PDA

View Full Version : سوال: اشکال درنصب (rad controls(telerik

r_khan
سه شنبه 09 شهریور 1389, 11:35 صبح
من rad controls را درکامپیوترم نصب کردم اما در toolbox ویژوال نمایش داده نمی شود
لطفا کمکم کنید

vahid dot net
سه شنبه 09 شهریور 1389, 12:15 عصر
در قسمت toolbox راست کلیک کن بعد گزینه add tab رو انتخاب کن تا یک tab جدید رو اضافه کنه بعد مجددا روی tab ایجاد شده راست کلیک کن گزینه choose items رو انتخاب کن از پنجره ای که باز میشه دکمه Browse رو انتخاب کن سپس به آدرس نصب telerik برو و از پوشه bin فایل telerik.web.ui.dll رو انتخاب کن تا کنترل های Telerik در Tab ایجاد شده اضافه بشه .

موفق باشید.

r_khan
سه شنبه 09 شهریور 1389, 20:19 عصر
در قسمت toolbox راست کلیک کن بعد گزینه add tab رو انتخاب کن تا یک tab جدید رو اضافه کنه بعد مجددا روی tab ایجاد شده راست کلیک کن گزینه choose items رو انتخاب کن از پنجره ای که باز میشه دکمه Browse رو انتخاب کن سپس به آدرس نصب telerik برو و از پوشه bin فایل telerik.web.ui.dll رو انتخاب کن تا کنترل های Telerik در Tab ایجاد شده اضافه بشه .

موفق باشید.

اینکار را کردم اما اخطار داد اینم اخطارش

there was an error loading types from assembly 'C:\Program Files\Telerik\RadControls for ASPNET AJAX Q3 2008\Bin\telerik.web.ui.dll'
'could not load file or assembly 'system.web.extensions, version=1.0.61025.0, culture=neutral,
publickey token=31bf3856ad364e35' or one of its dependencies. the system cannot find the file specifield.'

نمی دونم چه کنم:متفکر::عصبانی:

hesam_a110
سه شنبه 09 شهریور 1389, 21:58 عصر
درود بر شما
احتمالا شما می خواهید بر روی VS2008 or Vs2010 اضافه کنید که آنها 'system.web.extensions ورژن یک را ندارند یا اینکه 'system.web.extensions را خودتون دستی به VS اضافه کنید یا اینکه از ورژن های بالاتر Telerik استفاده کنید که ورژن جدید telerik امکانات خیلی بیشتر نسبت به این ورژن شما دارد
پیروز و نیک باشد

r_khan
سه شنبه 09 شهریور 1389, 22:12 عصر
درود بر شما
احتمالا شما می خواهید بر روی VS2008 or Vs2010 اضافه کنید که آنها 'system.web.extensions ورژن یک را ندارند یا اینکه 'system.web.extensions را خودتون دستی به VS اضافه کنید یا اینکه از ورژن های بالاتر Telerik استفاده کنید که ورژن جدید telerik امکانات خیلی بیشتر نسبت به این ورژن شما دارد
پیروز و نیک باشد

ممنون حالا اینکه گفتید که" 'system.web.extensions را خودتون دستی به VS اضافه کنید"
چطور این کار را بکنم؟؟

hesam_a110
سه شنبه 09 شهریور 1389, 22:35 عصر
درود بر شما
'system.web.extensions ورژن یک را به ساخه بین اضافه کنید و توی وب کانفیگ توی تگ

<controls>
<add tagPrefix="asp" namespace="System.Web.UI" assembly="System.Web.Extensions, Version=3.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35"/>
<add tagPrefix="asp" namespace="System.Web.UI.WebControls" assembly="System.Web.Extensions, Version=3.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35"/>
</controls>
باید تغییر ایجاد کنید و 3.5 را به یک تغییر دهد اینو یادم نیست خیلی وقته که به این مورد بر نخوردم
این ایراد رو حدود 1.5 تا 2 سال پیش بهش برخوردم
ایراد اون اینه که توی پروژه های جدید از ورژن 2 به بعد اون استفاده می شود ولی ایو ورژن تلریک دنبال ورژن یک می گرده که وجود نداره
پیروز و نیک باشید

r_khan
سه شنبه 09 شهریور 1389, 23:15 عصر
درود بر شما
'system.web.extensions ورژن یک را به ساخه بین اضافه کنید و توی وب کانفیگ توی تگ

<controls>
<add tagPrefix="asp" namespace="System.Web.UI" assembly="System.Web.Extensions, Version=3.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35"/>
<add tagPrefix="asp" namespace="System.Web.UI.WebControls" assembly="System.Web.Extensions, Version=3.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35"/>
</controls>
باید تغییر ایجاد کنید و 3.5 را به یک تغییر دهد اینو یادم نیست خیلی وقته که به این مورد بر نخوردم
این ایراد رو حدود 1.5 تا 2 سال پیش بهش برخوردم
ایراد اون اینه که توی پروژه های جدید از ورژن 2 به بعد اون استفاده می شود ولی ایو ورژن تلریک دنبال ورژن یک می گرده که وجود نداره
پیروز و نیک باشید

