعفم و نمي تونم اين كدها را بنويسم يعني اين كه با توابع كوكي ها اصلاً آشنا نيستم.

لطفاً به اين مثال توجه كنيد:
فرض كنيد كاربري به نام Ali در سايت ثبت نام كرده و براي او يك شناسه در نظر گرفته شده مثلاً آيدي اين شخص يك هست.
حالا اين كاربر در تمام صفحات با آيدي شماره يك شناخته مي شه و در نشست ها اين شماره آيدي در نظر گرفته مي شه.
كاربر مورد نظر ما كارش را در پنل خودش تمام مي كنه اما گزينه ي خروج را نمي زنه تا در ورود بعدي ديگه نيازي به وارد كردن نام كاربري و كلمه ي عبور نداشته باشه. او مرورگر را مي بنده و به طور كامل از مرورگر خارج مي شه.
بعد از مدتي مجدداً مرورگر را باز مي كنه تا وارد پنل كاربريش بشه اما او بايد دوباره نام كاربري و كلمه ي عبورش را وارد كنه

حال چگونه مي تونم كاري كنم كه كاربر در هر بار مراجعه نيازي به وارد كردن نام كاربري و كلمه ي عبور خود نداشته باشه.

ممنون مي شم اگر مرا راهنمايي كنيد.
با تقديم احترام
صداقت

ali zi zeperto
یک شنبه 07 شهریور 1389, 08:47 صبح
شما واسه این کاری که می خوای بکنی باید از کوکی ها استفاده کنی.من مشکلی که دارم اینه که کوکی ها رو با سشن ها ترکیب کنم.اگر نگاه کنی می بینی که همین سایت برنامه نویس هم موقع ورود یه گزینه داره ؛مرا بخاطر بسپار؛.اگر این تیک بخوره باید کوکی و سشن رو ست کنی و گرنه فقط سشن.مثلا یکی از کافی نت اومده می خواد کارش رو بکنه و بره و دیگه هم بر نمی گرده.یادشم رفته که خروج بزنه.اگر شما فقط کوکی ست کنی که بیچارش کردی.باید هم از سشن هم از کوکی استفاده کنی.من تو ترکیب کردن شرطاش هنوز گیرم والا کدش رو برات میذاشتم.

binyaft
یک شنبه 07 شهریور 1389, 09:20 صبح
نشست ها پس از بسته شدن مرورگر از بین میروند
شما باید از کوکی ها استفاده کنید هر چند امنیت پایین تری نسبت به سشن ها دارد
در ضمن نیازی به ذخیره سشن ها در بانک اطلاعاتی نیست