PDA

View Full Version : سوال: استفاده از یک فرم در پروژه های مختلف

zayens
سه شنبه 09 شهریور 1389, 21:30 عصر
در یکی از پروژه هام فرمی دارم که خیلی برام کاربرد داره و توی خیلی از پروژه های دیگه نیاز دارم از چنین فرمی استفاده کنم.
اما ساخت مجدد فرم خیلی وقت گیره.
آیا راهی هست که فرمی که در یک پروژه ساختم را یه جوری ذخیره کنم و بعدا در هر پروژه یا برنامه ای که خواستم استفاده کنم؟
اگه شدنیه مراحل کار را خواهشا برام تشریح کنین.
ممنون

cheshm6k
سه شنبه 09 شهریور 1389, 21:44 عصر
سلام.از تو پنجره SolutionExplorer روی پروژت کلیک راست کن و منوی Add->Existing Item رو انتخاب کن و فرمتو انتخاب کن. بعد از اضافه شدن به فرمت فقط کافیه namespaceش رو به اسم پروژه جدید تغییر بده

ali_autumnal
سه شنبه 09 شهریور 1389, 21:52 عصر
روش های مختلفی داره.

مثل کپی کردن فرم مذکور در فولدر پروژه حاضر قبل از Run.

سپس بعداز Run پروژه تو قسمت Solution گزینه Show all files رو انتخاب کنی. بعد روی فرم کپی شده کلیک راست کنی و گزینه include in proect رو انتخاب کنی و در نهایت بایستی namespace ها تاستفاده شده در فرم کپی شده را به نام پروژه اصلی تغییر بدی.

هرچند روش کپی روش جالبی نیست اما باز در صورت ناچاری میشه استفاده کرد.

در حالت اصولی به هیچ عنوان توصیه نمیشود.

موفق باشید
علی پاییزی

sinashahab
سه شنبه 09 شهریور 1389, 22:10 عصر
یه سوال دارم :
این فرمی که میگید همیشه شکل و کدهاش ثابته ؟! یا می تونید طوری طراحیش کنید که با بشه ثابت هم باهاش کار کرد ؟!:متفکر:

اگه ثابت هست بگید تا راهشو بگم .

zayens
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 20:46 عصر
یه سوال دارم :
این فرمی که میگید همیشه شکل و کدهاش ثابته ؟! یا می تونید طوری طراحیش کنید که با بشه ثابت هم باهاش کار کرد ؟!:متفکر:

اگه ثابت هست بگید تا راهشو بگم .
ثابت نیست و نیاز به تغییرات خیلی کمی داره
ولی دوست دارم تا روشی را که گفتین را هم یاد بگیرم چون به دردم می خوره

sinashahab
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 22:57 عصر
می تونید فرمتونو طوری تعریف کنید که بشه با دریافت مقدار های مختلف ، برخی ویژگی هاش عوض بشه .

حالا بگذریم .

البته بگم زیاد منطقی نیست ولی از هیچی بهتره .
پروژه ات رو که فرمت توش هست به صورت (dll (class library خروجی بگیری . بعدش به پروژه ات اضافه کنی و بعدش هم دیگه خودت میدونی .