PDA

View Full Version : نرم افزار AutoIt

ali190
یک شنبه 07 شهریور 1389, 14:00 عصر
باسلام و عرض خسته نباشید
میخواستم بدونم از دوستان تابحال کسی با نرم افزار AutoIt کار کرده؟
اکثر دستورات استفاده شده در این نرم افزار شبیه vb هست.
میخواستم بدونم دقیقاً زبان کدنوسیس این برنامه چیه و کلاً کار این نرم افزار چیه؟
فرض کنید من الان یک فرم با نام m.exe رو با vb کمپایل کردم
حالا میخوام برای اینکه ماهیت فرمم مشخص نشه پسوندش رو تغییر بدم
مثلاً بکنم: m.dll
میخواستم بدونم با چه کدی میتونم این فایل m.dll رو در قالب یک فایل exe از طریق auto it بازکنم.
خواهشاً توضیحات در خصوص رسالت نرم افزار auto it فراموش نشه.
ممنون

alirezabahrami
یک شنبه 07 شهریور 1389, 15:21 عصر
باسلام و عرض خسته نباشید
میخواستم بدونم از دوستان تابحال کسی با نرم افزار AutoIt کار کرده؟
اکثر دستورات استفاده شده در این نرم افزار شبیه vb هست.
میخواستم بدونم دقیقاً زبان کدنوسیس این برنامه چیه و کلاً کار این نرم افزار چیه؟
میخواستم بدونم با چه کدی میتونم این فایل m.dll رو در قالب یک فایل exe از طریق auto it بازکنم.
ممنون
سلام علي جان !
ببخشيد من الآن خيلي عجله دارم دارم جائي ميرم
بر روي آيكن AutoIt كليك راست كن و با انتخاب گزينه edit script كد زير را وارد كن

$var = RegRead("HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion", "ProgramFilesDir")
$Txt = '"' & $var & "\Microsoft Office\Office11\Msaccess.exe" & '"' & " " & '"' & @ScriptDir & "\m.dll" & '"'
$Lev = @ScriptDir & "\security_low.exe"
Run($Lev,"",@SW_HIDE)
Run($Txt,"",@SW_HIDE)
)

عنايت داشته باش كه كد هاي خطوط سوم و چهارم مربوط به تغيير security اكسس مي باشد
البته در ظاهر كدها كمي به هم ريخته شده ولي با كپي و پيست فكر مجدداً درست شود
موفق باشيد

ali190
یک شنبه 07 شهریور 1389, 16:54 عصر
سلام
با عرض تشکر از جناب alirezabahrami عزیز
باید عرض کنم که من یه چند وقتی است که با این برنامه (البته کاملاً بصورت تک بعدی و فقط برای ارضاء یک هدفم و اون هم اجرای مخفیانه فایلهای اکسسم هست ، استفاده از این برنامه بعنوان یک loader )
فکر میکنم توانایی های ایم برنامه بمراتب بسیار بالاتر از این حرفاست
تو اینترنت هم سرچ کردم مرطالب جالبی در خصوص کار تخصصی باهاش پیدا نکردم
این بود که مزاحم اساتید شدم
قطعه کدی هم که شما معرفی فرمودید کاربرد بسیار زیادی در زمینه برنامه نویسی اکسس داره.
میخواستم از دوستان خواهش کنم تا جنبه های بیشتری از قدرت عملی این نرم افزار رو معرفی نمایند
مثلاً:

ممنون و متشکر

محسن شامحمدی
یک شنبه 07 شهریور 1389, 17:41 عصر
میخواستم از دوستان خواهش کنم تا جنبه های بیشتری از قدرت عملی این نرم افزار رو معرفی نمایند

