PDA

View Full Version : می خوام سرور به حروف بزرگ حساس نباشه

Mohammad Minaei
شنبه 18 تیر 1384, 13:13 عصر
با سلام.
من هر برنامه ای رو که در لوکال و یا سرور هایی به غیر از سرور خودم اجرا می کنم، بدون نقص کار می کنند.
اما در سرور ه-گ (نام مفخی بماند بهتر است!) همیشه خطای اینکلود فایل را می گیرد و می گوید که فایلی با این مشخصات پیدا نشد. (من تمام تنظیمات از جمله سطح دسترسی رو درست کردم.)
لطفا کمکم کنید!

javad_hosseiny
شنبه 18 تیر 1384, 13:25 عصر
به احتمال زیاد در تایپ حروف نام فایلهایی که فراخوانی می شوند دقت نکرده اید (خیلی از سرورها به کوچک و بزرگی حروف نام فایل حساس هستند) (یعنی اگر نام فایل با حروف بزرگ می باشد و شما در سورس کدتان آن را با حروف کوچک فراخوانی کرده باشید با مشکل مواجه می شوید) ولی این اشکالات بر روی لوکال (دستگاه خودتان) معمولا نمایش داده نمی شوند (یعنی سیستم حساس به چنین خطایی نیست)

Mohammad Minaei
شنبه 18 تیر 1384, 13:34 عصر
آره فکر کنم! در ویندوز xp من اسم ها رو با حروف کوچک میبینم!
در ویندوز me من اسم ها رو اغلب با حروف بزرگ می بینم.
در سرور هم همینطور!
در برنامه ای که من آپلود کردم خیلی اینکلود وجود دارد. نمی شه با یه دستور ساده اپش یا php درستش کرد؟

oxygenws
شنبه 18 تیر 1384, 15:54 عصر
سیستم های یونیکس بیس بر نام کوچک و بزرگ حساسند (تنها سیستم عاملی که بین اینها تفاوت نمی ذاره، ویندوز می باشد)

Mohammad Minaei
یک شنبه 19 تیر 1384, 08:57 صبح
آقای راد. من باید تمام اینکلود ها رو عوض کنم؟!!

oxygenws
یک شنبه 19 تیر 1384, 09:56 صبح
بله.
البته بهتره تمام سیستم نامگذاری تون رو عوض کنید.

Mohammad Minaei
یک شنبه 19 تیر 1384, 13:49 عصر
آخه من از
require_once استفاده کردم!! دیگه نام چه فرقی می کنه!!

Mohammad Minaei
سه شنبه 21 تیر 1384, 17:24 عصر
کمکا تمومش شدن؟

oxygenws
سه شنبه 21 تیر 1384, 23:35 عصر
این مطلبی که تو دو تا پست قبل گفتید چه ربطی داره؟؟
طرز نامگذاری مهمه، همین.

Mohammad Minaei
چهارشنبه 22 تیر 1384, 14:02 عصر
مگه وقتی ما once رو بعد از require بزاریم حروف کوچک و بزرگ باز هم مهم اند؟

Mohammad Minaei
چهارشنبه 22 تیر 1384, 14:04 عصر
راستی یک موضوع دیگه.
من برنامه رو با همین مشخصات روی یک سرور دیگه که مال خودم نبود اجرا کردم. کاملا درست کار کرد. سیستمش هم یونیکس بود.

oxygenws
چهارشنبه 22 تیر 1384, 15:12 عصر
بله مهم اند. در حقیقت هیچ ربطی به حروف بزرگ و کوچک ندارد.
به هر حال ممکنه رو یونیکس کار کنه، اگر از این require_once ها بگذریم، می تونه به سیستم عامل مربوط نشه و به آپاچی برگرده.

شما اگر لینک بدید، فکر کنم بهتر بتونم جواب بدم.

sma_mohseni
پنج شنبه 23 تیر 1384, 02:18 صبح
سلام
تفاوت require و require_one در این است که در require_once اگر قبلا فایل را اینکلود کرده باشیم ، مجددا آنرا اینکلود نمیکند.
تفاوتشان در همین است و هیچ کاری به بزرگ و کوچکی حروف نام فایل ندارد. در مورد include , include_once هم وضع به همین منوال است.
تفاوت بین Include و require هم در این است که در include اگر فایل مورد نظر را پیدا نکند فقط پیغام خطا صادر میکند و برنامه را ادامه میدهد اما در مورد requre اینطور نیست و اگر فایل مورد نظر را پیدا نکند همانجا برنامه را قطع میکند.

Mohammad Minaei
پنج شنبه 23 تیر 1384, 10:39 صبح
خیلی ممنون.
برم فایل زیپ رو extract کنم لینکشو بدم.
پورتال cpg-Nuke 8.2 هست که خودم ترجمه و بهینه اش کرده ام.

Mohammad Minaei
پنج شنبه 23 تیر 1384, 10:54 صبح
آدرسش اینه: http://www.soltoononline.com/CPG/INDEX.PHP
ممنون

Mohammad Minaei
پنج شنبه 23 تیر 1384, 11:06 صبح
آقای راد من رفتم چند تا از فایل ها رو دوباره نام گذاری کردم. دیگه برای اون ها ارور نمی ده. ولی تعداد فایل هایی که باید rename بشن خیلی زیاده. نمی شه کاریش کرد؟

oxygenws
پنج شنبه 23 تیر 1384, 18:35 عصر
یک راه اینه که مهاجرت کنی به ویندوز!!!!!
راه دوم، اگر سرور دست خودت باشه، میشه، در غیر این صورت خیر.

Mohammad Minaei
جمعه 24 تیر 1384, 12:02 عصر
پس ما یه تجربه ای کسب کردیم که اگه نگیم کم لطفی کردیم!
دوستانی که مثل ما آماتور هستن بدونن که:
هیچ وقت مجموعه فایل های فشرده رو در ویندوز xp از حالت فشرده بیرون نیاورید. زیرا حروفش برای unix قاطی خواهد شد. بجای این کار می توانید به ویندوز های 9x-me رفته و کار extract را آنجا انجام دهید.
متشکرم!
(من 2 ماه وقت صرف ترجمه کامل و بهینه سازی cpgNuke 8.2 صرف کرده بودم که همه اش بی فایده شد!!)

oxygenws
جمعه 24 تیر 1384, 13:50 عصر
هیچ وقت مجموعه فایل های فشرده رو در ویندوز xp از حالت فشرده بیرون نیاورید.
چرا؟؟ مشکل از این نبوده!! من هم یک بار در ویندوز اکس پی، تعداد زیادی از فایل هام، به حروف بزرگ تبدیل شد (و بدبخت شدم!!) اما این فقط یک بار در هزاران ساعت کار کردن من با ویندوز پیش اومد!!

Mohammad Minaei
دوشنبه 27 تیر 1384, 12:45 عصر
اما واسه من همیشه اینطوریه!!