PDA

View Full Version : تفاوت پهنای باند و نرخ(سرعت)انتقال اطلاعات چیه؟

sajad_3dmax
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 15:28 عصر
باسلام خدمت همه دوستان حرفه ای
وقتی که گفته میشه مودم 56Kb/s این 56000بیت نرخ انتقاله یا پهنای باند؟فرق این دو در چیه؟ البته میدونم که هرچی پهنای باند بالاترباشه سرعت انتقال هم بالاتر میره ولی حقیقتا نمیتونم بین پهنای باند و سرعت انتقال تمایز قائل یشم.لطفا کمکم کنین...

razeghi_loved
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 15:41 عصر
دقیقاً مثل اتوبان هست اتوبان شما هرچی بزرگتر باشه پهنای باند شما بیشتر هست مثلا اتوبان چهار بانده
خوب حالا شما با یک بنز از تو این اتوبان رد بشین سرعت انتقال یعنی بیشتر می شه حالا شما می تونید تو همین اتوبان با ژیان هم رد بشین یعنی سرعت انتقال پایین تر اما پهنای باند شما تغییر نمی کنه

sajad_3dmax
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 03:13 صبح
عذرخواهی میکنم.ولی من اخیرا مطلبی در همین باره خوندم(http://ict.tbzmed.ac.ir/amozesh/band.htm) که تفاوتی بین این دو وجود نداره.چون خودم هم ندیدم که فرد یا شرکتی بخواد در کنار سرعت انتقال از پهنای باند بصورت فاکتوری جدا استفاده کنه حدس میزنم که این مطلب صحیحه و فرقی بین اون ها نیست. ممنون و خوشحال میشم نظر شما رو هم بدونم...

razeghi_loved
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 09:22 صبح
لینک شما رو خوندم ، اون توضیحاتی که در لینک بود من به طور خیلی خلاصه گفتم شما یکم دقت کن جریان رو متوجه می شوی در ضمن هیچ وقت این دوتا رو دو تا نام نمی برند و فقط همون پهنای باند در همه جا استفاده می شود