PDA

View Full Version : سوال: ثبت شماره ردیف در جدول

linktaz
یک شنبه 07 شهریور 1389, 15:50 عصر
باعرض سلام خدمت دوستان گرامی
در فایلی که پیوست کردم شماره ردیف بصورت خودکار درج میشه.درواقع یکی یکی افزایش پیدا میکنه.اما فقط در فرم ذکر میشه.و در جدولش ثبت نمیشه.چطوری میتونم توی جدول مربوطه هم ثبتش کنم که درجاهای دیگه هم بتونم ازش استفاده کنم؟

kamrankam
دوشنبه 08 شهریور 1389, 00:09 صبح
سلام

در تالار تاپیک های زیادی درمورد شماره ردیف خود کار وجود دارد . البته این مورد نسبت به درخواست شما تهیه شد.

linktaz
شنبه 25 آذر 1391, 15:16 عصر
سلام

در تالار تاپیک های زیادی درمورد شماره ردیف خود کار وجود دارد . البته این مورد نسبت به درخواست شما تهیه شد.
سلام.وقتتون بخير
ببينيد در فايل بالا،وقتي يك رديف رو حذف ميكنيم متاسفانه شماره رديف ها به روز نميشن.ميبايست وقتي يك رديف حذف شد بصورت خودكار شماره رديف هاي جديد در جدول نيز بازنوشته شوند.اما اينكار انجام نميشود و پس از مدتي شماره رديف ها قاطي ميشود
اگر ممكنه اساتيد كمك كنند تا اين مشكل حل بشه.

سپاسگزارم

com12151337
شنبه 25 آذر 1391, 15:53 عصر
سلام
برنامه دوست عزیزمان جناب kamrankam یکبار باید از برنامه خارج و مجدد وارد شوید شماره ها به ترتیب می شود

linktaz
شنبه 25 آذر 1391, 17:03 عصر
سلام
برنامه دوست عزیزمان جناب kamrankam یکبار باید از برنامه خارج و مجدد وارد شوید شماره ها به ترتیب می شود
نه.منظورم اون نبود.به جاري ورود و خروج ميشه از يه requery استفاده كرد و همونجا درست ميشه.اما نميره توي جدول تغييرات رو ثبت كنه.چطور ميشه كاري كرد تا وقتي يه سطر حذف شد و شماره رديف هاي بعد از اون عوض شد،شماره رديف هاي عوض شده در جدول مربوطه نيز تغيير پيدا كنه.؟

متشكرم

hasanhzd
یک شنبه 26 آذر 1391, 21:19 عصر
درود

کارتون غیر منطقیه id که تغییر کنه که دیگه آیدی نیست
ضمنا باکس شما که اصلا به جدول وصل نیست

به هرترتیب

شما یه جدول خالی با همین ساختار بزار تو دیتابیست باشه فرض aa که توش حتما یه فیلد اتو نامبر به اسم id داشته باشه حتما حتما

باهر حذف هر رکورد کارهای زیررو کد نویسی کن

1- کپی کردن جدول aa به اسم خاص فرض bb
2- append کردن محتویات جدول فعلی به جدول bb
3- حذف جدول فعلی
4- تغییر اسم جدول bb به اسم جدول فعلی
5- رفرش

ولی تاکید میکنم این منطق یه جاش میلنگه

mahdytaherian
یک شنبه 26 آذر 1391, 23:09 عصر
:لبخندساده:سلام با كوري آپديت وكوري ديليت تونستم يك چيزايي دروست كنم ببين چطوره البته با اجازه بزرگترا !
يك نمونه ديگه يكي از دوستان در يك تايپيك ديگه گذاشته بود هم جالب بود كه با دابل كليد يك شماره جديد ايجاد ميكرد انشا.. كه مفيد باشه:چشمک:

linktaz
دوشنبه 27 آذر 1391, 09:24 صبح
درود

کارتون غیر منطقیه id که تغییر کنه که دیگه آیدی نیست
ضمنا باکس شما که اصلا به جدول وصل نیست

