PDA

View Full Version : یادگیری SQL server لازم است یانه؟؟

hasan1896
سه شنبه 09 شهریور 1389, 13:28 عصر
با سلام من دارم #C میخونم و میخام یه برنامه نویس خوب بشم حالا سوال من اینه که آیا لازمه برای نوشتن برنامه های بانک اطلاعاتی که با استفاده از تکنولوژیهای ADO.Net و LINQ انجام میشه SQL server رو هم برای نوشتن Query و طراحی جدول و.... به صورت حرفه ای یاد بگیرم؟؟؟ :متفکر:

f_s_b_h1389
سه شنبه 09 شهریور 1389, 13:37 عصر
سلام به نظر من برنامه نویسی بدون یادگیری sql هیچ فایده ای نداره. برنامه 40 درصداش مربوط به محیط برنامه نویسی می شه و 60 درصد بلکم بیشتر مربوط به یه پایگاه داده ی قوی و نیرومند مثل sql می شه

yosefi_hossein
سه شنبه 09 شهریور 1389, 13:41 عصر
ونجایی که اکثر برنامه هایی که امروزه نوشته میشه تجاری پس یادگیری بانک اطلاعاتی حتما لازم و1 برنامه نویس خوب باید 3 تا ویژگی زیر رو داشته باشه
1) تحلیلگر خوبی باشه
2) طراح بانک خوبی باشه
3) مسلط به 1 زبان برنامه نویسی باشه :کف:

raika17metal
سه شنبه 09 شهریور 1389, 14:26 عصر
به نظر من بخش اصلی زندگی یه برنامه نویس توی #C و بانک اطلاعاتی SQL SERVER خلاصه میشه. مگه زندگی بدون یادگیری Sql Server معنی داره؟؟!!!!:لبخند::لبخند:
حتما به دنبال یادگیری SQL SERVER باش اونم نه به روش ..... بلکه به روش اصولی یعنی استفاده از T-SQL باور کن هرچقدر عادت کنی کارهات رو با T-SQL انجام بدی کارت راحت تر، حرفه ای تر و قابل انعطاف تر خواهد شد.

hasan1896
سه شنبه 16 شهریور 1389, 01:12 صبح
به نظر من بخش اصلی زندگی یه برنامه نویس توی C#‎ و بانک اطلاعاتی SQL SERVER خلاصه میشه. مگه زندگی بدون یادگیری Sql Server معنی داره؟؟!!!!:لبخند::لبخند:
حتما به دنبال یادگیری SQL SERVER باش اونم نه به روش ..... بلکه به روش اصولی یعنی استفاده از T-SQL باور کن هرچقدر عادت کنی کارهات رو با T-SQL انجام بدی کارت راحت تر، حرفه ای تر و قابل انعطاف تر خواهد شد.

حالا به نظرتون کدوم کتاب برای یادگیری SQL خوبه؟:متفکر: