PDA

View Full Version : سوال: ذخیره یک فرم فاکتور

Masoome_das
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 13:21 عصر
سلام دوستان
من یک فرم فاکتور دارم که وقتی اطلاعاتش ذخیره بشود این اطلاعات باید در چند جدول مختلف ذخیره بشه و کد فاکتور به عنوان کلید خارجی باید در جدول های دیگه قرار بگیره حالا مشکل اینکه تا این کلید در جدول فاکتور تولید نشه نمی توانم اطلاعات را در جداول دیگه ذخیره کنم باید با چه استراژدی کار کنم.

javad_r_85
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 13:47 عصر
سلام دوستان
من یک فرم فاکتور دارم که وقتی اطلاعاتش ذخیره بشود این اطلاعات باید در چند جدول مختلف ذخیره بشه و کد فاکتور به عنوان کلید خارجی باید در جدول های دیگه قرار بگیره حالا مشکل اینکه تا این کلید در جدول فاکتور تولید نشه نمی توانم اطلاعات را در جداول دیگه ذخیره کنم باید با چه استراژدی کار کنم.

نبایم ذخیره بشه چون کلید خارجی هست و متصل به جدول اصلی شما می تونید یه ویو از تمام این جداول مرتبط به هم ایجا کنید و تمام مقادیر را در این ویو با کلید اصلی وارد کنید به جای وارد کردن در تک تک جداول .

Masoome_das
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 13:56 عصر
نبایم ذخیره بشه چون کلید خارجی هست و متصل به جدول اصلی شما می تونید یه ویو از تمام این جداول مرتبط به هم ایجا کنید و تمام مقادیر را در این ویو با کلید اصلی وارد کنید به جای وارد کردن در تک تک جداول

یک ویو بسازم و کلید جدول اصلی را درونش نذارم وقتی خواستم کل فاکتور ذخیره بشه این ویو را به جداول اصلیش انتقال بدهم منظور شما اینه
بعد از کجا بفهمیم این ویو مربوط به کدوم فاکتوره؟

javad_r_85
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 14:14 عصر
یک ویو بسازم و کلید جدول اصلی را درونش نذارم وقتی خواستم کل فاکتور ذخیره بشه این ویو را به جداول اصلیش انتقال بدهم منظور شما اینه
بعد از کجا بفهمیم این ویو مربوط به کدوم فاکتوره؟

نه اینجوری جداولی که با هم در ارتباط هستن را در یک ویو بیارید با تمام فیلدهاالته نه تکراریا یعنی فیلد id از جدول اصلی را که با Id در جدول دیگه کلید خارجی هست نمی خواد اضافه کنید و در این ویو وقتی مقادیر را اضافه کنید به طور اتوماتیک در جدول ها درج میشه

مثلا یه جدول داریم با فیلدهای :شمار ه دانشجو ،رشته ، نمره
و جدول دیگر با مشخصا ت دانشجو شامل :شماره دانشجو ، نام پدر ، آدرس که شماره دانشجو کلید خارجی می باشه
حالا ویو ایجاد شده دارای فیلدهای شماره دانشجو،،رشته ، نمره ،نام پدر ، آدرس می باشد که وقتی مقادیر را در این ویو وارد کنید در جدول ها درج میشه اصلا شما با این ویو کار کنید به جدولهای کاری نداشته با شید

mehdis2
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 15:43 عصر
سلام منم یه سوا دارم در مورد فاکتور
در ویرایش فاکتور اگه ردیفی اضافه بشه در ذخیره چطور بفهمم درج کنم یا به روزرسانی؟:لبخندساده::لبخند اده:

mehdis2
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 15:48 عصر
در ویرایش فاکتور اگه ردیفی اضافه بشه در ذخیره چطور بفهمم درج کنم یا به روزرسانی؟:لبخندساده::لبخند اده:

javad_r_85
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 15:55 عصر

شما فقط کافیه دیتا ست را Update کنید تمام این کارها به صورت اتوماتیک انجام میشه برای این کار هم بگردی تو سایت پیدا میکنی پس نپرس چطوری:بامزه: