PDA

View Full Version : نحوه اجرای برنامه نوشته شده با vb.net 2010 درxp

masoudcarpet
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 14:17 عصر
با هزار بدبختی برنامه رو نوشتم حالا توی xp اجرا نمیشه و فقط روی ویندوز سون کار میکنه لطفا راهنمائی کنید چه کار کنم ؟؟؟؟؟ضمنا من برنامه ام رو توی vb.net 2010 نوشتم و ستاپ رو هم با ویژوال استودیو 2010درست کردم ویندوز کامپیوترم هم ویندوز سون بوده ولی برنامه چون روی اکس پی اجرا نمیشه حسابی خسته ام کرده؟؟؟!!!:عصبانی++:
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=55161&stc=1&d=1283337157

nasim bahari
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 14:35 عصر
با هزار بدبختی برنامه رو نوشتم حالا توی xp اجرا نمیشه و فقط روی ویندوز سون کار میکنه لطفا راهنمائی کنید چه کار کنم ؟؟؟؟؟ضمنا من برنامه ام رو توی vb.net 2010 نوشتم و ستاپ رو هم با ویژوال استودیو 2010درست کردم ویندوز کامپیوترم هم ویندوز سون بوده ولی برنامه چون روی اکس پی اجرا نمیشه حسابی خسته ام کرده؟؟؟!!!:عصبانی++:

سلام.....

دوست عزیز قائدتا نباید مشکلی داشته باشین.....البته یه نکته هستش اون هم اینه که Win 7 خودش فریم ورک رو داره و لی Xp نداره........شما باید یا خودتون به صورت دستی نصبش کنید و یا اینکه در تنظیمات پروژه ی نصب تون ، نصب فریم ورک رو هم بزارین.....

اگه مشکلتون این نبود.....و نرم افزارتون هنگام اجرا خطا میده....لطفاً خطا رو بزارین...

موفق باشین

masoudcarpet
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 14:46 عصر
سلام.....

دوست عزیز قائدتا نباید مشکلی داشته باشین.....البته یه نکته هستش اون هم اینه که Win 7 خودش فریم ورک رو داره و لی Xp نداره........شما باید یا خودتون به صورت دستی نصبش کنید و یا اینکه در تنظیمات پروژه ی نصب تون ، نصب فریم ورک رو هم بزارین.....

اگه مشکلتون این نبود.....و نرم افزارتون هنگام اجرا خطا میده....لطفاً خطا رو بزارین...

موفق باشین
عکس خطا رو هم که گذاشتم
ضمنا فریم ورک رو تو پروژه نصب گذاشتم

nasim bahari
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 14:58 عصر
ببخشید من تصویر رو نداشتم و حالا دیدم !

این پیغام که چیز خاصی نمی گه . من دقیقاً نمی دونم مشکل چیه ...ولی بازم فکر می کنم مشکل باید نصب فریم ورک باشه....یه بار دستی فریم ورک رو حذف و بعد نصب کن و بعد برنامه رو نصب کن...انشاءا... مشکل حل بشه...

موفق باشین

masoudcarpet
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 17:19 عصر
لطفا یکی کمک کنه هر چی نصب میکنم فایده نداره
netframwork رو از ورژن 1 تا 4 نصب کردم دیگه چی رو بررسی کنم

ashkan209
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 18:20 عصر
دوست عزیز بنظر میاد این خطا در سطح سیستم عامل صادر میشه
شما قسمت error reporting رو توی ویندوزتون غیرفعال کنید و مجددا برنامتون رو اجرا کنید ، اگه خطای جدیدی بروز کرد اونو بذارین

sh2007
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 20:57 عصر
بنظرمن توي يك ويندوز ديگه امتحان كن

mahdi1373
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 22:42 عصر
من نظرم اینه ویژوال استودیو رو توی xp هم نصب کن...

modirmasool
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 22:54 عصر
من نظرم اینه ویژوال استودیو رو توی xp هم نصب کن...

ایشون میخوان برنامه رو بدن به کاربر.

mahdi1373
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 23:02 عصر
ایشون میخوان برنامه رو بدن به کاربر.

من برای عیب یابی میگم. اینجوری میتونن بفهمند که چرا error میده.

salehbagheri
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 23:11 عصر
این خطا دلایل گوناگونی میتونه داشته باشه!

یکی از مهمترین اونها استفاده از منابع ویندوز 7 هست که در XP وجود نداره! مثل همین Aero Style !

