PDA

View Full Version : فراخوانی اطلاعات در کمبوباکس

autosa
یک شنبه 07 شهریور 1389, 08:47 صبح
سلام عزیزان خسته نباشید من اطلاعاتی دارم که میخوام اونارو درکمبو نمایش بدم وقتی از کمبو اول به عنوان مثال مقاومت انتخاب کرد در کمبوی دوم انواع مقاومت نشون بده و وقتی هریک از نوع مقاومتو انتخاب کرد موجودی انو در تکس باکس نشون بده طبق عکس ممنون میشم کدشو برام بزارید من عکسی از برناممو براتوت گذاشتم
http://www.barnamenevis.org/forum/C:\Documents and Settings\server\Desktop\001.jpg

nasim bahari
یک شنبه 07 شهریور 1389, 09:26 صبح
سلام..........

دوست عزیز دو حالت داره ......

1- اطلاعات شما درون یک و یا چند جدول جدا در بانک هستش

2- اطلاعات در بانک نیست و به صورت دستی می خواین این کار رو بکنین

حالا کدوم حالته ؟

autosa
یک شنبه 07 شهریور 1389, 13:12 عصر
سلام..........

دوست عزیز دو حالت داره ......

1- اطلاعات شما درون یک و یا چند جدول جدا در بانک هستش

2- اطلاعات در بانک نیست و به صورت دستی می خواین این کار رو بکنین

حالا کدوم حالته ؟

اطلاعاتم در بانک در دو جدول = جدول اولی که نام ماده ها است اسمش made و جدول دومی nmade
1)اسم جدول ماده ها که اسم محصولات فقط هست که یه فیلدش mcode = کد ماده و nname = نام ماده
2)اسم جدول دومی نوع ماده هاکه جدول اولی به این جدول join فیلد های این جدول به صورت زیر
code , mcode , nname , mojodi
موجودی = mojodi و نوع ماده =nname و کد ماده mcode و کد code که به صورت خودکار

nasim bahari
یک شنبه 07 شهریور 1389, 13:30 عصر
اطلاعاتم در بانک در دو جدول = جدول اولی که نام ماده ها است اسمش made و جدول دومی nmade
1)اسم جدول ماده ها که اسم محصولات فقط هست که یه فیلدش mcode = کد ماده و nname = نام ماده
2)اسم جدول دومی نوع ماده هاکه جدول اولی به این جدول join فیلد های این جدول به صورت زیر
code , mcode , nname , mojodi
موجودی = mojodi و نوع ماده =nname و کد ماده mcode و کد code که به صورت خودکار

سلام ...دوست عزیز

یک If توی رویداد تغییر کامبو بذار که مقدار فعلی کامبو رو برگردونه.......حال که مقدار رو می دونی جدول دوم رو بر اساس اون فیلتر کن و Data Source کامبو دوم رو هم که به جدول دوم وصله ، پس به همین راحتی مشکل حل شد.

autosa
دوشنبه 08 شهریور 1389, 10:45 صبح
سلام ...دوست عزیز

یک If توی رویداد تغییر کامبو بذار که مقدار فعلی کامبو رو برگردونه.......حال که مقدار رو می دونی جدول دوم رو بر اساس اون فیلتر کن و Data Source کامبو دوم رو هم که به جدول دوم وصله ، پس به همین راحتی مشکل حل شد.

دوست عزیز میشه کدشو برام بنویسید من براتون بانکمو ضمیمه کردم ممنون میشم برام بنویسید بانکم با sql 2000

ali_najari
دوشنبه 08 شهریور 1389, 17:20 عصر
سلام ....
اين هم نمونه برنامه اي كه خواسته بوديد
چون حجم DataBase شما زياد بود و علاوه بر اون برنامه هم بهش اضافه شد مجبور شودم Splite كنم
موفق باشيد

ali_najari
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 13:17 عصر
استفاده كرديد؟
به درد خورد يا خير؟

autosa
شنبه 13 شهریور 1389, 10:28 صبح
استفاده كرديد؟
به درد خورد يا خير؟

سلام علی آقا یه دنیا ممنون اما علی آقا بانک من sql 2000 فکر کنم شما با 2005 sql نوشتید علی آقا میشه بخوام کلاسی ننویسید آخه برنامه من کلاسی نیست کلاس بندی بلد نیستم بدون کلاس بنویسید ممنون میشم فقط برنامم همین کارش مونده

