PDA

View Full Version : اطلاع یک مدیر از کاری که باید انجام دهد در تاریخ تنظیم شده

ALIMAHDE54
سه شنبه 09 شهریور 1389, 16:21 عصر
باعرض سلام
دوستان من میخوام کدی بنویسم که وقتی کاربر در یه تکست فیلدی رو نوشت و یه تاریخ برای اون انتخاب کرد در اون تاریخ کاربر رو با گفتن (شما در این تاریخ یه کار مهم دارین )آگاه کنه و بگه ، البته من یه فایل صوتی هم برای این کار درست کردم که میخوام با صدا این کار انجام بشه و اگر کاربر در اون تاریخ برنامه رو باز نکرد اونو باز در زمانی که باز میکنه پخش کنه یعنی با گذشتن از اون تاریخ دیگه برنامه اونو پاک نکنه زمانی اون کار رو پاک کنه که اون کار رو کاربر شنیده و به کاربر یادآور شده
در اون زمان پاک بشه
اگه سورس در این مورد دارین خیلی میتونه کمک کنه
ممنون

javadt
سه شنبه 09 شهریور 1389, 19:32 عصر
شما فعاليت هاي مدير و تاريخ انجام اونها رو در بانك ثبت كنيد
هنگام اجراب برنامه هم يك گريد بزاريد و بر اساس تاريخ روز اون رو فيلتر كنيد اينجوري اگر فعاليتي براي اون روز ثبت شده باشه در گريد نمايش مي ده

ALIMAHDE54
سه شنبه 09 شهریور 1389, 21:13 عصر
سلام دوست عزیز پیشنهاد خوبیه ولی من خودم قبلا این کار رو انجام دادم ولی جالب نشده من میخوام در همون تاریخ اون فرمی که من طراحی میکنم فعال هم نباشه ولی برنامه خودش فعال باشه کاربر رو مطلع بسازه تا از کار خود با خبر بشه در ضمن من میخوام با صدا این کار رو انجام بدم
از تون خواهش میکنم که راهنمایی کنید

ƒxmahdi
سه شنبه 09 شهریور 1389, 22:04 عصر
باعرض سلام
دوستان من میخوام کدی بنویسم که وقتی کاربر در یه تکست فیلدی رو نوشت و یه تاریخ برای اون انتخاب کرد در اون تاریخ کاربر رو با گفتن (شما در این تاریخ یه کار مهم دارین )آگاه کنه و بگه ، البته من یه فایل صوتی هم برای این کار درست کردم که میخوام با صدا این کار انجام بشه و اگر کاربر در اون تاریخ برنامه رو باز نکرد اونو باز در زمانی که باز میکنه پخش کنه یعنی با گذشتن از اون تاریخ دیگه برنامه اونو پاک نکنه زمانی اون کار رو پاک کنه که اون کار رو کاربر شنیده و به کاربر یادآور شده
در اون زمان پاک بشه
اگه سورس در این مورد دارین خیلی میتونه کمک کنه
ممنون

استفاده از تابع Datediff

این تابع یک الگو برای عملکرد خود می گیرد به عنوان مثال در کد زیر الگوی "d" باعث می شود که تاریخ را بر اساس اختلاف day روزانه انجام داده و برگرداند .

Val = DateDiff("d", "2010/08/31", "2010/08/31")
If Val = 0 Then
MsgBox ""
End If

توجه داشته باشید که تاریخ اول از تاریخ دوم کسر می شود

موفق باش !

ALIMAHDE54
جمعه 12 شهریور 1389, 09:15 صبح
دسوتان عزیز من میخوام در همون تاریخی که کاربر انتخاب میکنه یه زنگ به صدا در بیاد ولی تو این کدی که شما دادین من هیچ آثاری از کد پخش نمبینم به جز یک پیام
من می خوام اون فرم اگه فعال هم نباشه زنگ در همون تاریخ به صدا در بیاد
دوستان خیلی واجبه خواهشا راهنمایی کنید
ممنون

mds_boy
جمعه 12 شهریور 1389, 09:55 صبح
مگه میشه برنامت اجرا نشه و برنامت کار کنه، منظورت برنامت بیاد کناره تسکبار کناره ساعت !؟
بعد اینکه شما میتونید از کنترله مدیا پلیر MMControl استفاده کنید برای پخشه صدا و از دستوراتی

