PDA

View Full Version : گرفتن resolution کلاینت سمت سرور

m2148059
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 16:33 عصر
سلام من می خوام بدونم تابعی است که به شه سمت سرور رزولوشن کلاینت رو بگیرم و بر اساس اون صفحه ای را تنظیم کنم ؟

aminghaderi
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 17:31 عصر
سلام من می خوام بدونم تابعی است که به شه سمت سرور رزولوشن کلاینت رو بگیرم و بر اساس اون صفحه ای را تنظیم کنم ؟
خیر ، ولی شاید بشه از هدر های پروتکل Http این مسئله رو متوجه شد ، که اون هم ظاهرا کار اسانی نباشه؟!
حالا چه نیازی به رزولوشن صفحه نمایش کاربر هست؟؟!! شما با استفاده از جاوا داخل کد هایی که سمت کلاینت می فرستید ، براش تابعی تعریف کنید ، که اگر رژولوشن x بود عمل X و اگر رزولوشن y بود عمل Y رو انجام دهد و...

موفق باشی.

Peyman.Gh
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 17:40 عصر
به این صورت میتوانید Resolution کاربر را بدست آورید.

protected void Button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
Response.Write("<script language='JavaScript'>document.write(screen.width+' x '+screen.height);</script>");
}

aminghaderi
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 18:59 عصر
به این صورت میتوانید Resolution کاربر را بدست آورید.

protected void Button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
Response.Write("<script language='JavaScript'>document.write(screen.width+' x '+screen.height);</script>");
}
این کار فقط در زمان دریافت پاسخ (اولین صفحه ارسالی از سرور به کلاینت) قابل اجراست و اگر بخواهیم در بار اول (که فکر کنم منظور دوستمون بود) برای تنظیم صفحه کاربر (بار اولی که کاربر سایت رو می بینه) این کار رو بکنیم از این روش نمی توان استفاده کرد.

موفق باشی.

Himalaya
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 19:53 عصر
چیزی که Peyman.Gh (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=121278) گفته رو به صورت یه تابع جاوا بنویس و
از اون به همراه ایونت onresize تگ body استفاده کن تا از تغییر سایز صفحه مطلع بشی

Himalaya
شنبه 13 شهریور 1389, 02:12 صبح
البته اون سایز صفحه نمایش رو میده که استفاده اون همراه onresize تگ body بی معنی هستش...
اگه میخوای سایز صفحه مرورگرت رو پیدا کنی (که فکر میکنم منظورت هم این بوده) از این استفاده کن،
البته همراه همون onresize تگ بادی

var myWidth;
var myHeight;
function WorkAreaSize() {
if (typeof (window.innerWidth) == 'number') {
//Non-IE
myWidth = window.innerWidth;
myHeight = window.innerHeight;
}
else if (document.documentElement && (document.documentElement.clientWidth || document.documentElement.clientHeight)) {
//IE 6+ in 'standards compliant mode'
myWidth = document.documentElement.clientWidth;
myHeight = document.documentElement.clientHeight;
}
else if (document.body && (document.body.clientWidth || document.body.clientHeight)) {
//IE 4 compatible
myWidth = document.body.clientWidth;
myHeight = document.body.clientHeight;
}
}

یه کم دیر شد ولی عیبی نداره. شاید یکی دیگه این مشکلو داشته باشه و بدردش بخوره