PDA

View Full Version : دریافت تسهیلات (پول عزیز!) برای تولید نرم افزار

Vahid_moghaddam
سه شنبه 09 شهریور 1389, 10:23 صبح
جایی هست که وامی چیزی بده برای ساخت نرم افزار؟ یا سرمایه گذاری بکنه و بعد از تکمیل نرم افزار یه قسمتی از سود رو برداره؟ یا یه همچین چیزهایی؟

Mehdi Asgari
سه شنبه 09 شهریور 1389, 12:53 عصر
نهادی که شما مد نظرت هست در ادبیات تجارت نرم افزار القاب مختلفی داره: Venture Capital ، Angel Investor, Seed Funder ... ؛ وارد جزییات نمیشم، به طور کلی بگم:
شرکت هایی هستن که روی ایده های نرم افزاری (و شرکت های کوچک) سرمایه گذاری کرده و در سود اون شرکت (محصول) سهیم میشن. مثال: YCombinator (www.ycombinator.com)(برای Paul Graham هست) ، BizSpark (http://www.bizspark.com/v2/Pages/home.aspx)(که برای مایکروسافته) (و کلی مثال دیگه که چون خارج از کشور هستن فعلا در موردشون بحث نمی کنم)
می مونه ایران: یا باید پولدار باشی و علاقه داشته باشی این پول رو به جای صرف خرید اوراق بهادار یا مسکن سازی یا معاملات تجاری و خرید و فروش ، صرف تولید نرم افزار بکنی. یا باید بتونی نظر یه عده آدم پولدار رو که درکی هم از تولید و نرم افزار دارن جلب ایده ات کنی ، یا وام بگیری (مثلا این وام های خود اشتغالی و کارآفرینی که موسسه مهررضا می داد تا 100 میلیون هم بودند)
از موسسات رشد دانشگاه ها هم می تونی استفاده کنی (البته بیشتر برای مکان و امکاناتشون ، نه پول)
مرکز شتاب دهندۀ فانتازیو (http://fantazio.com/)هم تازه تاسیس شده و فعلا جز تبلیغات و
حرف چیزی ازش ندیدیم (امیدوارم شاهد تاثیر واقعی همچین مراکزی بر بازار نرم افزار ایران باشیم)
(یه سری سایت مرتبط با کارآفرینی در ایران هست ، سری بهشون بزن شاید در مورد مراکز سرمایه گذار چیزی توشون پیدا بشه)

پ ن: {شاید اگه بیشتر در مورد سناریوت (نه ایده ات) می دونستم کمک بهتری می تونستم بکنم}

Vahid_moghaddam
سه شنبه 09 شهریور 1389, 14:42 عصر
من حدود دو ساله که هر زمان وقت آزاد داشتم روی نرم افزاری کار کردم. بازار هدف بزرگه مثلا مدارس دبیرستان و راهنمایی. اگه امکان این باشه که من وامی دریافت کنم، و از فروش نرم افزار، اصل پول رو پرداخت کنم و همچنین سرمایه گذار رو در درصدی از فروش شریک کنم، خیلی خوبه.

Mehdi Asgari
سه شنبه 09 شهریور 1389, 14:55 عصر
فکر نکنم برای آماده کردن محصولت برای ارائه در بازار نیاز به پول زیادی داشته باشی (با توجه به این که فاز توسعه رو گذروندی)
باید کسی رو پیدا کنی که بتونه بهت پول بده ؛ اگر ایده ات رو بتونی به فانتازیو بقبولونی (یعنی بهشون ثابت کنی که سوداوری داره) 20 میلیون تومن بلاعوض میده. اگر بخوای حول ایده ات یک شرکت ایجاد کنی ، می تونی از وام های کارآفرینی بهره ببری

Vahid_moghaddam
سه شنبه 09 شهریور 1389, 15:35 عصر
خیلی متشکرم از توجه و پاسختون