PDA

View Full Version : Redistributing Crystal Reports

vadood
یک شنبه 30 شهریور 1382, 12:58 عصر
من این را قبلا هم پرسیده ام. اما چون بحث CR دوباره دو اومده و جواب هم نگرفتم دوباره می پرسم.

من تو پخش کریستال ریپورت همراه برنامه ام مشکل دارم. یعنی وقتی برنامه ام رو کامپیوتر مشتری نصب میشه، کریستال ریپورت به لایسنس گیر میده. شما چیکار کردین؟

Abbas Arizi
دوشنبه 31 شهریور 1382, 10:02 صبح
این مشکلیه که قراره من هم تا چند وقت دیگه باهاش مواجه بشم. اون طوری که از صحبتهای دوستان توی این سایت شنیدم راه حل این مشکل اینه که ورژن رجیستر شده اون رو از بازار تهیه کنید.

sh
دوشنبه 31 شهریور 1382, 16:44 عصر
سلام عباس جان

میگم نکنه میخوای بگی برنامه های که با vb.NET کامپایل میشن برای اجرای گزارشهای کریستال رپورت در کامپیوترهای دیگه مشکل دارن

با تشکر
شهریار :roll:

Abbas Arizi
دوشنبه 31 شهریور 1382, 16:46 عصر
ظاهرا که این جوریه. من همین جوری روی کامپیوتر خودم هم تا وقتی از سایت خودشون رجیستر نکرده بودم، هر وقت میخواستم یه Report باز کنم یک پیغام برای License میومد.

sh
دوشنبه 31 شهریور 1382, 16:53 عصر
سلام عباس جان

میگم یه راه حلی چیزی نداره تو چطوری رجیستر کردی یعنی پول دادی ؟

میگم هیچ امکانات دیگه برای گزارش گیری نداره این دات نت من خیلی علاف میشم اینجوری یه برنامه دارم می نویسم با دات نت :cry:

راستی سی دی اون توی بازار هست یا هیچ کرکی چیزی برای همین نسخه وجود نداره ؟

یه راهنمائی بکنین :cry:

با تشکر

شهریار

Abbas Arizi
دوشنبه 31 شهریور 1382, 16:56 عصر
پول که ندادم. شما فقط کافیه بری توی آدرسی که روی پیغام میاد و یه کد بگیری و کریستالت رو رجیستر کنی.
در مورد این که توی بازار هست یا نه قاعدتا باید باشه. (این طوری که اقای وحید نصیری توی یکی از تاپیکها (http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=1775)گفته بودن)
در مورد کرک من خبر ندارم. تو اگه پیدا کردی لطف کن یه دونه هم برای من بفرست. :oops:

sh
دوشنبه 31 شهریور 1382, 17:07 عصر
سلام

عباس جان اینجا دو تا کد میخواد یکی رجیستر کد و یکی کی کد یه توضیحی بده کی کد را از کجا بیارم

بعد راستی اگه خدا خواست و رجیستر شد دیگه روی همه کامپیوتر ها جواب میده :wink:

باتشکر
شهریار

Abbas Arizi
دوشنبه 31 شهریور 1382, 17:10 عصر
والا من الان دقیقا یادم نیست چیکار کردم چون خیلی وقت پیش بود.
اگه رجیسترش کنی فقط روی کامپیوتر خودت درسته ولی اگه روی یه کامپیوتر دیگه نصب کنی باید روی اون هم رجیستر بشه(به احتمال زیاد)
تاره من فکر کنم همین هم موقتی باشه. یعنی بعد یه مدت دوباره گیر بده.
پس بهتره زیاد روش حساب نکنی و بری دنبال نسخه کامل و درست و حسابیش.

sh
دوشنبه 31 شهریور 1382, 17:14 عصر
آقا اگه اینطور باشه که خیلی ناجوره من یه پروژه رو با دات نت شروع کردم باید از نو برم سراغ وی بی 6 :cry:

بعد راستی چه نسخه ای رو باید گیر بیارم و نصب کنم اصلا سی دی اون هست یا اینکه اگه هست رجیستر داره ؟

