PDA

View Full Version : سوال: چگونگی ارتباط client ها با server از طریق اینترنت

Omid_hope
سه شنبه 09 شهریور 1389, 19:46 عصر
سلام دوستان ؛ طاعات و عبادات تون قبول .

دوستان یک راهنمایی می خواستم .

من تو ذهنم یه ایده ای دارم که نیاز دارم چندین client رو از طریق شبکه (فاصله client ها از server چندین کیلومتر هستش ) به هم وصل کنم .

من یک راه دارم که با VPN یک شبکه خصوصی درست کنم . البته هزینه بر هستش
ولی دومین راه اینکه از طریق internet اینکار رو بکنم . نمی دونم این کار عملی هستش یا نه اگه میشه لطف کنید کمی راهنمایی کنید یا نمونه برنامه ای دارید در اختیارم قرار بدین . ممنون می شم .

gbg
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 00:05 صبح
اگه ایپی ولید داشته باشی با اتصال به اینترنت و اتصال به اون ایپی و پورت انگار تو شبکه معمولی می خوای وصل بشی

Omid_hope
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 16:43 عصر
برای IP valid نیاز دارم که VPN داشته باشم . من می خوام بدون VPN ببینم این کار شدنی هستش یا نه ؟

چون همچین برنامه هایی رو دیدم مثلا تو انتخابات ریاست جمهوری client ها یا با ADSL یا Dialup به internet

متصل می کردیم بعد خودشون با Server ارتباط برقرار می کردن . می خواستم بدونم اینها از چی استفاده

کرده بودن؟

ممنون می شم نمونه برنامه ای هم دوستان سراغ دارن ؛ بزارن .

vcldeveloper
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 16:55 عصر
برای IP valid نیاز دارم که VPN داشته باشم .
چه نیازی به VPN هست؟! سرور شما باید یا یک static IP داشته باشه، که کلاینت ها آن را بدانند و از اون طریق بهش وصل بشند، یا Domain ثبت شده داشته باشه که کلاینت ها بتونند از طریق DNS Serverهای موجود، به طور خودکار، آدرس سرور را به دست بیارند. پس به طور خلاصه، فقط کافیه کلاینت ها بتونند به اون سیستم سرور دسترسی پیدا کنند. حتی اگر سرور شما Dynamic IP هم داشته باشه، در اصل قضیه خللی ایجاد نمیشه، فقط هر بار که سرور up میشه، و IP جدیدی میگیره، کلاینت ها باید به نوعی از آدرس IP جدید سرور با خبر بشند، و به اون آدرس برای اتصال مراجعه کنند.

m_kafman
شنبه 13 شهریور 1389, 22:31 عصر
با سلام
جناب آقای کشاورز لطفا میشه یه مثال ساده از کانکشن استرینگ مربوط به این قضیه بزنید...

اینکه پورت را تنظیم کنیم چطوریه؟؟؟

ممنون میشم اگه کمک کنید

vcldeveloper
یک شنبه 14 شهریور 1389, 01:07 صبح
جناب آقای کشاورز لطفا میشه یه مثال ساده از کانکشن استرینگ مربوط به این قضیه بزنید...
انوع مثال برای Connection String در حالات مختلف (از جمله اتصال از طریق IP Address) در لینک زیر هست:

Connection strings for SQL Server 2008 (http://www.connectionstrings.com/sql-server-2008)

m_kafman
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 07:50 صبح
با سلام مجدد
جناب آقای کشاورز من بر روی یک شبکه اینترانت قصد داشتم برنامه ای بنویسم در این برنامه یک فیلد image هست که مثل سیستم های اتوماسیون می بایست تصویر ها ارسال شود :
خواستم مشورت کنم که آیا با استفاده از ارتباط راه دور sql یعنی با نوشتن query برای اتصال به سرور مرکزی در یک استان دیگر این کار را کرد و یا این اینکه با استفاده از XML
خواهشمند است مثل همیشه راهنمایی کامل بفرمائید

vcldeveloper
پنج شنبه 25 شهریور 1389, 11:01 صبح
جناب آقای کشاورز من بر روی یک شبکه اینترانت قصد داشتم برنامه ای بنویسم در این برنامه یک فیلد image هست که مثل سیستم های اتوماسیون می بایست تصویر ها ارسال شود :
خواستم مشورت کنم که آیا با استفاده از ارتباط راه دور sql یعنی با نوشتن query برای اتصال به سرور مرکزی در یک استان دیگر این کار را کرد و یا این اینکه با استفاده از XML
خواهشمند است
متوجه سوالتون نشدم. از XML چه استفاده ایی بکنید؟

m_kafman
سه شنبه 30 شهریور 1389, 16:14 عصر
حقيقت من از يكي از طراحان يك نرم افزار اتوماسيون مطرح پرسيدم كه چطور بر روي يك پهناي باند 64 اينترانتي براحتي تصاوير نامه را ردو بدل ميكنيد گفت با XML و ديگه توضيح واضحي نداد.

يك نكته ديگر استفاده از replication بهتره يا اينكه ما خودمون query بنويسيم و مثلا يك پايگاه داده اي دور بر روي اينترانت را بروز نمائيم