خب این برنامه واسه ساختن setup های با نصب خودکار هم عالیه.
تصور کن که ستاپ رو باز می کنی و خودش روی دکمه next و i accept و continue و finish و .... کلیک می کنه ....
خیلی عالیه
حتی من باحاش یک نیمچه برنامه هم ساختم که کارش اینه :
وقتی که یک فونت تکراری نصب می کنید ویندوز یک پیغام میاره که آیا می خواهید جایگزین بشه و شما اگر 200 تا فونت تکراری داشته باشید باید 200 بار دکمه ok رو بزنید ولی این برنامه در صورتی که چنین سوالی پرسیده بشه خودش ok رو می زنه :تشویق::تشویق:
فایل رو هم واسه دانلود می ذارم
می تونید با همون برنامه autoit سورسشو هم از فایل من واکشی کنید (اشکالی نداره:افسرده:)

ali190
یک شنبه 07 شهریور 1389, 17:55 عصر
باتشکر از 09111111111 عزیز
ممنون از جواب و نمونه برنامه ات
میشه ازت خواس کنم سورسش رو هم بذاری(البته اگر برات مقدوره)چون نتونستم decompile اش کنم.
چطور میتونم در مورد کارکرد این برنامه و دستورات استفاده شده درش اطلاعات بیشتری بدست بیارم
زبان برنامه نویسی در مرود این برنامه چیه؟
آیا سایت یا رفرنسی فارسی در مرود این نرم افزار وجو داره؟
آیا خواسته من عملیه؟:
ممنون

ali190
دوشنبه 08 شهریور 1389, 01:44 صبح
باسلام و عرض خسته نباشید
من میخواستم با الهام از دو تایپیک که در واقع در هر دو تایپیک جناب vbhamed استادانه پاسخ دادند و راهنمایی فرمودند سئوالم رو مطرح کنم:
تایپیک اول: اجراي هر برنامه اي بدون نياز به نصب (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=158999)
تاپیک دوم : مشکل در ارسال پارامتر به winrar (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=242560)
با مشاهده تایپیک دوم دیدم که درواقع ایشون vb رو یک واسط برای نرم افزارها قرار داد و در واقع با استفاده از پارامتر برای نرم افزار winrar فایل میفرستاد و winrar هم کارش رو انجام میداد
من با نرم افزار اکسس برای تهیه نرم افزارهیی که در رابطه با بانک اطلاعاتی هست خیلی کار میکنم و انصافاً هم کارهای بزرگی میشه باهاش انجام داد
اما یکی از مشکلاتم اینست که این نرم افزار همیشه روی تمام سیستم ها نصب نیست که بشه محصول رو با اطمینان خاطر به مشتری تحویل داد و این یکی از ضعف ها ی بزرگ در کار با این نرم افزار هست.
یک فکری به ذهنم رسید:
اگر من بخوام با استفاده از تایپیک اول نصب access در سیستمم رو پرتابل کنم(هنگام نصب مجموعه آفیس 2003 فقط اکسس 2003 رو نصب میکنم ) با توجه به کدهای زیر که در نرم افزار auto it بهکار میرود :

$var = RegRead("HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Win dows\CurrentVersion", "ProgramFilesDir")
$Txt = '"' & $var & "\Microsoft Office\Office11\Msaccess.exe" & '"' & " " & '"' & @ScriptDir & "\m.dll" & '"'
$Lev = @ScriptDir & "\security_low.exe"
Run($Lev,"",@SW_HIDE)
Run($Txt,"",@SW_HIDE)

که مخصوص اجرای مخفیانه اکسس هست (همونطور که میدونید نرم افزار اکسس هنگام باز کردن یک فایل با توجه به سرعت سیستم کلی قر و فر میاد و اونقدر اون پنجره تابلوش رو نشون میده تا عالم و آدم بفهمن که این برنامه با اکسس نوشته شده ولی نرم افزار auto it این پروسه رو کاملاً مخفی میکنه و کاربر سریعاً به اولین فرم عملیاتی برنامه دسترسی پیدا میکنه) من میخواستم در این کدها به جای استفاده از اکسسی که در سیستم نصب شده از اکسس پرتابل خودمون استفاده کنیم و در واقع فایل اکسس رو با استفاده از نرم افزار auto it با استفاده از اکسسی که پرتابل کردیم بسازیم؟
من امتحان کردم برنامه اکسس اجرا میشه ولی فایل بالا نمیاد
حالا یه موضوع دیگه :
این کدهایی که برای نرم افزار auto it نوشته شده رو میشه عیم=ناً در همین vb خودمون شبیه سازی کرد اکثراً شبیه دستورات vb خومونه فقط نمیدونم معادل دستور run چیه که بتونه اکسس رو در حالت مخیانه اجرا کنه؟
ممنون از تمام دوستان بخصوص استاد vbhamed عزیز