بعد اگه هیچی نباشه یعنی گزارش توی دات نت تعطیل ! هیچ راه دیگه ای نداره ؟

با تشکر

شهریار

Abbas Arizi
دوشنبه 31 شهریور 1382, 17:26 عصر
بابا تو چرا انقدر مساله رو جدی میگیری؟
نرم افزار به این عظمت که نمیشه نقص به این بزرگی داشته باشه که بخوای ولش کنی بری سراغ VB6.0. بالاخره یه راه حل باید داشته باشه. وقتی آقای نصیری گفته توی بازار هست حتما هست دیگه. من هنوز وقت نکردم برم دنبالش وگرنه با اطمینان بیشتری حرف میزدم. انشاله خودش اگه باید از این ورا رد بشه توضیح بیشتری میده.
Vadood هم لطفا اگه امکان داره بیاد نتیجه کارش رو به ما هم بگه.

sh
دوشنبه 31 شهریور 1382, 20:49 عصر
بچه های باحال برنامه نویس سلام

عباس جان و آقایون دیگه بعد از اینکه از طریق سایت کریستال رپورت رجیسترش هم کردم و یه ستاب ساختم بازم روی کامپیوترهای دیگه از رجیستر ایراد میگره

چکار باید کرد یکی بگه ؟

با تشکر
شهریار

Abbas Arizi
دوشنبه 31 شهریور 1382, 22:14 عصر
عزیزم من هم که همین رو گفتم. برو دنبال نسخه کامل بگرد. :wink:

MBeigy
دوشنبه 31 شهریور 1382, 23:32 عصر
سلام
آقا یکی از دوستان من یک سی دی کامل از چند ورژن مختلف کریستال، از جمله 9.2 تهیه کرده بود که کامل بود و نه در کامپیوتر خودش و نه دیگران مشکلی نداشت. همه نسخه های اون هم دو نوع کد رجیستر داشت که نیازی به وصل شدن به سایت نبود. قیمتش هم فقط 2000 تومان. اینم غصه داره؟ (حالا من نمی دونم ورژن 9.2 همون دات نته یا نه؟ یعنی دقت نکردم)

sh
دوشنبه 31 شهریور 1382, 23:58 عصر
سلام بچه

دوست عزیز میتونی بگی از کجا تهیه کرده و برای ما ضعفا که در بندرعباس بسر می بریم فعلا !
چطوری میشه خرید یا کسی هست ضحمتشو البته با هزینه ارسال بکشه ؟

با تشکر
شهریار

vadood
سه شنبه 01 مهر 1382, 06:54 صبح
مشکل نسخه ناقص نیست. قضیه اینه که بعد از جیستر کردن خود Crystal Decisions یه licensekey بهت می ده که موقع اضافه کردن merge module های cr باید اونو هم وارد کنی. من این کار کردم، از خود وب سایت شرکت هم LicenseKey گرفتم وای باز گیر می ده و نصب نمی.

این مشکل رو من هم با Bundled version دارم و هم با نسخه مستقل

<hr>
ودود

vadood
سه شنبه 01 مهر 1382, 07:03 صبح
بابا شما چرا متوجه سوال نمی شین

مشکل در توزیع CR همراه برنامه است، نه نصب آن برای کاربرد شخصی و برنامه نویسی. یعنی یه برنامه که نوشتی و توش از CR استفاده کردی، می خواهی بدیش به یوزر یا نه؟اگه آره، اون موقع نمی تونی همراه برنامه ات یه CD برای کریستال ریپورت هم بدی که. باید فایل های CR را به نصب برنامه خودت اضافه کنی و ... اینجاست که مشکل ظاهر میشه

سه شنبه 01 مهر 1382, 15:39 عصر
تیمی که من باهاشون کار می کنم، قبل از اینکه من با اونها کار کنم با VB6 یک برنامه برای شرکت برق نوشتن، گزارش های اون با Crystal Report هست ( Register نشده ) و الان هم داره از برنامه استفاده می شه و مشکل خاصی هم نداره!!

vadood
سه شنبه 01 مهر 1382, 18:15 عصر
البته، من هم همین کار رو بسیار کردم، اما اون CR 8.5 هست. برای CR 9 و بالاتر ( که با VS .Net کار می کنن و امکانات خوبی دارند) دیگه license key لازمه، اون هم همون license برای نصب و دولوپ نیست بلکه یه license خاص برای توزیع CR هست.

سه شنبه 01 مهر 1382, 18:30 عصر
برنامه ای که گفتم از Crystal Report 9 استفاده می کنه.

sh
سه شنبه 01 مهر 1382, 20:31 عصر
سلام بچه

آقای مدیر بخش عزیز خسته نباشی

میگم این کریستال رپروت 9 یا 9.2 توی بازار نیست یا اگه هست رجیستر کد نداره که مشکل حل بشه و آیا شما تا حالا دنبال کرک برای اون در دات نت گشته اید ؟

اگه خبری شد به من هم بدین که خیلی گرفتارشم

با تشکر
شهریار

sh
سه شنبه 01 مهر 1382, 22:09 عصر
بچه سلام

اینو ببینید

http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?p=15189#15189

شهریار

vadood
چهارشنبه 02 مهر 1382, 07:53 صبح
لطفا تاپیک تکراری درست نکنید.

در ضمن اون رو من خود crystaldecisions.com گرفتم. اما کار نکرد. سعیی کردی باهاش یه installer بسازی یا نه؟

تست کن به ما هم بگو

sh
چهارشنبه 02 مهر 1382, 10:37 صبح
سام آقای ودوود و همچنین همه بچه های سایت

بله من چند بار ستاب درست کردم با کدهای مختلف و کدهائی که خود سایتش داده بود ولی باز در کامپیوترهای دیگه به keycode2v.dll گیر میداد و رپورت را نشون نمی داد البته همچنان دنبال کرکش هستم و اگه خبری شد به شما میگم

با تشکر

شهریار

vadood
چهارشنبه 02 مهر 1382, 13:27 عصر
اینو بخونید

sh
چهارشنبه 02 مهر 1382, 14:44 عصر
سلام ودوود جان

من این پی دی اف رو خوندم یه چیزهای راحب کد رجیستر در منوی هلب ویزوال استدیو نوشته بود
منظورش اینه که کد رجیستر با همونه یا نه لطفا به زبان شیرین فارسی جواب رو بنویس :wink:

با تشکر
شهریار

sh
چهارشنبه 02 مهر 1382, 16:27 عصر
سلام من کاری رو که تو پی دی اف گفته بود انجام دادم ولی بازم ارور میده

sh
چهارشنبه 02 مهر 1382, 17:25 عصر
ودود جان سلام

فکرکنم تو این صفحه سایت بشه یه کارهائی کرد دی قسمت رجیستر نرم افزار

شهریار

sh
چهارشنبه 02 مهر 1382, 17:26 عصر
شرمنده یادم رفت آدرس رو بنویسم
http://support.crystaldecisions.com/support/answers.asp

sh
پنج شنبه 03 مهر 1382, 15:06 عصر
سلام بچه ها

یه سوال دارم اول اینکه حالا که کریستال رپورت vs.NET گیر میده نمی شه از کریستال رپروت 8.5 استفاده کرد و چون این برنامه قراره در ویندوز اکس پی اجرا بشه آیا فونتهاش دچار مشکل میشن در گزارش گیری ؟

و ایا ابزاری جایگزین کریستال رپورت هست برای دات نت البته با لینک دانلود و کرک

با تشکر
شهریار

MBeigy
جمعه 04 مهر 1382, 07:02 صبح
اول سلام
دوم واقعا ببخشید که یه چیزی نوشتم و رفتم. خیلی گرفتار بودم نمی‌تونستم به اینترنت وصل بشم.
سوم اون دوستم که گفتم برنامش با vb6 بود ولی این مشکل مال دات نت هست و من نمیدونستم.
چهارم اینو آماده کرده بودم بذارم اینجا که اون pdf رو دیدم.
http://support.crystaldecisions.com/library/kbase/articles/c2010681.asp
حالا با همه این تفاصیل مشکل شما حل شد که ما با قطعیت جوابو بدونیم؟(برای مواقع دیگه)

vadood
جمعه 04 مهر 1382, 08:46 صبح
اگه اون pdf و این فایل الانی رو بخونین مشکل حل میشه. من که مشکلم حل شد.

sh
جمعه 04 مهر 1382, 10:18 صبح
سلام ودود جان

من هرکاری کردم بازم گیر میده نمی دونم کجای کار اشتباهه :(

اصل این پروژه کوچیک که برای تست توسط یکی از دوستان نوشته شده رو اینجا میگذارم و خواهش میکن یه پروژه ستاب با این درست کن و همینجا برام بگذار تا ببینم عیب کارم کجاست :shock:

با تشکر

شهریار :wink: