PDA

View Full Version : رسم چارت بر اساس فيلدهاي انتخابي

ali_zali
دوشنبه 08 شهریور 1389, 08:20 صبح
سلام بر اساتید
من جدولی دارم که دارای فیلد تاریخ و برای هر تاریخ دارای 6 عدد فیلد عددی است
میخواهم به شکل دلخواه چارتش رو رسم کنم
من بلدم که چارت رو باید با ریپورتها ایجاد کرد
ولی من میخوام یوزر بتونه مثلا فقط یه فیلد یا دو فیلد و هر چند تایی رو که خواست انتخاب کنه و سپس چارتش رسم بشود
چکار باید بکنم؟
در واقع مي خواهم كاربر بتونه چك مارك show رو بزنه نه تو محيط كوري بلكه توسط يك فرمي مثلا

linktaz
دوشنبه 08 شهریور 1389, 12:18 عصر
سلام بر اساتید
ولی من میخوام یوزر بتونه مثلا فقط یه فیلد یا دو فیلد و هر چند تایی رو که خواست انتخاب کنه و سپس چارتش رسم بشود
چکار باید بکنم؟
در واقع مي خواهم كاربر بتونه چك مارك show رو بزنه نه تو محيط كوري بلكه توسط يك فرمي مثلا
فایلتون رو ضمیمه کنید تا دوستان بتونند کمکتون کنند:لبخندساده:

bita_ziba77
دوشنبه 08 شهریور 1389, 15:29 عصر
سلام بر اساتید
چکار باید بکنم؟

با سلام
شما مي توانيد از Pivot Chart استفاده نماييد.
پس از باز شدن فرم كاربر مي تواند از ليست فيلدهاي موجود به صورت دلخواه فيلدهاي خود را انتخاب نموده و نمودار مربوطه به نمايش در مي آيد.

با تشكر

ali_zali
سه شنبه 09 شهریور 1389, 08:34 صبح
فایلتون رو ضمیمه کنید تا دوستان بتونند کمکتون کنند:لبخندساده:
فايل رو ضميمه كردم
از فرم cooling-tower-menu شروع كنيد تا متوجه بشيد من چي ميخوام
من ميخوام يزور بتونه خودش تعدادي از تاريخها رو مثلا انتخاب كنه و همچنين از 8 فيلد مختلف بتونه يكي يا دو تا تا يا هر چندتاي ديگه رو انتخاب كنه تا نمودارش رو رسم كنه
الانم اين انتخاب رو نداره و فقط mpy و pitting هر كدام چهار فيلد ناچارا نمايش داده ميشود با همه تاريخها (وقتي تاريخها زياد بشه اصلا نمودار قابل تشخيص نيست)

با سلام
شما مي توانيد از Pivot Chart استفاده نماييد.
پس از باز شدن فرم كاربر مي تواند از ليست فيلدهاي موجود به صورت دلخواه فيلدهاي خود را انتخاب نموده و نمودار مربوطه به نمايش در مي آيد.

با تشكر

ممنون از پاسخ
ولي تو پاويت مياد و sum ميزنه كم من فقط مي خوام اعداد رو نشون بده چيزي كه تو قسمت بالا توضيح دادم

ali_zali
یک شنبه 14 شهریور 1389, 22:03 عصر
کسی راهنمایی نداره در این خصوص

bita_ziba77
دوشنبه 15 شهریور 1389, 16:26 عصر
با سلام
شما براي تنظيمات هر بخش در Pivot Chart ، كافي است فقط بر روي آن بخش كليك كرده و از منوي بالا گزينه Properties را انتخاب نماييد كه نمودار را بر اساس نظر خود تغيير دهيد.

با تشكر

ali_zali
یک شنبه 21 شهریور 1389, 09:26 صبح
خوب من اصلا properties نميبينم
مشكلي كه هست اينه كه طبق شكل زير هر نموداري رو كه اضافه ميكنم مياد و مقاديرش رو باهم جمع ميزنه يعني sum
من نميخوام جمع بزنه و هر پارامتري رو (مثلا mpy1301 يا mpy 1302) را مستقل روي نمودار رسم كنه و فقط بشه اينها رو باهم مقايسه بصري كرد