PDA

View Full Version : آموزش: ارسال اس ام اس SMS از طریق GSM و URL

alirezash
یک شنبه 07 شهریور 1389, 22:21 عصر
سلام دوستان عزیز و این تاپیک رو زدم که بتونم به نحوی به دوستان در مورد ارسال اس ام اس از طریق URL یا GSM کمک کنم . لطفاً سوالها و طرح های خود را اعلام کنید.

HjSoft
دوشنبه 08 شهریور 1389, 09:07 صبح
سلام . ممنونم که این تاپیک رو زدید . چه طوری از طریق URL و GSM ، اس ام اس ارسال کنیم ؟ :لبخند:

alirezash
دوشنبه 08 شهریور 1389, 11:26 صبح
خوب دوست عزیز از طریق gsm بخوای ارسال ارسال کنی باید از طریق یک کامپوننت به پورت ارتباطی به gsm کانکت بشی و مثلاٌ از طریق mscomm خود وی بی که یکم سخته ولی از طریق kylsms خیلی راحت تر.
اما اگه بخوای از طریق url ارسال داشته باشی اول باید یک شماره از شرکت های مربوطه بخری و حالا هر شرکتی ارسال و دریافتش متفاوته

HjSoft
دوشنبه 08 شهریور 1389, 21:46 عصر
خوب من همچین بی تجربه نیستم ، با kylix که به این راحتی نیست چون باید ریجستر بشه و با گوشی سازگار نیست و از این حرف ها . با Mscomm میشه اس ام اس دریافت کرد ؟

soheilbehro
دوشنبه 08 شهریور 1389, 23:32 عصر
من می خواستم بدونم چطوری خودم می تونم از این شرکت هایی باشم که دارن خدمات اس ام اس ارائه میدن
من هر چی تو اینترنت گشتم نتونستم در این مورد اطلاعاتی پیدا کنم

alirezash
سه شنبه 09 شهریور 1389, 09:12 صبح
hjsoft عزیز با kylsms خیلی راحته , کلناً با 4 خط می تونی ارسال و دریافت داشته باشی .

KylixSMS.NeedLog = 1 'If you have any problem please set the value to 1, and send us the log file "C:\KylixSMS.LOG".
KylixSMS.PINCode = PINCode
KylixSMS.ConnectionMode = 1
KylixSMS.ConnectionProtocol = 1
KylixSMS.ConnectionParameter ="com2,9600"

کد بالا برای وصل شدن به gsm هست و برای ارسال

Reference = KylixSMS.SendSMS(SMSNumber, SMSText)

فکر نکنم بتونی ;کامپوننتی پیدا کنی که اینقدر راحت باشه

HjSoft
سه شنبه 09 شهریور 1389, 09:22 صبح
برای دریافت چی ؟ برای Delivery Report ؟ من با اینا مشکل دارم .

alirezash
سه شنبه 09 شهریور 1389, 09:32 صبح
Private Sub KylixSMS_NewDeliveryReport(ByVal Folder As Long, ByVal Location As Long, ByVal Number As String, ByVal Time As String, ByVal Reference As Long, ByVal Status As Long)

status وضعیت پیام وارد شده است و Reference همون ID است که موقع ارسال به شما باز می گرداند

alirezash
سه شنبه 09 شهریور 1389, 10:57 صبح
Private Sub KylixSMS_NewDeliveryReport(ByVal Folder As Long, ByVal Location As Long, ByVal Number As String, ByVal Time As String, ByVal Reference As Long, ByVal Status As Long)
If Status = 1 Then
MsgBox ("The message you sent to " & Number & " has been delivered at " & Time & vbCrLf & "Reference:" & Reference & " Folder:" & Folder & " Location:" & Location)
ElseIf Status = 2 Then
MsgBox ("The message you sent to " & Number & " was failed at " & Time & vbCrLf & "Reference:" & Reference & " Folder:" & Folder & " Location:" & Location)
Else
MsgBox ("The message you sent to " & Number & " is unknown at " & Time & vbCrLf & "Reference:" & Reference & " Folder:" & Folder & " Location:" & Location)
End If
End Sub

ali reza mansoori 2
سه شنبه 09 شهریور 1389, 11:21 صبح
دوست عزیز اگر یک نمونه برنامه بزاری ممنون می شم

alirezash
سه شنبه 09 شهریور 1389, 11:29 صبح
اینم یک نمونه

alirezash
سه شنبه 09 شهریور 1389, 11:32 صبح
فقط شرمنده ام . الان کامپوننت همرام نیست. اگه خواستید برام میل بزنید . براتون میفرستم . اما فقط بگم این کامپوننت demo هست

Hoseynseyedan
سه شنبه 09 شهریور 1389, 22:40 عصر
خوب اینکه Error میده!!!

omid22
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 00:40 صبح
سلام

برنامه خطا میده!

alirezash
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 17:36 عصر
دوستان عزیز شرمنده ام .
فعلاً اگه سوالی دارین بپرسین و تا برم ایران براتون آپ کنم

Valadi
پنج شنبه 24 دی 1394, 10:49 صبح
با سلام
با توجه به اینکه در کشور ما به دو شکل می توانید sms بزنید

1- GSM مودم : که توسط یک اکتیو ایکس انجام میشود و من تمام کامپونتهای دنیا رو تا سال 2014 تست کردم هیج کدوم به کایلیکس نمی رسه و من دو نسخه لایسنس و کرک دارم که کرکش بهتر از لایسنس کارمیکند و بهترین ماژور mc385 که سازگاری کامل داره