تنها راهش بررسی خط به خط کدهاست! یا اینکه VS2010 رو در XP نصب کنید (؟) و برنامه رو Debug کنید.

masoudcarpet
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 12:14 عصر
برنامه رو توی چند تا ویندوز اکس پی امتحان کردم فرقی نکرد میخواستم ویژوال استودیو 2010 رو نصب کنم پیغام داد باید حنما سرویس پک 3 اکس پی نصب باشه بعد سرویس پک 3 رو نصب کردم گفتم شاید از اون باشه بعدش ویژوال استودیو 2010رو نصب کردم و اس کیو ال سرور2008 رو بازهم فرقی نداره جالبه که سورس برنامه توی 2010 داخل ویندوز اکس پی کار نمیکنه

salehbagheri
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 12:15 عصر
خب احتمالا از همون Resource های ویندوز 7 استفاده کردید.

mahdi1373
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 12:20 عصر
برنامه رو توی چند تا ویندوز اکس پی امتحان کردم فرقی نکرد میخواستم ویژوال استودیو 2010 رو نصب کنم پیغام داد باید حنما سرویس پک 3 اکس پی نصب باشه بعد سرویس پک 3 رو نصب کردم گفتم شاید از اون باشه بعدش ویژوال استودیو 2010رو نصب کردم و اس کیو ال سرور2008 رو بازهم فرقی نداره جالبه که سورس برنامه توی 2010 داخل ویندوز اکس پی کار نمیکنه

وقتی تو xp با ویژوال استودیو debug کردین هم همون errorr رو داد؟

masoudcarpet
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 19:51 عصر
یه خبر خوب ، توی ویژوال استودیو 2010 در ویندوز اکس پی تمام خط هائی رو که اشاره شده بود ارور داره پاک کردم برنامه اجرا شد عجیبه من اصلا از کریستال ریپورت استفاده نکردم ولی یکی از ایراد ها این بود از msflexgrid هم استفاده نکردم ولی این هم یکی از ایرادها بود اینها رو که پاک کردم حدودا 15 مورد اینجوری داشتم ، برنامه بالا اومد حالا نمیدونم توی ساختن ستاپ ایندفعه چه کار کنم که این موارد اضافه نشن...؟؟؟؟
این هم لیست خطاها:

Warning 1 ResX file The parameter is incorrect Line 1977, position 5. cannot be parsed. 1977 0
Warning 2 Could not resolve reference "MyApplication.app, Version=1.0.0.0". If this reference is required by your code, you may get compilation errors. bimeh iran bandare anzali
Warning 3 Could not resolve this reference. Could not locate the assembly "FarsiLibrary.Win". Check to make sure the assembly exists on disk. If this reference is required by your code, you may get compilation errors. bimeh iran bandare anzali
Warning 4 Could not resolve this reference. Could not locate the assembly "Interop.SQLDMO". Check to make sure the assembly exists on disk. If this reference is required by your code, you may get compilation errors. bimeh iran bandare anzali
Warning 5 Cannot get the file path for type library "27acbfda-8de9-446d-872f-11824636ef7c" version 10.5. Library not registered. (Exception from HRESULT: 0x8002801D (TYPE_E_LIBNOTREGISTERED)) bimeh iran bandare anzali
Warning 6 Cannot get the file path for type library "a30b2ddf-c00f-469f-a23c-d6177608a128" version 10.5. Library not registered. (Exception from HRESULT: 0x8002801D (TYPE_E_LIBNOTREGISTERED)) bimeh iran bandare anzali
Error 7 Invalid Resx file. The parameter is incorrect Line 1977, position 5. C:\Documents and Settings\Masoud\My Documents\Visual Studio 2010\Projects\bimeh iran bandare anzali\bimeh iran bandare anzali\Form1.resx 1977 5 bimeh iran bandare anzali
Warning 8 The referenced component 'FarsiLibrary.Win' could not be found.
Warning 9 The referenced component 'Interop.SQLDMO' could not be found.
Warning 10 The referenced component 'CRAXDDRT' could not be found.
Warning 11 The referenced component 'CrystalActiveXReportViewerLib105' could not be found.
Warning 12 The referenced component 'bimeh iran bandare anzali.vshost.exe.manifest' could not be found.
Warning 13 The referenced component 'Iran Insurance Company.vshost.exe.manifest' could not be found.
Warning 14 A reference was created to embedded interop assembly 'Interop.MSFlexGridLib' because of an indirect reference to that assembly from assembly 'AxInterop.MSFlexGridLib'. Consider changing the 'Embed Interop Types' property on either assembly. bimeh iran bandare anzali
Warning 15 A reference was created to embedded interop assembly 'stdole' because of an indirect reference to that assembly from assembly 'AxInterop.MSFlexGridLib'. Consider changing the 'Embed Interop Types' property on either assembly. bimeh iran bandare anzali
Warning 16 Variable 'RetVal' is used before it has been assigned a value. A null reference exception could result at runtime. C:\Documents and Settings\Masoud\My Documents\Visual Studio 2010\Projects\bimeh iran bandare anzali\bimeh iran bandare anzali\Form1.vb 60 91 bimeh iran bandare anzali
--------------------
راستی یه توضیح بدم که FarsiLibrary رو اضافه کرده بودم ولی باز ارور داشت