به هرترتیب

شما یه جدول خالی با همین ساختار بزار تو دیتابیست باشه فرض aa که توش حتما یه فیلد اتو نامبر به اسم id داشته باشه حتما حتما

باهر حذف هر رکورد کارهای زیررو کد نویسی کن

1- کپی کردن جدول aa به اسم خاص فرض bb
2- append کردن محتویات جدول فعلی به جدول bb
3- حذف جدول فعلی
4- تغییر اسم جدول bb به اسم جدول فعلی
5- رفرش

ولی تاکید میکنم این منطق یه جاش میلنگه
سلام.ممنون.چرا به جدولش متصله كه.خوب يه فيلد از طريق تابع مربوطه شماره ميسازه بعد اون يه فيلد كه به جدول وصله مساوي اون هستش.
دوست عزيز،متوجه فرمايشتون نشدم.امكانش هست فايل رو به روشي كه ميگيد اصلاح نماييد؟

متشكرم

linktaz
دوشنبه 27 آذر 1391, 09:45 صبح
:لبخندساده:سلام با كوري آپديت وكوري ديليت تونستم يك چيزايي دروست كنم ببين چطوره البته با اجازه بزرگترا !
يك نمونه ديگه يكي از دوستان در يك تايپيك ديگه گذاشته بود هم جالب بود كه با دابل كليد يك شماره جديد ايجاد ميكرد انشا.. كه مفيد باشه:چشمک:

سلام.فيل دابل كليك خيلي جالب بود!مرسي
اما جواب كار منو نميداد.ببينيد اصلا هدف من چيه.شايد به درد خيلي ها بخوره.فرض كنيد فايلي مطابق ضميمه (فايل با عنوان 1)داريم:
1-زير يك رديف ما بخواهيم يه رديف اضافه كنيم،خوب بايد شماره هاي رديف بعد از آن تغيير كنند
2-اگر بخواهيم يه رديف كم كنيم مابقي رديف ها هم درست بشه.
در فرم مربوطه بر اساس شماره درخواست سورت ميشود،يعني اگر از يك شماره درخواست ،موردي جا افتاده باشد،با اضافه كردن سطر جديد و ثبت شماره درخواست،رديف مربوطه ميره زير شماره درخواست ذكر شده قرار ميگيره،حالا بايد شماره رديف ها درست بشه.
اگه هم كه رديفي حذف شد،بهمين صورت شماره رديف هاي بعد از آن اصلاح شود

طوري كه حتما نياز به كليك بروي كليد خاصي نباشه و آپديت شماره رديف در جدولبصورت خودكار و با رفرش انجام بشه.آيا ممكنه؟

سپاسگزارم

Abbas Amiri
دوشنبه 27 آذر 1391, 23:06 عصر
سلام
در فایل اول پست فوق نسبت به اصلاح موارد زیر اقدام کنید
کنترل سورس تکست باکس ردیف مقدار
=GetLineNumberForm([Forms]![Table2]) داشته باشد.

رویداد زیر به فرم اضافه شود:

Private Sub Form_AfterDelConfirm(Status As Integer)
Me.Refresh
End Sub

linktaz
سه شنبه 28 آذر 1391, 10:21 صبح
سلام
در فایل اول پست فوق نسبت به اصلاح موارد زیر اقدام کنید
کنترل سورس تکست باکس ردیف مقدار
=GetLineNumberForm([Forms]![Table2]) داشته باشد.

رویداد زیر به فرم اضافه شود:

Private Sub Form_AfterDelConfirm(Status As Integer)
Me.Refresh
End Sub

سلام.تغييرات رو اعمال كردم.اما نميدونم ربطش چي بود.!تاثيري نديدم.ميشه بررسي اش كنيد؟

