PDA

View Full Version : سوال: کمک برای انتخاب یک پایگاه داده مناسب برای یک برنامه

si6arp
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 14:00 عصر
با سلام
من دارم یک برنامه مینویسم که نیاز به یک دیتابیس داره. و ممکنه که این برنامه رو به خیلی ها بدم. حالا از چه پایگاه داده استفاده کنم ؟
چون قبلا یه برنامه داشتم که دیتابیس MSSQL2005 بود و وقتی به کسی میدادم برنامه نمیتونست به دیتابیس وصل شه و حتما باید MSSQL روی کامیوتر طرف نصب میشد تا کار میکرد

حالا میشه من رو راهنمایی کنید چه چکار کانم ؟

1 - کار با فایل
2 - دیتابیس اکسس
3 -....

چی کار کانم ؟:عصبانی++:

ایمان مدائنی
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 14:12 عصر
اگه برنامه کوچیکه از access استفاده کن و اگه بزرگه از اس کیو ال !

azaditafakor
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 14:13 عصر
سطح نیاز برنامه مهمه . برنامه تون قراره چکار کنه ؟

cheshm6k
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 14:16 عصر
سلام.

اگه منظورت اینه که سورس رو به خیلیا میدی و اونام نمیتونن sql کار کنن از Access 2003 استفاده کن.
اما اگه فایل اجرایی میخوای بدی مهم نیست sql باشه ،چون میتونی نرم افزارهای مورد نیاز برنامتو اتچ کنی به فایل setup

javad_r_85
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 14:17 عصر
اگر برنامه تک کاربره هست یعنی یه کاربر همزمان از ان استفاده میکنه و تعدا د رکوردها مثلا زیر 1000 تا هست از اکسس استفاده کن که خیلی توزیع برنامه رو راحت میکنه در غیر این صورت از اس کیو ال اکسپرس استفاده کن به جای نسخه کامل

si6arp
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 15:34 عصر
سلام.

اگه منظورت اینه که سورس رو به خیلیا میدی و اونام نمیتونن sql کار کنن از Access 2003 استفاده کن.
اما اگه فایل اجرایی میخوای بدی مهم نیست sql باشه ،چون میتونی نرم افزارهای مورد نیاز برنامتو اتچ کنی به فایل setup

آخه قبلا یه برنامه بود که وقتی به کسی میدادم میگفت فایل اررور میده .
و اررور برنامه مبنی بر این بود که سیستم برای استفاده از database نیاز به نصب Sql داره.
خوب من چه فایل هایی رو باید به برنامه اتچ کنم ؟
--------------------

اگر برنامه تک کاربره هست یعنی یه کاربر همزمان از ان استفاده میکنه و تعدا د رکوردها مثلا زیر 1000 تا هست از اکسس استفاده کن که خیلی توزیع برنامه رو راحت میکنه در غیر این صورت از اس کیو ال اکسپرس استفاده کن به جای نسخه کامل

مرسی داداش . خوب چطوری میشه بدون نیاز به نصب اسکیوال اکپرس برنامه از دیتابیس استفاده کنه ؟
چون اگه برنامه رو به کسی بدم . اون طرف فقط میخواد برنامه رو نصب و اجرا کنه !!!

cheshm6k
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 15:57 عصر
آخه قبلا یه برنامه بود که وقتی به کسی میدادم میگفت فایل اررور میده .
و اررور برنامه مبنی بر این بود که سیستم برای استفاده از database نیاز به نصب Sql داره.
خوب من چه فایل هایی رو باید به برنامه اتچ کنم ؟

اگه از خود دات نت برای ایجاد فایل ست آپ استفاده میکنید به این صورت عمل کنید .
منوی project->properties، از پنجره باز شده تب publish و سپس prerequisites رو بزنید. حالا اون نرم افزارهایی رو که نیاز دارید تیک بزنید و از RadioButtonهای پایین دومی رو انتخاب کنید . Download ........my application. اینطوری بعد از publish یه نسخه از فایلهای لازم برای نصب نرم افزارهات تو پوشه ای که publish میکنی میاد و اگه تو سیستم مقصد هر کدوم از این نرم افزارها نصب نباشه نصب میکنه.
جزئیات بیشتر رو تو سایت سرچ کنی پیدا میکنی

javad_r_85
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 16:10 عصر
آ
مرسی داداش . خوب چطوری میشه بدون نیاز به نصب اسکیوال اکپرس برنامه از دیتابیس استفاده کنه ؟
چون اگه برنامه رو به کسی بدم . اون طرف فقط میخواد برنامه رو نصب و اجرا کنه !!!

نمی شه که نصب نشه .تمام بدبختی های ما سر نصب همینه فقط تنها کاری که میکنی موقع ستاپ سازی اینم جزء پیش نیازاش کن تا با برنامت نصب شه

si6arp
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 16:12 عصر
نمی شه که نصب نشه .تمام بدبختی های ما سر نصب همینه فقط تنها کاری که میکنی موقع ستاپ سازی اینم جزء پیش نیازاش کن تا با برنامت نصب شه
خوب دقیق کجا رو باید تیک بزنم آخه ؟

javad_r_85
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 16:23 عصر
خوب خوشم میاد فنی گیر دادی امروز ولی عرض میکنم خدمتت شما یه پروزه می گیرید از نوع setup Project و فیل exe برنامت رو اضافه میکنی بش بعد در siulatioan روی setup راست کلیک کن properties سپس از طریق precusties یا یه چی تو این مایه ها موارد زیر را به پروژت اضا فه میکنی sqlexpress
، .NETframework,windowsinstaller و غیره متناسب با پروژت و دات نت فریم ورکت فقط یه نکته در زیر اینها گزینه دومی را تیک میزنی download.......location ma .... وسلام حالا آمادست برای توضیحات بیشتر سرچ کن.