Sub playSound(pNum As String)
On Error Resume Next
mmc1.Wait = True
mmc1.FileName = App.Path & "\" & pNum & ".wav"
mmc1.Command = "open"
mmc1.Wait = True
mmc1.Command = "play"
mmc1.Wait = True
mmc1.Command = "Close"

بعد میتونید در داخله برنامه از کده

playSound (a)
که a در اینجا همان اسمه فایله wav ای است که کناره برنامتان است، که بجای a از نام اون فایل صوتی استفاده کنید.
برای اینکه بنامت در استارتاپ قرار بگیره و همیشه در حاله اجرا باشه باید خودت بگردی تا پیداش کنی، من تا حالا دنباله این کارها نرفتم.

returnx
شنبه 13 شهریور 1389, 00:56 صبح
شما میتونید از تابع sndplaysound استفاده کنید. این یک تابع Api هست کار باهاش خیلی اسونه.

ALIMAHDE54
سه شنبه 16 شهریور 1389, 14:07 عصر
بل عرض سلام وخسته نباشید
من یک کاربر تازه کار هستم و چیز های زیادی از وبی نمیدونم خواهشا یه سورس بذارین تا بتونم استفاده کنم یا کد ها رو هم بنویسید من اطلا با api کار نکردم خواهشا کمک کنید اگه سورس بزارین خیلی میتونه کمک کنه ممنون

javadt
سه شنبه 16 شهریور 1389, 18:12 عصر
يك ماژول اضافه كن و كد زير رو در اون بنويس

Public Declare Function sndPlaySound Lib "winmm.dll" Alias "sndPlaySoundA" (ByVal lpszSoundName As String, ByVal uFlags As Long) As Long
اين كد رو هم درون يك كامند بنويس

sndPlaySound "C:\WINDOWS\Media\Windows XP Startup.wav", 1

ALIMAHDE54
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 03:02 صبح
با عرض سلام برتمامی برنامه نویسان عزیز و گرانقدر
دوستان من میخوام زنگ در تاریخ مقرر خودش به صدا در بیاد و این کدی که دوست عزیزمون javadt دادن فقط با زدن دکمه همون صدای پخش میشه که هنگام روشن شدن سیستم به صدا در میاد من یه فرمی دارم که در اون کاربر کیاد یه تاریخی رو انتخاب میکنه و یه توضیحی هم در داخل تکست باکس در مورد کارش مینویسه حالا میخوام وقتی به اون تاریخ رسیدیم صدای زنگ پخش بشه واون عبارتی رو که داخل تکست هم نوشته بودیم به نمایش در بیاد دوستان منظور من اینه تمام
ممنون میشم با سورس توضیح بدین تا راحتر متوجه بشم
ممنون

parselearn
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 07:01 صبح
برنامه شما خيلي سادست. چرا اين قدر سختش ميكنيد
اين برنامه رو ببينيد (http://www.barnameha.ir/windows/utilization/utilitytools/parse360silenceplanning.html)

شما تاريخ و ساعت رو در رجيستري يا بانك ذخيره ميكنيد
برنامه را در شروع ويندوز قرار ميدهيد
تاريخ و ساعت هر چند ثانيه (يا هر ثانيه) چك ميشه و اگر برابر (=) با تاريخ و ساعت تنظيم شده بود. با كدي كه دوستان دادن صدا پخش بشه و نمايش پيغام

تمام ماژولهايي هم كه لازمه: كار با رجيستري، قرار دادن در شروع ويندوز، پخش صدا در سايت هست.

ALIMAHDE54
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 18:34 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید
دوست عزیز من از شما سورس خواستم نا فایل ایگزه لطفا اگه کسه دیگه ای سورس داره بزاره تا استفاده کنیم از شما هم تشکر میکنم برنامه جالبی بود
ممنون

SilverLearn
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 18:45 عصر
عزيز من خوب دوستان راهنمايي هاي خوبي كردن همه كه نمي تونن كل كد لازمه شما رو بنويسن
براي اينكه برنامه خودت رو به اين شكل در بياري به نظر من راهي به جز استفاده از رجيستري نداري
براي اينكار از تابع هايي چون getsetting و setsetting مي توني استفاده كني و تاريخ و پيغام خودت رو تو رجيستري ذخيره و سپس فراخواني كني
راستي مي توني يه جستجو تو سايت در مورد دو تابع بالا بكني خيلي مورد پيدا مي كني