بعدشم دستوري كه شما گفتيد فقط واسه بعد حذف كردن يه رديفه كه رفرش كنه.بعد از اضافه كردن رديف چي؟
ببينيد خوب شماره رديف در يك تكس باكس ساخته شده.چطوري بصورت به روز بشينه توي جدولش؟
سپاسگزارم

mahdytaherian
سه شنبه 28 آذر 1391, 20:34 عصر
باسلام نمونه قبليم رو اصلاح كردم ببينيد اميدوارم جواب سوالتان باشد.
در اين نمونه با حذف يك ركورد كوري آپ از سلكت ركورد به بعد ، از فيلد آيدي يك رقم كم ميكنه شما ميتوني همين روش رابراي اضافه كردن يك ركورد استفاده كني به اين صورت كه اين بار يك رقم اضافه كنه البته با ايجاد فرم ويرايش
فكر ميكنم راحتترين روش بدون كد نويسي ميباشد اگه براي فرم ويرايش كمك خواستي در خدمتم

linktaz
چهارشنبه 29 آذر 1391, 12:56 عصر
باسلام نمونه قبليم رو اصلاح كردم ببينيد اميدوارم جواب سوالتان باشد.
در اين نمونه با حذف يك ركورد كوري آپ از سلكت ركورد به بعد ، از فيلد آيدي يك رقم كم ميكنه شما ميتوني همين روش رابراي اضافه كردن يك ركورد استفاده كني به اين صورت كه اين بار يك رقم اضافه كنه البته با ايجاد فرم ويرايش
فكر ميكنم راحتترين روش بدون كد نويسي ميباشد اگه براي فرم ويرايش كمك خواستي در خدمتم
از اينكه كمك كيكنيد متشكرم.
آيا ميشود نيازي به دكمه حذف نباشد و با انتخاب رديف و حذف آن اين كار انجام بشه؟
آيا ميشه در مورد اضافه كردن هم كمك كنيد بعد از اضافه كردن رديف،رديف هاي بعد از آن هم اصلاح بشه؟متوجه فرم ويرايش نشدم.به چه منظور؟روش جالبي ارائه كرديد

mahdytaherian
چهارشنبه 29 آذر 1391, 23:41 عصر
(آيا ميشود نيازي به دكمه حذف نباشد و با انتخاب رديف و حذف آن اين كار انجام بشه؟)
نياز به بود يانبود دكمه حذف به طراحي برنامه خودتان دارد واينكه چطور عمل حذف را در برنامه اعمال كنيد و براي اضافه كردن رديف،براي خودم هم پيش آمده كاربر يك تاريخ را هنگام ثبت جا انداخته بود من با كوري آپ از اون تاريخ به بعد به فيلد رديف يك شماره اضاف كردم طولاني نشه پيشنهاد ميكنم با توجه به طراحي برنامه تان يك فورم جهت اضافه كردن ميان ركورد ايجاد كنيد اگه بتونم نمونه قبليم رو دوباره اصلاح ميكنم

linktaz
پنج شنبه 30 آذر 1391, 08:15 صبح
(آيا ميشود نيازي به دكمه حذف نباشد و با انتخاب رديف و حذف آن اين كار انجام بشه؟)
نياز به بود يانبود دكمه حذف به طراحي برنامه خودتان دارد واينكه چطور عمل حذف را در برنامه اعمال كنيد و براي اضافه كردن رديف،براي خودم هم پيش آمده كاربر يك تاريخ را هنگام ثبت جا انداخته بود من با كوري آپ از اون تاريخ به بعد به فيلد رديف يك شماره اضاف كردم طولاني نشه پيشنهاد ميكنم با توجه به طراحي برنامه تان يك فورم جهت اضافه كردن ميان ركورد ايجاد كنيد اگه بتونم نمونه قبليم رو دوباره اصلاح ميكنم
ممنون ميشم فايلتون رو همونطوري كه فرموديد اصلاح نماييد.

linktaz
دوشنبه 04 دی 1391, 09:58 صبح
سلام
دوست عزيز،اين روشي كه شما فرموديد،خيلي زود شماره رديف ها رو قاطي مكنه.ميدونيد،يعني اگر يه رديف وارد بشه ،حذف بشه ،و... و 2-3 بار كارهاري اين چنيني انجام بشه كلا بهم ميريزه.
بايد طوري باشه كه محاسباتي نباشه.
يعني پس از تغييرات رديف بدون محاسبه بره بشينه تو جدول.