محسن شامحمدی
دوشنبه 08 شهریور 1389, 05:42 صبح
باتشکر از 09111111111 عزیز
ممنون از جواب و نمونه برنامه ات
میشه ازت خواس کنم سورسش رو هم بذاری(البته اگر برات مقدوره)چون نتونستم decompile اش کنم.
چطور میتونم در مورد کارکرد این برنامه و دستورات استفاده شده درش اطلاعات بیشتری بدست بیارم
زبان برنامه نویسی در مرود این برنامه چیه؟
آیا سایت یا رفرنسی فارسی در مرود این نرم افزار وجو داره؟
آیا خواسته من عملیه؟:
ممنون

خواهش می کنم
بابت سورس که متاسفم چون سورسشو گم کردم (اگر پیدا کردم حتما می ذارم اینجا)
در مورد کارکرد برنامه که راستش خود من از روی help اش چیزایی که می خواستمو یاد گرفتم ولی اگر منبع خوبتری می خوای به نظر من فروم خودش خیلی خوبه
به این آدرس
http://www.autoitscript.com/forum/index.php?

در مورد زبان برنامه نویسیش منظورتون رو نمی فهمم
اگر می گی که خودش با چی نوشته شده که جواب
Microsoft Visual C++‎ ver. 8.0 / Visual Studio 2005
هستش ولی اگر منظورتون زبانیه که باهاش اسکریپت می نویسیم . خب زبان مخصوص خودشو:چشمک:

آخرین سوالت هم جوابش مثبته
شما می تونی پسوند فایل اجراییتو dll بذاری ولی می دونی که dll اجرا نمی شه
پس اول فایل dll رو در جایی کپی می کنیم بعد با سورسی که دوستمون در بالا دادن پسوند فایل رو exe می ذاریم و بعد هم اجراش می کنیم:تشویق::تشویق:
موفق و موید باشی

alirezabahrami
دوشنبه 08 شهریور 1389, 09:14 صبح
باسلام و عرض خسته نباشید

ممنون
علي جان سلام!
باور كن اين روزها اينقدر فكرم مشغوله كه خيلي سخت ميتونم در مورد مطلبي تمركز كنم . به خاطر همين ديروز بدون اينكه كاملاً به سؤال شما دقت داشته باشم فكر كردم طبق معمول مشكل شما با فايل اكسسه و تازه الآن متوجه شده كه شما ميخواهيد يك فايل exe را كه با vb كامپايل نموده ايد را با پسوند مثلاً dll. اجرا نمائيد .
خوب كاري نداره كد زير را وارد و فايل auto it را كامپايل كن:

$Lev = @ScriptDir & "\m.dll"
Run($Lev,"",@SW_HIDE)

در كد فوق ميتوانيد بجاي عبارت Lev عبارت مورد نظر خودت را جايگزين كنيد
التماس دعا

ali190
دوشنبه 08 شهریور 1389, 15:50 عصر
باتشکر از جناب alirezabahrami عزیز
ممنون
جواب سئوال اولم رو گرفتم
ولی:

