PDA

View Full Version : سوال: script manager کجا کاربرد داره عملا؟

yasi.88
یک شنبه 07 شهریور 1389, 22:20 عصر
سلام.لیالی قدر رو به همه تسلیت می گم.
یه سوال داشتم.می شه یه من بگید واقعا scriptmanager چیه و رابطش با updatepanelچیه؟من خودم تو msdnخوندم اما نمی دونم چه جوری و کجاها واقعا به درد می خوره....خواهش می کنم کمکم کنید چون تو msdn به asp ajax ربطش داده بود....میشه یه چند تا کاربرد قشنگ بگید؟
پیشاپیش ممنونم.

amordad
یک شنبه 07 شهریور 1389, 23:14 عصر
سلام دوست عزیز
هر کنترلی راکه میخواهی post back شود ((یعنی در واقع callback)) میگذاری داخل update panel
script manager هم حتما باید در بالای تمامی کنترل ها باشد تا عمل call back را ثاپورت کند

yasi.88
یک شنبه 07 شهریور 1389, 23:36 عصر
سلام دوست عزیز
هر کنترلی راکه میخواهی post back شود ((یعنی در واقع callback)) میگذاری داخل update panel
script manager هم حتما باید در بالای تمامی کنترل ها باشد تا عمل call back را ثاپورت کند

می شه بیشتر توضیح بدید و مثال عملی بزنید. اخه من داشتم برنامه ای که post back می شده و این جوری استفاده نمی شده....یا که من دارم اشتبا می کنم....مثلا در یه تاپیک در استفاده از ساعتی که قرار بود ساعت server نشون داده شه از script manager گفته شده بود که استفاده شه...من هنوز نفهمیدم:ناراحت:

salehbagheri
دوشنبه 08 شهریور 1389, 00:37 صبح
Script Manager کنترلی هست که با اضافه کردن اون به صفحات ASP.NET میتونید از ویژگی های MS AJAX استفاده کنید.

در غیر اینصورت شما قادر نخواهید بود که از AJAX در پروژه های خودتون استفاده کنید.

اینها قابلیتهایی هست که برای استفاده یا دستیابی به اونها، استفاده از یک Script Manager رو می طلبه!

Client-script functionality of the Microsoft Ajax Library, and any custom script that you want to send to the browser.
Partial-page rendering, which enables regions on the page to be independently refreshed without a postback. The ASP.NET UpdatePanel, UpdateProgress, and Timer controls require a ScriptManager control in order to support partial-page rendering.
JavaScript proxy classes for Web services, which enable you to use client script to access Web services and specially marked methods in ASP.NET pages. It does this by exposing the Web services and page methods as strongly typed objects.
JavaScript classes to access ASP.NET authentication, profile, and roles application services.

رابطش با updatepanelچیه؟
مورد دوم به وضوح توضیح داده.

yosefi_hossein
سه شنبه 09 شهریور 1389, 08:21 صبح
سلام برای استفاده از toolkite های ajax من ازش استفاده میکنم فکر میکنم کارش مدیریت کردن script هایی که توی کنترلهای ajax ی ازشون اسفاده شده است