من اون قسمتی که پروژه مو گیر کردم براتون میفرستم علی آقا فقط باید بانک Attach کنید ممنون

ali_najari
شنبه 13 شهریور 1389, 11:21 صبح
سلام علی آقا یه دنیا ممنون اما علی آقا بانک من sql 2000 فکر کنم شما با 2005 sql نوشتید علی آقا میشه بخوام کلاسی ننویسید آخه برنامه من کلاسی نیست کلاس بندی بلد نیستم بدون کلاس بنویسید ممنون میشم فقط برنامم همین کارش مونده

من اون قسمتی که پروژه مو گیر کردم براتون میفرستم علی آقا فقط باید بانک Attach کنید ممنون

سلام

من بانك خودتون رو توي برنامه Attach كردم شما بجاي Datasorce كه برابر با SQLEXPRESS\. هست فقط كافيه كه نام SQLServer رو بنويسي. مثلا Totiaserver كه الان نام Sqlserver خودمه
--------------------
اگه يكم واضح تر بگيد كه الان چي نياز داريد ممنون ميشم. تا بتونم كمكتون كنم

ali_najari
شنبه 13 شهریور 1389, 11:36 صبح
توي كلاسي كه توي برنامه Attach شده به نام Database فقط كافيه توي Doconnect قسمت CS متن زير رو بزاريد

ObjCon.ConnectionString = My.Settings.labConnectionString
ObjCon.Open()

اگه با كلاس كار كني خيلي بهتره چون ديگه برنامت شلوغ نميشه

يه نگاه به برنامه من بنداز راحت ميتوني بفهمي كه از كلاس چطوري استفاده كني.
فقط بايد بالاي فرمت كلاس رو معرفي كني بصورتي كه بالاي برنامه ام توي فرمم تعريف كردم همون قسمت

Dim DB As New Mydb

--------------------
اگه يكم بيشتر توضيح بدي راحت تر ميتونم كمكتون كنم

autosa
شنبه 13 شهریور 1389, 12:23 عصر
توي كلاسي كه توي برنامه Attach شده به نام Database فقط كافيه توي Doconnect قسمت CS متن زير رو بزاريد

ObjCon.ConnectionString = My.Settings.labConnectionString
ObjCon.Open()

اگه با كلاس كار كني خيلي بهتره چون ديگه برنامت شلوغ نميشه

يه نگاه به برنامه من بنداز راحت ميتوني بفهمي كه از كلاس چطوري استفاده كني.
فقط بايد بالاي فرمت كلاس رو معرفي كني بصورتي كه بالاي برنامه ام توي فرمم تعريف كردم همون قسمت

Dim DB AsNew Mydb

--------------------
اگه يكم بيشتر توضيح بدي راحت تر ميتونم كمكتون كنم

علی آقا برنامه ای که بهتون دادم میخوام وقتی از کمبوی اول که مثلا مقاومت انخاب کرد کمبوی دوم همه ی انواع مقاومت لیست کنه تا اینجای کار برنامم کار میکنه کمبوی دوم میخوام وقتی یکی از نوع های مقاومت انتخاب کرد موجودی هر کدومو توو تکس باکس موجودی نمایش بده
میتونم شمارتون داشته باشم زنگ بزنم تلفونی بگم علی اقا

ali_najari
شنبه 13 شهریور 1389, 14:45 عصر
توي پيغام هاي خصوصي واستون گذاشتم

ali_najari
شنبه 13 شهریور 1389, 16:05 عصر
ورژن اصلاحي به تاريخ 13/6/89 ساعت 14:20

موفق باشيد

درصورتي كه با مشكل مواجه شديد با من تماس بگيريد.

autosa
یک شنبه 14 شهریور 1389, 13:27 عصر
ورژن اصلاحي به تاريخ 13/6/89 ساعت 14:20

موفق باشيد

درصورتي كه با مشكل مواجه شديد با من تماس بگيريد.

سلام علی آقا مهندس میشه یه سوال دیگه بپرسم مهندس توو همون برنامه کمبوی اول لیست ماده مصرفی ها رو برام میاورد درست یه فرم دیگه دارم عین همین کمبو که لیست ماده مصرفی ها رو برام در داخل کمبو پر میکنه وقتی ذخیرش میکنم میخوام کدش داخل بانک ذخیره بشه نه اسمش

ali_najari
دوشنبه 15 شهریور 1389, 08:25 صبح
سلام علی آقا مهندس میشه یه سوال دیگه بپرسم مهندس توو همون برنامه کمبوی اول لیست ماده مصرفی ها رو برام میاورد درست یه فرم دیگه دارم عین همین کمبو که لیست ماده مصرفی ها رو برام در داخل کمبو پر میکنه وقتی ذخیرش میکنم میخوام کدش داخل بانک ذخیره بشه نه اسمش

سلام

كد چي ميخوايد ذخيره بشه؟ كد ماده مصرفي (يعني همون كامبو اول) كه وقتي انتخاب ميكنيد بعد كامبو 2 شروع به پر شدن ميكنه؟

اگه اين رو ميگيد كه براي ذخيره سازي كد فقط كافيه Combobox1.selectedvalue رو براي ذخيره كد بزني!

autosa
دوشنبه 15 شهریور 1389, 09:25 صبح
سلام

كد چي ميخوايد ذخيره بشه؟ كد ماده مصرفي (يعني همون كامبو اول) كه وقتي انتخاب ميكنيد بعد كامبو 2 شروع به پر شدن ميكنه؟

اگه اين رو ميگيد كه براي ذخيره سازي كد فقط كافيه Combobox1.selectedvalue رو براي ذخيره كد بزني!

سلام مهندس صبح بخیر
همون کمبوی اول وقتی هر ماده مصرفی را که انتخاب وقتی دکمه ذخیره را زد فقط کد اون ماده مصرفی ذخیره بشه به عنوان مثال کد مقاومت عدد 1

ali_najari
دوشنبه 15 شهریور 1389, 10:30 صبح
سلام مهندس صبح بخیر
همون کمبوی اول وقتی هر ماده مصرفی را که انتخاب وقتی دکمه ذخیره را زد فقط کد اون ماده مصرفی ذخیره بشه به عنوان مثال کد مقاومت عدد 1

براي ذخيره كردن كامبوي اول با توجه به اينكه Valuemember براي اون تعريف كرديد فقط كافيه كه براي ذخيره كد از كد Combobox1.selectedValue استفاده كني.

SelectedValue دقيقا كد ماده انتخابيت رو بر ميگردون

اگه كارت راه نيافتاد باهام تماس بگير

autosa
دوشنبه 15 شهریور 1389, 13:48 عصر
براي ذخيره كردن كامبوي اول با توجه به اينكه Valuemember براي اون تعريف كرديد فقط كافيه كه براي ذخيره كد از كد Combobox1.selectedValue استفاده كني.

SelectedValue دقيقا كد ماده انتخابيت رو بر ميگردون

اگه كارت راه نيافتاد باهام تماس بگير

ممنونم مهندس دست شما درد نکنه ببخشید اذیتتون میکنم ممنونم وققتون دادید بهم
merciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiii

مهندس من دیتا گریدمو با کد پر میکنم در فرم لود این کد نوشتم
Dim constr As String = My.Settings.labConnectionString1
Dim Conn As New SqlConnection(constr)
adp = New SqlDataAdapter(" SELECT * from nmade order by ncode", Conn)
adp.Fill(dtset)
bs1.DataSource = dtset
bs1.DataMember = dtset.Tables(0).TableName
DataGrid1.DataSource = bs1
TextBox2.DataBindings.Add(New System.Windows.Forms.Binding("Text", bs1, "ncode", True))
TextBox3.DataBindings.Add(New System.Windows.Forms.Binding("Text", bs1, "nname", True))
TextBox7.DataBindings.Add(New System.Windows.Forms.Binding("Text", bs1, "mojodi", True))
TextBox4.DataBindings.Add(New System.Windows.Forms.Binding("Text", bs1, "des", True))
TextBox6.DataBindings.Add(New System.Windows.Forms.Binding("Text", bs1, "tarikh", True))

چجوری میتونم فارسی بهم نشون بده
مثلا ncode کد nname نوع ماده mojodi موجودی و غیره

ali_najari
دوشنبه 15 شهریور 1389, 14:45 عصر
كافيه كه بياي عنوان هاي ستونت رو تغيير بدي مثلا

DGV.Columns(1).HeaderText = "كد ماده اصلي"
DGV.Columns(1).Width = 110
DGV.Columns(1).DefaultCellStyle.Alignment = DataGridViewContentAlignment.MiddleCenter
DGV.Columns(1).DefaultCellStyle.Font = New System.Drawing.Font("B Yekan", 12, FontStyle.Regular)
DGV.Columns(1).Visible = True

منظور از DGV همون نام Datagridview مربوطه هست

autosa
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 09:18 صبح
كافيه كه بياي عنوان هاي ستونت رو تغيير بدي مثلا

DGV.Columns(1).HeaderText = "كد ماده اصلي"
DGV.Columns(1).Width = 110
DGV.Columns(1).DefaultCellStyle.Alignment = DataGridViewContentAlignment.MiddleCenter
DGV.Columns(1).DefaultCellStyle.Font = New System.Drawing.Font("B Yekan", 12, FontStyle.Regular)
DGV.Columns(1).Visible = True

منظور از DGV همون نام Datagridview مربوطه هست

مرسیییییییییییییییییییییی یییییییییی
ممنون مهندس
مهندس چجوری میشه روی یک دکمه shortcut تعریف کرد مثلا من کیلد جستجو دارم میخوام F2 زد جستجو کنه

autosa
دوشنبه 22 شهریور 1389, 15:02 عصر
مرسیییییییییییییییییییییی یییییییییی
ممنون مهندس
مهندس چجوری میشه روی یک دکمه shortcut تعریف کرد مثلا من کیلد جستجو دارم میخوام F2 زد جستجو کنه

مهندس تلفني باهاتون حرف زدم تلفني گفتيد مشكلم حل شد مرسي فقط پاييني اگه سمپلي داريد برام بزاريد من پروژمو كامل كنم براتن ايميل ميكنم مرسي

مهندس سلام چجوری میشه یه عکس در بانک ذخیره کرد سمپلی دارید بانکش sql باشه بعد کلاسی هم نباشه چون من بلد نیستم ممنون

ali_najari
چهارشنبه 24 شهریور 1389, 08:44 صبح
خاصيت Keypreviw فرم رو برابر True قرار بده و سپس ميتوني از اون بصورت زير استفاده كني :

براي يك كليد تك :

If e.KeyCode = Keys.F2 then
'شرط
End If

براي استفاده از كليدهاي تركيبي :

If e.KeyCode = Keys.F2 AndAlso e.Modifiers = Keys.Shift Then
'شرط ها
End If

autosa
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 08:50 صبح
خاصيت Keypreviw فرم رو برابر True قرار بده و سپس ميتوني از اون بصورت زير استفاده كني :

براي يك كليد تك :

If e.KeyCode = Keys.F2 then
'شرط
End If

براي استفاده از كليدهاي تركيبي :

If e.KeyCode = Keys.F2 AndAlso e.Modifiers = Keys.Shift Then
'شرط ها
EndIf

سلام مهندس دست شما درد نکنه تلفنی گفتید نوشتم
مهندس چجوری میشه یه عکس در بانک ذخیره کرد سمپلی دارید بانکش sql باشه بعد کلاسی هم نباشه چون من بلد نیستم ممنون

ali_najari
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 09:06 صبح
واستون آماده ميكنم چون بايد از حالت كلاس درش بيارم

ali_najari
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 10:39 صبح
اين هم برنامه اي كه ميخواستيد

اميدوارم بكارتون بياد

autosa
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 11:12 صبح
اين هم برنامه اي كه ميخواستيد

اميدوارم بكارتون بياد

مرسی مهندس اما اسکیوال من 2000 attech نمیشه
مهندس من برناممو براتون الان میفرستم باشه

مهندس من برناممو به ایمیلتون ارسال کردم اگه دستتون رسید ممنون میشم خبر بدید ممنون

مهندس هر کاری کردم برای update نشد