من میخواستم با الهام از دو تایپیک که در واقع در هر دو تایپیک جناب vbhamed استادانه پاسخ دادند و راهنمایی فرمودند سئوالم رو مطرح کنم:
تایپیک اول: اجراي هر برنامه اي بدون نياز به نصب (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=158999)
تاپیک دوم : مشکل در ارسال پارامتر به winrar (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=242560)
با مشاهده تایپیک دوم دیدم که درواقع ایشون vb رو یک واسط برای نرم افزارها قرار داد و در واقع با استفاده از پارامتر برای نرم افزار winrar فایل میفرستاد و winrar هم کارش رو انجام میداد
من با نرم افزار اکسس برای تهیه نرم افزارهیی که در رابطه با بانک اطلاعاتی هست خیلی کار میکنم و انصافاً هم کارهای بزرگی میشه باهاش انجام داد
اما یکی از مشکلاتم اینست که این نرم افزار همیشه روی تمام سیستم ها نصب نیست که بشه محصول رو با اطمینان خاطر به مشتری تحویل داد و این یکی از ضعف ها ی بزرگ در کار با این نرم افزار هست.
یک فکری به ذهنم رسید:
اگر من بخوام با استفاده از تایپیک اول نصب access در سیستمم رو پرتابل کنم(هنگام نصب مجموعه آفیس 2003 فقط اکسس 2003 رو نصب میکنم ) با توجه به کدهای زیر که در نرم افزار auto it بهکار میرود :

کد:
$var = RegRead("HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Win dows\CurrentVersion", "ProgramFilesDir")$Txt = '"' & $var & "\Microsoft Office\Office11\Msaccess.exe" & '"' & " " & '"' & @ScriptDir & "\m.dll" & '"' $Lev = @ScriptDir & "\security_low.exe"Run($Lev,"",@SW_HIDE)Run($Txt,"",@SW_HIDE)
که مخصوص اجرای مخفیانه اکسس هست (همونطور که میدونید نرم افزار اکسس هنگام باز کردن یک فایل با توجه به سرعت سیستم کلی قر و فر میاد و اونقدر اون پنجره تابلوش رو نشون میده تا عالم و آدم بفهمن که این برنامه با اکسس نوشته شده ولی نرم افزار auto it این پروسه رو کاملاً مخفی میکنه و کاربر سریعاً به اولین فرم عملیاتی برنامه دسترسی پیدا میکنه) من میخواستم در این کدها به جای استفاده از اکسسی که در سیستم نصب شده از اکسس پرتابل خودمون استفاده کنیم و در واقع فایل اکسس رو با استفاده از نرم افزار auto it با استفاده از اکسسی که پرتابل کردیم بسازیم؟
من امتحان کردم برنامه اکسس اجرا میشه ولی فایل بالا نمیاد
حالا یه موضوع دیگه :
این کدهایی که برای نرم افزار auto it نوشته شده رو میشه عیم=ناً در همین vb خودمون شبیه سازی کرد اکثراً شبیه دستورات vb خومونه فقط نمیدونم معادل دستور run چیه که بتونه اکسس رو در حالت مخیانه اجرا کنه؟
ممنون از تمام دوستان بخصوص استاد vbhamed عزیز

hamid-nice
شنبه 31 فروردین 1392, 03:16 صبح
با سلام
دوتا سوال داشتم :
1- چطور می شه با این برنامه یک فایل ساخت که یک فایل Word یا Access را که پسورد داره (مثلا 123 ) باز کرد که هنگام باز شدن دیگه پسورد را نپرسه ؟
2- امنیت (هک نشدن ) فایلهای EXE این برنامه چقدره ؟ نسبت به EXE هایی که برنامه هایی مثل VB یا ... می سازند چطور هست ؟
- کد های زیر را چطور می شه به زبان این برنامه نوشت :(که از همین سایت برداشته ام و مربوط به Low کردن پیغام امنیتی Access هستش )

Dim strSourcefile As String
strSourcefile = CurrentProject.Path & "\4.accde"
Dim AcApp
Set AcApp = CreateObject("Access.Application")
If AcApp.Version >= 10 Then
AcApp.AutomationSecurity = 1 ' msoAutomationSecurityLow
End If
AcApp.Visible = True
AcApp.OpenCurrentDatabase strSourcefile
If AcApp.CurrentProject.FullName <> "" Then
AcApp.UserControl = True
Else
AcApp.Quit
End If

با تشکر

hamid-nice
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 23:57 عصر
یک تالار پیدا کردم در همین سایت که آموزش Autoit هست گرچه نویسنده گاهی دیر به دیر جواب میده ولی ...

http://barnamenevis.org/showthread.php?279295-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-AutoIt-3&p=1755905#post1755905