PDA

View Full Version : درخواست راهنمایی درباره سایت هاست شده

aserfg
یک شنبه 07 شهریور 1389, 21:28 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی سایت برنامه نویس ، سایت محبوبی که به گردن خیلی ها از جمله بنده حق فراوان داره.
سایت خودم رو چند روز قبل برای اشکال زدایی هاست کردم با وجود دقت در برنامه نویسی و استفاده از چهار لایه (لایه کش هم اضافه کردم) استفاده از عناصر div به جای table-استفاده اصولی و صد در صد از css-حذف ویو استیت های نا کار آمد و.......
در مقایسه با سایتهای php از لحاظ سرعت با وجود اینکه هنوز اطلاعات زیادی نداره حرفی برای گفتن نداره . از بزرگان سایت می خوام یه نگاهی بهش بندازن اگه مشکل ساختاری دیدن بگن تا اصلاحش کنم . ضمنا این fckeditor بسیار بسیارو........سرعت لود صفحات رو کم می کنه .
در این خصوص هم اگه عنایتی بفرمایید ممنون می شم .
مقالات زیادی در خصوص استفاده یا عدم استفاده از ajax خوندم و لی فقط یک جمله بگین : آیا استفاده از این تکنولوژی تاثتر مثبت در سرعت لود صفحات داره یا نه ؟

آدرس : http://www.persianarticle.org

Vahid_moghaddam
یک شنبه 07 شهریور 1389, 21:41 عصر
عکس های bmp رو به gif یا png و در نهایت به jpg تبدیل کنید.

بستگی داره چطور استفده کنیم. درست استفاده بشه، تاثیر خوبی داره

amordad
یک شنبه 07 شهریور 1389, 23:22 عصر
با سلام
دوست من استفاده از ajax در جایی مناسب است که میزان آیتم هایی که برای call back در update panel قرار میگیرند کم باشد.
در ضمن ck editor فوق العاده سنگین است و تازه rtl را بخوبی خوب پشتیبانی نمیکند و من سبک ترین edito را به شما پیشنهاد میکنم: tinymce

Vahid_moghaddam
یک شنبه 07 شهریور 1389, 23:27 عصر
به عنوان پیشنهاد: update panel رو فراموش کنید

Mostafa_Dindar
یک شنبه 07 شهریور 1389, 23:34 عصر
چند روز پیش یکی از مشتریانم , که خودش هاست رو گرفته بود , از سرعت سایت گلایه میکرد , بعد از کمی برسی متوجه شدم که از دیتابیس هاست SQL SERVER EXPRESS هست .

به حرفهای پشتبانی هاست یا ... اعتماد نکنید , این کوئری رو بگیرید :

select serverproperty('Edition')

در هر صورت این یکی از ده ها دلیل میتونه باشه .

موفق باشید

aserfg
یک شنبه 07 شهریور 1389, 23:40 عصر
با سلام
دوست من استفاده از ajax در جایی مناسب است که میزان آیتم هایی که برای call back در update panel قرار میگیرند کم باشد.
در ضمن ck editor فوق العاده سنگین است و تازه rtl را بخوبی خوب پشتیبانی نمیکند و من سبک ترین edito را به شما پیشنهاد میکنم: tinymce

سلام خدمت شما دوست گرامی . من تا جایی می شده ویو استیت ها رو غیر فعال کردم مثلا در گرید ویو به دلیل استفاده از کش نیازی بهشون نبود بنابر این حجم اطلاعات در call back ناچیز خواهد بود .
با این تفاسیر یک جواب به من بدین
آیا استفاده از update panel در افزایش لود صفحات موثر خواهد بود یا نه ؟؟؟؟
لطفا اونایی که سایت هاست کردن جواب بدن ..
مساله بغرنج بعدی همین fck است که گفتم . ckeditor هم روی لوکال کنده چه برسه وقتی هاست بشه . tiny رو روی لوکال تست کردم سرعت قابل قبولی داره ولی با فایر فاکس مشکل داشت مثلا برای آپلود عکس صفحش کامل باز نمی شد .

سئوال سوم : آیا می شه به جای sqlserver2005 از mysql استفاده کرد من قبلا تو پی اچ پی با هاش کار کردم خیلی ساده ورونه . خیلی هم سرعتش بالاست . منظورم از شدن اینه که هاستها با مچ شدن asp.net و mysqlمشکل نداشته باشن .

مجدد از همه شما عزیزان تشکر می کنم .