متشكرم

mahdytaherian
دوشنبه 04 دی 1391, 23:22 عصر
با سلام ، در واقع سوال شما سوال منهم بوده و من در جستجوي جوابم نهايت به اين روش رسيدم اميد داشتم با ارائه اون شايد كسي باشه كه روش من رو تكميل كنه ، روش درست هست ولي برنامه براي دفعات تكرار بهم ميريزه همين روش براي اضافه كردن نيز استفاده كردم ولي باز هم با دفعات بهم ميريزه ، علت استفاده نكردنم از
اتو نامبر نيز همينه نميتونم ترتيب شماره سند هامو حفظ كنم و من مجبورم شماره سند هامو دستي و از جدول ويرايش كنم ويا سند رو حذف نكنم فقط اطلاعاتش رو خالي كنم ، اميدوارم باعث سوئه تفاهم نباشه . يك نمونه ديگه براي ايجاد رديف بصورت حرف و عدد ميزارم روش بهتري هست شايد مفيد باشه:چشمک:

linktaz
سه شنبه 05 دی 1391, 17:11 عصر
با سلام ، در واقع سوال شما سوال منهم بوده و من در جستجوي جوابم نهايت به اين روش رسيدم اميد داشتم با ارائه اون شايد كسي باشه كه روش من رو تكميل كنه ، روش درست هست ولي برنامه براي دفعات تكرار بهم ميريزه همين روش براي اضافه كردن نيز استفاده كردم ولي باز هم با دفعات بهم ميريزه ، علت استفاده نكردنم از
اتو نامبر نيز همينه نميتونم ترتيب شماره سند هامو حفظ كنم و من مجبورم شماره سند هامو دستي و از جدول ويرايش كنم ويا سند رو حذف نكنم فقط اطلاعاتش رو خالي كنم ، اميدوارم باعث سوئه تفاهم نباشه . يك نمونه ديگه براي ايجاد رديف بصورت حرف و عدد ميزارم روش بهتري هست شايد مفيد باشه:چشمک:
سلام.ممنون.اما مشكلم حل نشد.ميدونيد اگر بشه درستش كرد فكر كنم خيلي پر كاربرد باشه.اما روشي كه ارائا ميشه بايد قابل اعتماد باشه تا بعدها رديف ها بهم نريزه.
از اساتيد كسي روشي به ذهنش نميرسه؟
متشكرم

hasanhzd
سه شنبه 05 دی 1391, 21:59 عصر
درود
چک کنید

ولی هرگز منطقی نیست

اگه میشه یه کاربردش رو بفرمایید

linktaz
چهارشنبه 06 دی 1391, 12:59 عصر
درود
چک کنید

ولی هرگز منطقی نیست

اگه میشه یه کاربردش رو بفرمایید

سلام.در پست 9 لطفا فايلي كه با عنوان 1 ضميمه شده است را مشاهد فرمائيد.در اين فايل بر اساس شماره درخواست سورت ميشود .فرض كنيد در يك درخواست(يك شماره درخواست)يك مورد از آن جا افتاده است.حالا نيازه كه يك رديف زير همون شماره درخواست اضافه بشه و ثبت شود.خوب بالطبع وقتي يك رديف به مابين رديف ها اضافه ميشه،شماره رديف هاي بعد از آن بايد عوض بشه.
همين كار در مورد حذف يك رديف هم صادق هستش.يعني اگر حذف شد بايد شماره رديف هاي بعد از آن عوض بشه.
دوست من ،لطفا ميشه فايل 1 رو اصلاح نماييد؟
(ضمنا بعد از حذف هر رديف 2 تا پيغام ميده اونا واسه چي هستش؟)

متشكرم

hasanhzd
چهارشنبه 06 دی 1391, 13:57 عصر
درود
برای دوتا پیام 2003باید برید
tools
options
edit/find
درمربع بالا سمت راست سه رادیو باتن داره تیکاشونو بردارید

در 2007 هم همین سه تا رادیوباکس در قسمت فکر کنم advanced یا current datbase هستش

در مورد سورت هم اون کوری که گذاشتم رو باز کنید سورتش رو همونطوری که میخواهید بذارید

linktaz
چهارشنبه 06 دی 1391, 14:49 عصر
درود
برای دوتا پیام 2003باید برید
tools
options
edit/find
درمربع بالا سمت راست سه رادیو باتن داره تیکاشونو بردارید

در 2007 هم همین سه تا رادیوباکس در قسمت فکر کنم advanced یا current datbase هستش

در مورد سورت هم اون کوری که گذاشتم رو باز کنید سورتش رو همونطوری که میخواهید بذارید

دوست من ،جواب نداد كه!ببينيد الان اين مشكلات هستش: 1-سورت كردن فقط در صورتي كه رديف حذف بشه انجام ميشه.
شما فكر كنيد يه رديف اضافه كرديد .بايد بره بشينه زير همون شماره و رديف هاي بعد از اون درست بشه.

سپاسگزارم
2-

hasanhzd
چهارشنبه 06 دی 1391, 17:52 عصر
درود
برای دوتا پیام در 2003
tools
options
edit/find
در سمت راست بالا confirm سه تاگزینه هست تیکشو بردار

در2007
در advanced یا current database دقیقا یادم نیست همین سه تا گزینه هست تیکشو بردار

درمورد ترتیب هم که همون کوئری که گذاشتمو باز کن سورت رو رو هرفیلدی میخوای بزار

linktaz
پنج شنبه 07 دی 1391, 07:19 صبح
درود
برای دوتا پیام در 2003
tools
options
edit/find
در سمت راست بالا confirm سه تاگزینه هست تیکشو بردار

در2007
در advanced یا current database دقیقا یادم نیست همین سه تا گزینه هست تیکشو بردار

درمورد ترتیب هم که همون کوئری که گذاشتمو باز کن سورت رو رو هرفیلدی میخوای بزار

پستتون تكراري بود دوست عزيز

سپاسگزارم

hasanhzd
پنج شنبه 07 دی 1391, 21:16 عصر
دوست من ،جواب نداد كه!ببينيد الان اين مشكلات هستش: 1-سورت كردن فقط در صورتي كه رديف حذف بشه انجام ميشه.
شما فكر كنيد يه رديف اضافه كرديد .بايد بره بشينه زير همون شماره و رديف هاي بعد از اون درست بش

درود
متوجه منظورتون نمیشم
مشکل کجاست؟

hasanhzd
پنج شنبه 07 دی 1391, 21:18 عصر
درود مجدد

درمورد اضافه کردن هم هر جور سورت کوئری رو درست کنید همونطوری ردیف میشه درحال حاضر رکورد جدید رکورد آخر میشه ولی اگه سورت در کوئری عوض بشه ممکنه آخری نشه

linktaz
شنبه 09 دی 1391, 14:21 عصر
دوست عزير،لطفا خودتان امتحان كنيد،حتي اين كار را هم ميكنم درست از آب در نميايد.بعد از سورت شدن شماره رديف ها سورت نيست.
ببينيد وقتي بر اساس نام سورت شد بايد شماره رديف آن هم درست شود .نه اينكه نام سورت شود ولي رديف قاطي باشه.

متشكرم

linktaz
سه شنبه 12 دی 1391, 11:57 صبح
از اساتيد كسي چيزي به ذهنش نميرسه؟

hasanhzd
سه شنبه 12 دی 1391, 21:11 عصر
درود

تو این فایلی که گذاشتم هر کاری کردم سورت id توفرم به هم نخورد ولی احتیاط واجب

در جدول aa که گذاشتم دردیزاینش فیلد id رو ببرید اوین فیلد قرار بدید ایندکسش رو هم بذارید yes noduplicate

hasanhzd
سه شنبه 12 دی 1391, 21:21 عصر
در مورد قاطی شدن همون اول بحث خدمتتون عرض کردم منطقی نیست
خود اکسس هم چنین موردی رو پیش بینی کرده و دست کاربررو از این نظر بسته

در کاری که شما میخواهید انجام بدید امکان سوئ استفاده وجودداره

به هر ترتیب اگه منظورتون اینه که با یک حذف رکورد فقط ردیف رکورد های بعدیش یکی کم بشه کوئری رو طبق عکس پیوست تغییر بدین

linktaz
چهارشنبه 13 دی 1391, 08:09 صبح
سلام.ممنونم از پاسختون.اجازه بدهيد تغييراتي كه فرموديد رو اعمال كنم اگر مشكلي داشتم مزاحم ميشم بازم.
فقط يك سوال: شما در فايلتون اصلا از ماژولي كه مربوط به شماره رديف بود استفاده نكرديد.اون ماژول خيلي كارها رو خودش انجام ميده.مثلا رديف ها رو خودش اصلاح و مرتب ميكنه ،چه وقتي كه يك رديف به وسط رديف ها اضافه بشه چه وقتي كه از رديف ها كم بشه.
فقط اين بحث ميمونه كه بعد از تغييرات شماره رديف در فرم،در جدول هم اعمال بشه.آيا نميشه اين مشكل رو حل كرد؟

بازم متشكرم

hasanhzd
پنج شنبه 14 دی 1391, 10:34 صبح
درود
این کاری که من میکنم اصلا کاری به فرم نداره مستقیم با جدول کار میکنه یعنی هرچی میبینید تو جدول اتفاق میفته ولی منطقی نیست

من از اول با کوئری کار کردم تو ماژولها زیاد حرفه ای نیستم چون هم همش دارم از اکسس استفاده میکنم فرصت گسترش ندارم مگه اینکه گیر بیفتم از اینجا و سایتهای خارجی کارمو راه بندازمو یه چیز جدید یاد بگیرم
ماژولها حجم فایل رو زیاد هم میکنن

linktaz
جمعه 15 دی 1391, 17:03 عصر
درود
این کاری که من میکنم اصلا کاری به فرم نداره مستقیم با جدول کار میکنه یعنی هرچی میبینید تو جدول اتفاق میفته ولی منطقی نیست

من از اول با کوئری کار کردم تو ماژولها زیاد حرفه ای نیستم چون هم همش دارم از اکسس استفاده میکنم فرصت گسترش ندارم مگه اینکه گیر بیفتم از اینجا و سایتهای خارجی کارمو راه بندازمو یه چیز جدید یاد بگیرم
ماژولها حجم فایل رو زیاد هم میکنن
دوست عزيز،وقتي چند بار رديف اضافه كم ميكنم رديف ها كلا قاطي ميشه.

hasanhzd
جمعه 15 دی 1391, 17:17 عصر
درود

؟!!:متعجب:
خودم خیلی حذف واضافه میکنم

linktaz
شنبه 16 دی 1391, 10:48 صبح
درود

؟!!:متعجب:
خودم خیلی حذف واضافه میکنم
ميشه فايلي كه ويرايش كرديد بذاريد،تا من خدمتتون عرض كنم چطوري قاطي ميشه.
متشكرم

hasanhzd
شنبه 16 دی 1391, 14:26 عصر
درود

ردیف 1 رو خودم حذف کردم چند تا هم اضافه کردم

linktaz
شنبه 16 دی 1391, 14:44 عصر
درود

ردیف 1 رو خودم حذف کردم چند تا هم اضافه کردم
سلام.ببينيد در فايل 1 من عدد 12 رو وارد كردم.اما سورتي انجام نشد.
ميبايست بره بشينه قبل از عدد 14 سپس شماره رديف ها هم اصلاح بشه.اما اينطور نشد.

Abbas Amiri
شنبه 16 دی 1391, 14:46 عصر
سلام گرچه با نظر آقای حسن زاده موافق هستم و دلیل ضروری جهت فیلدی باخصوصیات موردنظر شما نمیبینم با این وصف به فایل زیر نگاهی بندازید. ضمن اینکه به آخرین فیلد در فرم نیازی نیست

linktaz
شنبه 16 دی 1391, 15:36 عصر
سلام گرچه با نظر آقای حسن زاده موافق هستم و دلیل ضروری جهت فیلدی باخصوصیات موردنظر شما نمیبینم با این وصف به فایل زیر نگاهی بندازید. ضمن اینکه به آخرین فیلد در فرم نیازی نیست
سلام
اتفاقا ً بسيار كاربردي هستش.اجازه دهيد كاربرد آن را شرح دهم شايد به درد دوستان بخورد.ببينيد در واحد انبار،وقتي درخواستي به آن واحد ارجاع ميشود به آن درخواست ،شماره اي با عنوان شماره درخواست تخصيص ميابد.
فرض منيد اپراتور ثبت مشغول ثبت درخواست ها بوده و 1000 عدد را ثبت كرده و الان 1000 رديف دارد.و متوجه مشود كه در يكي از درخواست ها ،يك مورد آن را جا انداخته و فراموش كرده ثبت نمايد.(لطفا ً به اين لينك رجوع نمائيد http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=96797&d=1355724224 )
حالا كه مياد ثبتش كنه شماره درخواست در حال حاضر خيلي از شماره درخواست اون رد شده و ميره رديف 1001.
خوب با اين كار،وقتي كه توي يه رديف جديد درخواست جا افتاده ثبت ميشه،با توجه به سورت شدن بر اساس شماره درخواست،اين رديف ميره ميشينه زير همون شماره درخواستي كه مربوط به اون بوده!
و بصورت خودكار رديف هاي بعد از اون هم اصلاح ميشه.
همچنين اگر يك رديف هم حذف بشه شماره درخواست ها اصلاح ميشه.
-------
فايلي كه شما ارسال نموديد رو ديدم:
-به كد پرسنلي 007 كه اونو جديد وارد كردم توجه كنيد!شماره رديف اون اصلاح نشد.به اعداد يكه توي جدول ميشينه دقت نمائيد

Abbas Amiri
شنبه 16 دی 1391, 16:02 عصر
فایل زیر راببینید . به عدم نیاز به تکست باکس آخر اونو حذف کردم

hasanhzd
شنبه 16 دی 1391, 19:18 عصر
QUOTE=linktaz;1668595]سلام.ببينيد در فايل 1 من عدد 12 رو وارد كردم.اما سورتي انجام نشد.
ميبايست بره بشينه قبل از عدد 14 سپس شماره رديف ها هم اصلاح بشه.اما اينطور نشد.[/QUOTE]

درود
تازه فهمیدم چی میگید
بله چون من فقط در صورت حذف کارمو ست کرده بودم در مورد حذف هم مشکلی نیست و هرسورتی که بخواین میتونید تو کوئری بزارید و مشکلی نیست
اما در مورد ایجاد کاری نکرده بودم
حالا یک دکمه میزارم با فرض سورت روی lastname که نوعش تکسته ما عدد زدیم

hasanhzd
شنبه 16 دی 1391, 19:30 عصر
درود
درمورد منطقی بودن اگه به کسی یک کد رهگیری میدیم تا ابد باید اونو داشته باشیم و این ردیف کاررو به هم میزنه و فردا دیگه ممکنه کسی که میاد میگه من کد رهگیریم اینه شما دیگه نمیتونی پیداش کنی

فرض بری پیتزافروشی فاکتور شماره 39 مال شما باشه و منتظری که صدات کنن بری غذاتو بگیری و با یک حذف و اصلاح اینطوری دیگه شما 39 نیستی 40 یا 38 هستی

این مشکل باید با روال دیگری حل بشه یعنی هر رکورد باید شناسه خاص خودشو داشته باشه

linktaz
شنبه 16 دی 1391, 20:35 عصر
درود
درمورد منطقی بودن اگه به کسی یک کد رهگیری میدیم تا ابد باید اونو داشته باشیم و این ردیف کاررو به هم میزنه و فردا دیگه ممکنه کسی که میاد میگه من کد رهگیریم اینه شما دیگه نمیتونی پیداش کنی

فرض بری پیتزافروشی فاکتور شماره 39 مال شما باشه و منتظری که صدات کنن بری غذاتو بگیری و با یک حذف و اصلاح اینطوری دیگه شما 39 نیستی 40 یا 38 هستی