2 - استفاده از وب سرویس : با توجه به اینکه زبان vb6 تاریخ تولد و مرگش به soap نمی رسه و بطور مستقیم تا حالا ندیدم باهاش کارکرد اما خودم یک dll نوشتم که در vb6 عالی جواب می ده و سورس کدش هم است می تونید استفاده کنید
لینک دانلود (http://smskaran.ir/files/vb6.rar)
ضمنا وب سرویس رایگان می باشد

www.pc3enter.tk
پنج شنبه 24 دی 1394, 22:38 عصر
بیا اینو ببین دیگه هم از مشکل ها پیدا نکنی

راحتی کد ارسال پیامک مثل نوشتن دستور Print میمونه
http://barnamenevis.org/showthread.php?514528-ارسال-پیامک-(SMS)-به-ساده-ترین-روش-ممکن

vbhamed
پنج شنبه 01 بهمن 1394, 12:28 عصر
2 - استفاده از وب سرویس : با توجه به اینکه زبان vb6 تاریخ تولد و مرگش به soap نمی رسه و بطور مستقیم تا حالا ندیدم باهاش کارکرد...

البته جناب Valadi در جریان باشید در Vb6 هم به راحتی میشه با Soap کار کرد و من خودم با این روش به وب سرویس متصل شده و تمام متدهاش رو استفاده کردم

hrj1981
دوشنبه 05 بهمن 1394, 09:36 صبح
سلام ، دوستان معادل newline يا vbcrlf تو كانورت متن براي url چيه ؟

kitcat_m18
پنج شنبه 15 بهمن 1394, 17:38 عصر
سلام
فکر نکنم نیاز به نوشتنش داشته باشی
یه سر به لینک زیر بزن شاد کمکت کنه

http://barnamenevis.org/showthread.php?445710-DLL-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%DA%A9(URL-Encoding-UTF8-For-Send-SMS-With-URL)&highlight=%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84+%D9%85%D8 %AA%D9%88%D9%86+%D8%A7%D8%B2+%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9 %82+URL

reza_66
جمعه 11 فروردین 1396, 10:53 صبح
دوستان سلام .

در خصوص ارسال از طریق URL توضیحی ندادید؟؟؟
اگه توضیح بدید ممنون میشم یا نمونه آموزشی دارید بزارید

دوستان ساده ترین راه برای ارسال پیامک از طریق اینترنت و پنل های اینترنتی که بشه تو دلفی 7 ازش استفاده کرد و جنبه ی عمومیت داشته باشه( برای همه پنل ها مورد استفاده قرار بگیره ) رو چه راهی پیشنهاد می دهند؟؟؟

isaac23
جمعه 11 فروردین 1396, 22:43 عصر
توی سایت های که ارسال پیام ممکن هست نمونه سورس خودشون گذاشتن و یک امکانی هست بنام وب سرویس میشه از استفاده کردمثلا سایت فرا پیامک بصورت کامل برای اکثر زبان نمونه سورس گذاشتن .

vbhamed
شنبه 12 فروردین 1396, 09:54 صبح
سلام
راهی که اکثر وب سایتهای ارسال پیامک پشتیبانی میکنن استفاده از URL هستش و وقتی بخواین به شرکتی دیگه سوئیچ کنین کمترین تغییرات رو داره ولی مطمئنا امکاناتی که با این روش دارید خیلی کمتر از راههای دیگه مثل وب سرویس شرکت هاست اما برای یک ارسال پیامک ساده و کم سرعت خوبه

isaac23
چهارشنبه 16 فروردین 1396, 09:09 صبح
سلام
راهی که اکثر وب سایتهای ارسال پیامک پشتیبانی میکنن استفاده از URL هستش و وقتی بخواین به شرکتی دیگه سوئیچ کنین کمترین تغییرات رو داره ولی مطمئنا امکاناتی که با این روش دارید خیلی کمتر از راههای دیگه مثل وب سرویس شرکت هاست اما برای یک ارسال پیامک ساده و کم سرعت خوبه

خب شما چی رو پیشنهاد می کنید که استفاده کنیم . که هم سرعت خوب باشه و هم این قابلیت خط خدماتی رو نداشته باشه .
ممنونم میشم بگید چه راهی بهتر و سرعت بهتری داره .
vbhamed
جمعه 18 فروردین 1396, 11:18 صبح
سلام
اشاره کردم، وب سرویس شرکتهای ارائه دهنده
ولی منظورتون از اینکه قابلیت خط خدماتی رو نداشته باشه یعنی چی ؟

isaac23
یک شنبه 01 مرداد 1396, 18:27 عصر
این سایتی که شما دادید من چک کردم نمونه کد برای ارسال پیام با وی بی 6 نبود در صورتی که در سایت های دیگه یه فایل dll بهم دادن و خیلی راحت و بدون دردسر تونستم پیام ارسال کنم ..

فقط با URL هست اگه میشه فایل مربوطه رو اینجا یا ادرس بدید من برام ببینم.

ممنون

khedesh
سه شنبه 24 مرداد 1396, 15:55 عصر
سلام به همه دوستان،
برای دریافت و ارسال پیامک از نرم افزار می تونید به مقاله زیر مراجعه کنید!
انواع راه های ارسال اس ام از طریق url و gsm (https://raygansms.com/Page/20) رو توضیح داده.
اینجا کلیک کنید (https://raygansms.com/Page/20)