PDA

View Full Version : نحوه ساخت refrence و برنامه reusable

roham_06
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 11:36 صبح
سلام..
من یه فرم دارم وت,D اون رو sava all میکنم و توی پروژه ی بعدی تو رفرنس ادش میکنم و using هم میکنم ولی موقع کامپایل ارور میدده که که این رفرنس رو شما اد نکردی :متعجب::متعجب:
نمیدونم حالا من بد ساختم رفرنس رو یا نه!
کلا دارم برنامه فصل 19 کتاب دایتل رو مینویسم و اون پاراگراف وسط صفحه 927 که میگه باید این فرمی که الان ساختی و کدهاش واسه reusable کردنش این کار رو کنید
you must compile the GUI into a DLL by creating of type Windows control library and add refrence to in your project

ممنون میشم راهنماییم کنید
با تشکر

javad_r_85
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 12:55 عصر
سلام..
من یه فرم دارم وت,D اون رو sava all میکنم و توی پروژه ی بعدی تو رفرنس ادش میکنم و using هم میکنم ولی موقع کامپایل ارور میدده که که این رفرنس رو شما اد نکردی :متعجب::متعجب:
نمیدونم حالا من بد ساختم رفرنس رو یا نه!
کلا دارم برنامه فصل 19 کتاب دایتل رو مینویسم و اون پاراگراف وسط صفحه 927 که میگه باید این فرمی که الان ساختی و کدهاش واسه reusable کردنش این کار رو کنید
you must compile the GUI into a DLL by creating of type Windows control library and add refrence to in your project

ممنون میشم راهنماییم کنید
با تشکر

سلام برای ساختن Dll شما ایتدا باید یه پروژه از نوع ClassLibrary ایجاد کرده سپس اونا Biuild کرده و dll ایجاد شده را در برنامه های دیگه به رفرنستون اضافه کنید و فضا ی نام اون هم ذکر کنید برای استفاده از او رفرنس

roham_06
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 13:09 عصر
بله مرسی
اما این برنامه ای که من میخوام واسه رفرنس استفاده یه فرم ویندوزیه که 4 تا تکس باکس داره!
خود نمونه اش رو که دانلود کردم راحت فایل exe توی dubug رو میشه اد کرد و using کرد... ولی اینی که خودم میسازم نمیدونم چرا تو using ارور پیدا نکردن رفرنس رو میده!!

javad_r_85
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 14:09 عصر
اینی که شما میگید باید یه پروژه از نوع ContorolLybrary ایجاد کرده build کنید و فایل dll اونا به تولباکس اضافه کنید و افزودن رفرنس به برنامه هم لازم نیست نکته این که نسخه دات نت اینها باید یکی باشد

roham_06
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 17:13 عصر
متاسفانه در سی شارپ من ( 2008) control library وجود نداره!!
یا شاید من نمیدونم کجاس