3.5 را به یک تغییر دادم اما مشکل حل نشد دوباره همین اررور را میده:عصبانی++::عصبانی++::گیج:

hesam_a110
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 01:24 صبح
بالاخره پیداش کردم
اینو اامتحان کن البته باید فایل ورژن یک را توی bin داشته باشی

<pages enableEventValidation="false" viewStateEncryptionMode="Never" enableViewStateMac="false">
<controls>
<add tagPrefix="asp" namespace="System.Web.UI" assembly="System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35"/>
</controls>
</pages>

r_khan
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 11:13 صبح
بالاخره پیداش کردم
اینو اامتحان کن البته باید فایل ورژن یک را توی bin داشته باشی

<pages enableEventValidation="false" viewStateEncryptionMode="Never" enableViewStateMac="false">
<controls>
<add tagPrefix="asp" namespace="System.Web.UI" assembly="System.Web.Extensions, Version=1.0.61025.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35"/>
</controls>
</pages>

ممنون دوست عزیز این کار را کردم شد اما باید در toolbox گزینه show all را تیک بزنم تا معلوم بشه ولی پنهان است نمیشه ازش استفاده کرد
ممنون میشوم اگر این بار هم مرا کمک کنید :تشویق:

hesam_a110
جمعه 12 شهریور 1389, 01:41 صبح
درود بر شما
این دو روز به برنامه نویس نیومدم ببخشید
مورد الان شما را متوجه نشدم میشه بیشتر بگید کجای کار ایراد دارید؟
سپاس

r_khan
جمعه 12 شهریور 1389, 13:55 عصر
کنترل های RadControls در حالت عادی معلوم نیست باید در toolbox گزینه show all را تیک بزنم تا معلوم بشه ولی پنهان است نمیشه ازش استفاده کرد(یعنی فعال نیست)
پیشتر از شما ممنونم

hesam_a110
جمعه 12 شهریور 1389, 16:26 عصر
درود بر شما
اگر اشتباه نکنم این مورد موقعی پیش میاد که شما VS2010 داشته باشید حالا اگر ورژنی نصب کنیم مثل آخرین ورژن 2010 آخرین ورژن هر سه فریم ورک 2و3.5و4 را به همراه خود دارد.
حالا موقعی که پروژه ای که ایجام می کنیم بر اساس فریم ورک 3.5 باشد که این تنظیمات توی وب کانفیگ تنظیم می شود. توی VS2010 فقط ورژن 3.5 نمایش داده می شود و با show all کردن آن دو ورژن دیگر را هم نمایش می دهد ولی قابل استفاده نیست
پیروز و نیک باشید

r_khan
جمعه 12 شهریور 1389, 18:32 عصر
درود بر شما
اگر اشتباه نکنم این مورد موقعی پیش میاد که شما VS2010 داشته باشید حالا اگر ورژنی نصب کنیم مثل آخرین ورژن 2010 آخرین ورژن هر سه فریم ورک 2و3.5و4 را به همراه خود دارد.
حالا موقعی که پروژه ای که ایجام می کنیم بر اساس فریم ورک 3.5 باشد که این تنظیمات توی وب کانفیگ تنظیم می شود. توی VS2010 فقط ورژن 3.5 نمایش داده می شود و با show all کردن آن دو ورژن دیگر را هم نمایش می دهد ولی قابل استفاده نیست
پیروز و نیک باشید

من ورژن 2008 دارم چه کنم؟؟؟

hesam_a110
شنبه 13 شهریور 1389, 00:16 صبح
درود بر شما
بنده به این موردی که شما می فرمایید بر نخوردم متاسفم نمی دونم ایراد چیه و رفع آن چگونه است:خجالت:

Himalaya
شنبه 13 شهریور 1389, 01:07 صبح
وقتی شما show all رو میزنید تمام کامپوننتهایی که واسه ویژوال استودیو نصبه ظاهر میشه. چه کامپوننتهای ویندوزی چه وب. اونایی که غیر فعال هستن دارن به شما میگن که ما واسه این نوع پروژه نیستیم .مثلا اگه کامپوننتهای ویندزی تلریک رو تو حالت وب با show all ببینید غیر فعال هستن. در مورد ورژن هم همینطور...

hesam_a110
شنبه 13 شهریور 1389, 01:39 صبح
بله شما درست می فرمایید ولی به این مورد بر نخوردم که ببینم راه حل اون چیست
:لبخندساده:

Himalaya
شنبه 13 شهریور 1389, 02:19 صبح
بله شما درست می فرمایید ولی به این مورد بر نخوردم که ببینم راه حل اون چیست

این که گفتم جواب بودا نه سوال :بامزه:

وقتی شما show all رو میزنید تمام کامپوننتهایی که واسه ویژوال استودیو نصبه ظاهر میشه. چه کامپوننتهای ویندوزی چه وب. اونایی که غیر فعال هستن دارن به شما میگن که ما واسه این نوع پروژه نیستیم .مثلا اگه کامپوننتهای ویندزی تلریک رو تو حالت وب با show all ببینید غیر فعال هستن. در مورد ورژن هم همینطور...

r_khan
شنبه 13 شهریور 1389, 15:22 عصر
مثل اینکه باید یه نسخه جدیدتر تلریک را بگیم
از دوستان ممنون که کمکم کردند:لبخندساده: