PDA

View Full Version : live linux in flash memory

houtanal
شنبه 18 تیر 1384, 11:59 صبح
سلام

من یه ساعت گرفتم که 256 مگ حافظه داره و قابلیت بوت شدن رو هم داراست

می خوام بدونم آیا بر روی این مقدار حافظه میتونم یک لینوکس LIVE که فقط PHP - Apache - Mysql و یکی دو تا برنامه ساده دیگر رو داشته باشه نصب کنم؟

hosseinzadeh
شنبه 18 تیر 1384, 23:10 عصر
سلام
اگر امکان داره مشخصات و توضیحات بیشتری رو بنویسید.

houtanal
یک شنبه 19 تیر 1384, 11:21 صبح
یک flash memory با قابلیت بوت شدن و 256 مگابایت حافظه

نیاز:
یک لینوکس LIVE با تعداد محدودی برنامه

oxygenws
یک شنبه 19 تیر 1384, 13:10 عصر
منظورت اینه که خود ساعت با لینوکس بوت بشه! یا اینکه به کمک اون ساعت، یک کامپیوتر رو بوت کنی؟؟

shaniaki
یک شنبه 19 تیر 1384, 16:58 عصر
با عرض ادب:
یا شما به حافظه فلش ساعت خود دسترسی دارید؟
در حال حاضر چه سیستم عاملی روی آن است؟ آیا می توانید سیستم عامل آن را مجدد بریزید؟ حجم خود سیستم عامل چقدر است؟ آیا آن هم روی همین حافظه فلش است؟

یه ... ...

houtanal
دوشنبه 20 تیر 1384, 00:32 صبح
من یک ساعت خریدم که یک حافظه فلش با 256 مگ حجم در خود دارد.دقیقا مثل یک flash memory
یعنی یک flash memory که یک ساعت بر روی خود دارد!
یعنی شکل ساعته و کار ساعت رو میکنه اما در حقیقت flash memory است.

حالا این flash memory داخل ساعت توانایی بوت شدن رو هم داراست.من میخوام یک لینوکی بر روی ساعتم بریزم که اگر جایی رفتم بتونم با اتصال کابل usb ساعت به pc از linux live استفاده کنم.

shaniaki
دوشنبه 20 تیر 1384, 14:13 عصر
با عرض ادب:
یا من نمی فهمم شما چی می گی یا شما نمی گیری من چی می گم.
مشخصات فنی این ساعت شما لینکی رو اینترنت داره؟
«flash memory داخل ساعت توانایی بوت شدن را هم داراست» یعنی چی؟ بوت شدن به فرآیندی گفته می شود که برای یک سیستم پردازنده ای تعریف می شود و نه برای یک حافظه. شما همیشه می گید کامپیوترم بوت شد و نمی گید سی دی رام من بوت شد. لذا خواهشمند است ملاحظه اعصاب ما را بکنید و بفرمایید آیا ساعت شما یک embedded system است و یک پردازنده i386 قابل بوت شدن درون خود دارد(که بعید است) یا صرفا یک flash memory ساده مانند نمونه های موجود در بازار است (که من نمی دونم چطور می خواهید از روی آن چیزی رو بوت کنید) و یا اینکه چیز دیگری است که سواد من نمی رسد؟

یه ... ...

Inprise
دوشنبه 20 تیر 1384, 18:12 عصر
Damn Small Linux - حجم : 45 مگابایت

منهم یک ساعت دارم که کمکم میکنه یک نگارش خاص از OpenBSD رو همیشه همراهم داشته باشم . کافیه PC مورد نظرت بتونه از طریق منابع متصل به USB هم بوت بشه که اغلب PC های جدید همینطور هستند .

houtanal
دوشنبه 20 تیر 1384, 20:40 عصر
با عرض ادب:
یا من نمی فهمم شما چی می گی یا شما نمی گیری من چی می گم.
مشخصات فنی این ساعت شما لینکی رو اینترنت داره؟
«flash memory داخل ساعت توانایی بوت شدن را هم داراست» یعنی چی؟ بوت شدن به فرآیندی گفته می شود که برای یک سیستم پردازنده ای تعریف می شود و نه برای یک حافظه. شما همیشه می گید کامپیوترم بوت شد و نمی گید سی دی رام من بوت شد. لذا خواهشمند است ملاحظه اعصاب ما را بکنید و بفرمایید آیا ساعت شما یک embedded system است و یک پردازنده i386 قابل بوت شدن درون خود دارد(که بعید است) یا صرفا یک flash memory ساده مانند نمونه های موجود در بازار است (که من نمی دونم چطور می خواهید از روی آن چیزی رو بوت کنید) و یا اینکه چیز دیگری است که سواد من نمی رسد؟

یه ... ...

شرمنده باید از اول لینک سایتشو میدادم
http://www.xonixwatch.com

برادر اینپرایز
چیزی رو که گفتید امتحان میکنم.اگر سئوالی پیش اومدمی پرسم

tnx 2 all

hosseinzadeh
سه شنبه 21 تیر 1384, 08:00 صبح
این جور که از مشخصات ساعت بر می یاد،از لینوکس پشتیبانی می کنه.توصیه می کنم یه ایمیل به سازنده بزن و از اونها کمک درخواست کن.