این مشکل باید با روال دیگری حل بشه یعنی هر رکورد باید شناسه خاص خودشو داشته باشه
فرمايشتون درسته.اما اينجا از اين شماره به عنوان رهگيري استفاده نميشه.چرا كه همونطوري كه عرض كردم ما يه شماره به نام"شماره درخواست"خواهيم داشت كه اون بدون تغييره.در اينجا فقط اين شماره جنبه رديف بودن رو داره.
اجازه دهيد فايلتو رو ببينم.مشكلي بود مزاحمتون ميشم
ممنونم

linktaz
شنبه 16 دی 1391, 20:55 عصر
آقاي اميري.من در فايل شما كد پرسنلي 6 را ابتدا وارد و سپس كد پرسنلي 7 رو وارد نمودم.هدف من اينه كه بصورت خودكار كد پرسنلي 6 بياد قبل از 7 و رديف اون هم قاعدتا بايد اصلاح و قبل از رديف كد پرسنلي7 شود.

Abbas Amiri
شنبه 16 دی 1391, 22:43 عصر
سلام
امیدوارم نسخه نهایی باشه

linktaz
یک شنبه 17 دی 1391, 15:19 عصر
سلام
امیدوارم نسخه نهایی باشه
سلام وقت بخير
خيلي خوب شده است فقط يه نكته.فقط عدد 10 رو در كد پرسنلي وارد ميكنم.بجاي اينكه بعد از 9 قرار بگيره ميره رديف دوم بعد از عدد 1 و قبل از عدد 2!
ميشه خودتون اين مورد رو بررسي نمائيد؟
سپاسگزارم

Abbas Amiri
یک شنبه 17 دی 1391, 18:10 عصر
سلام علت این موضوع به دیتا تایپ فیلدها برمیگردد. نوع فیلد ID رو عددی کردم و تغییراتی هم که لازم بود دادم . موفق باشید

linktaz
یک شنبه 17 دی 1391, 19:34 عصر
سلام علت این موضوع به دیتا تایپ فیلدها برمیگردد. نوع فیلد ID رو عددی کردم و تغییراتی هم که لازم بود دادم . موفق باشید
سلام.ببخشيد.ميدونم يكم كش پيدا كرده....به محض اينكه ميام يه كد پرسنلي رو وارد كنم اررو ميده(تصوير ارور رو ضميمه كردم)
آيا در سيستم شما اين ارور را نميده؟در فايل قبلي درست بود.آفيس من 2003 هستش
http://8pic.ir/images/wznho1kdgl7o3zqemen.jpg

Abbas Amiri
یک شنبه 17 دی 1391, 19:51 عصر
سلام
مربوط به ورژن 2007 به بعد است . گرچه با یک سرچ ساده میتونستید راهشو پیداکنید . کد زیر راجایگزین کنید

Private Sub code_AfterUpdate()
Dim rs As Recordset
Me.Refresh
Me.OrderBy = "ID"
Me.OrderByOn = True
'DoCmd.SearchForRecord , , acFirst, "[last name] Is Null"
Set rs = Me.RecordsetClone
rs.FindFirst "[last name] Is Null"
Me.Bookmark = rs.Bookmark
Set rs = Nothing
Me.[last name].SetFocus
End Sub

linktaz
یک شنبه 17 دی 1391, 22:08 عصر
جناب آقاي اميري از اينكه صبورانه سوالهامو جواب داديد متشكرم.مشكل حل شد بسيار بسيار عالي از كار در اومد.واقعا ممنون
از آقاي hasanhzd هم متشكرم كه نمونه هاي بسيار جالبي رو ارائه دادند كمكم كردند.

بازم سپاسگزارم

najafi87
چهارشنبه 15 مهر 1394, 09:34 صبح
جناب آقای امیری با سلام
در فایل ارائه شده چرا نمیشه ردیف اولو حذف کرد.
خطا میده

Abbas Amiri
چهارشنبه 15 مهر 1394, 19:45 عصر
جناب آقای امیری با سلام
در فایل ارائه شده چرا نمیشه ردیف اولو حذف کرد.
خطا میده

سلام
درفایل ضمیمه پست 47 مشکلی در این زمینه نداشت.