PDA

View Full Version : سوال: معرفی کتاب لاتین سیلورلایت

sd.CSharpProgrammer
یک شنبه 07 شهریور 1389, 23:54 عصر
سلام دوستان

از دوستان حرفه ای در زمینۀ سیلورلایت تقاضا دارم کتاب های لاتین سیلورلایت رو که هم جامع و مفصل هستند و هم به دور از پیچیدگیهای توضیحی هستند رو معرفی کنند.

کتابی میخوام که هم خوب توضیح داده باشه و هم جامع و مفصل باشه
مرسی

meysam_pro
دوشنبه 08 شهریور 1389, 22:37 عصر
اگر میخواید در مدت کوتاه و به صورت کاربردی و برای انجام یک پروژه واقعی، سیلورلایت رو یاد بگیرید، کتاب Microsoft Silverlight 4 Data and Services Cookbook (http://www.amazon.com/Microsoft-Silverlight-Data-Services-Cookbook/dp/1847199844) رو مطالعه بفرمایید. سورس برنامه های کتاب رو هم از سایت انتشاراتش میتونید دانلود کنید. کتاب به نثری شیوا و با حداقل دایره لغات نوشته شده . حداکثر در یک هفته میتونید مطالعه کنید. شیوه کتاب شبیه کتابهای Programmers to programmers انتشارات Wrox هستش ولی در Level فصل و این نقطه قوت کتابه(برخلاف Wrox که آدم احساس میکنه چیزی یاد نگرفته، خیلی اعتماد به نفس ایجاد میکنه).

کتاب Pro Silverlight 3 نوشته ی مکدونالد هم خوبه ولی واسه سیلورلایت 3 هستش(ورژن 4 در 15سپتامبر میاد بیرون).

البته اگر تمایل به آشنایی با تمامی امکانات سیلورلایت دارید، Offline Documentation سیلورلایت رو از سایت مایکروسافت دانلود کنید.

sd.CSharpProgrammer
سه شنبه 09 شهریور 1389, 00:12 صبح
سلام دوست عزیز
ممنون از پاسختون

کتاب Pro Silverlight 3 نوشته ی مکدونالد هم خوبه ولی واسه سیلورلایت 3 هستش(ورژن 4 در 15سپتامبر میاد بیرون).

آیا تغییراتی در نسخه 4 سیلورلایت نسبت به نسخه 3 انجام شده که خوندن این کتاب رو مشکل ساز کنه؟ چون شما گفتید که این کتاب نسخه 3 هست. میخوام بدونم تو نسخه 4 چیزی نسبت به نسخه 3 تغییر کرده که باعث بشه مطالب این کتاب تو نسخه 4 قابل اجرا نباشند؟

مرسی

meysam_pro
سه شنبه 09 شهریور 1389, 05:06 صبح
نخیر،تقریبا تمامی محصولات مایکروسافت Backward Compatible هستن به این معنی که ورژن جدید، تمامی امکانات ورژن قبلی رو داره و در زمان Upgrade به نسخه بالاتر به مشکلی بر نمیخورید، منتهی من یه کم از cutting-edge بودن خوشم میاد :لبخند:

sia_2007
سه شنبه 09 شهریور 1389, 09:45 صبح
دوست عزیز؛ درسته که محصولات مایکروسافت Backward Compatible هستند.
و در هر ورژن امکاناتی اظافه میشه؛ و هیچ چیزی حذف نمیشه
اما گاهی اوقات امکانات اظافه شده به یک پلتفرم؛ نحوه کد نویسی برنامه نویس اون پلتفرم رو تحت تاثیر قرار میده.
مثل امکاناتی که در طی نسخه 3 و 3.5 به NetFX اظافه شد؛ و باعث شد؛ اکثر برنامه نویسان از برنامه نویسی با Data Set و Data Table ؛ به OR Mapper ها و Bussince Object ها رو بیارن
در مورد Silverlight هم این قضیه منتفی نیست.
امکاناتی که در نسخه 4 اظافه شده؛ کاملا تاثیر گذار هستش، مثلا من خودم دور COM رو خط قرمز کشیده بودم؛ اما الآن به شدت در حال مطالعه روی COM هستم.
و...

meysam_pro
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 22:22 عصر
در مورد Silverlight هم این قضیه منتفی نیست.
امکاناتی که در نسخه 4 اظافه شده؛ کاملا تاثیر گذار هستش، مثلا من خودم دور COM رو خط قرمز کشیده بودم؛ اما الآن به شدت در حال مطالعه روی COM هستم.
نمیگم منتفی هستش ولی یه مثال بهتر بگین ، حرفتون قانعم نکرد!
در ضمن عمده تغییرنسخه 3 سیلورلایت به نسخه 4 تو FlowDirection . البته WCF RIA Service و قضیه رندرانجین و کارایی و ... هم هستش ولی خب همونجور که گفتم طوری نیست که اگه ندونی نشه.

sia_2007
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 10:00 صبح
قراردهي برنامه در Startup سيستم و قراردهي اون داخل نوار پايين ويندوز 7
كار كردن با SQL Server نصب شده درون Client
كار كردن با فايل هاي Office
كار كردن با اسكنرها و عمليات اسكن عكس
خواندن و نوشتن در هر جاي ديسك و بعضي قسمتهاي رجيستري
2240 عدد فايل COM با قابليتهاي بسيار بالا
كار كردن با Device ها
اجراي كلاسهاي Net Framework. در صورت نصب بودن آن بر روي سيستم كلاينت
دوست عزيز؛ قسمت اعظم Net Framework. ؛ كلاسهايي هستند ؛ كه امكان دسترسي Managed رو به همين فايلهاي COM رو ميدن
و حالا شما هم COM Access داريد
آيا هنوز هم به روش قديم به Silverlight نگاه ميكنيد ؟
اصلا درست نيست بگيم Silverlight 4 ؛ يه Feature اظافه كرده؛ براي Printer
يكي ديگه براي فلان چيز
ُSilverlight ده ها هزار قابليت جديد پيدا كرده؛ و هر كسي كه شناخت بهتري از فايل هاي COM داشته باشه؛ ميتونه Solution بهتري با اون ارائه بده.

sia_2007
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 10:06 صبح
اينها تازه مربوط به COM Access بود؛ غير از اين هم ما كلي امكان جديد داريم
كلي امكان جديد براي WCF
بهبود Custom Encoder و Custom Binding
و ...
ديد به اين صورت عوض ميشه؛ كه ميگي من براي هر پرو‍ژه اي ميتونم برم تو دلش؛ هر جا كم آوردم؛ ته تهش يه COM Access هست
اما به شما ميگن يه اسكنر به برنامت اظافه كن؛ مجبوري بگي نميتوني
در ضمن محض فارسي نويسي هم كه شده؛ Silverlight 4 لازمه؛ بقيش ديگه هيچ !!!

meysam_pro
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 19:06 عصر
دوست من داریم بحث علمی میکنیم پس با کمال خونسردی در راستای بهبود، توضیحات ارائه بدید.
محض اطلاع عرض کنم که بنده هم قابلیتهای جدید سیلورلایت رو مطالعه و تعدادی از اونها رو آزمایش هم کردم ولی خب بیاید مهندسی به قضیه نگاه کنیم یا به قول دوستی

Keep Feet on the ground
تاکید دوباره دارم که کتاب نسخه 3 رو اگه دوستان مطالعه کنند هیچ چیزی رو از دست ندادن و به هیچ مشکلی بر نمیخورن.