PDA

View Full Version : سوال: لینک در gridview یا data list

masoudseddighi
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 07:01 صبح
سلام
دوستان من یه صفحه دارم به نام شرکت که اسم شرکت های مختلفو توی یه gridview نمایش میده توی این gridview یه linkbutton گذاشتم که میخوام وقتی روی این لینک کلیک میکنم بره و لیست پرسنل اون شرکتو توی یه gridview دیگه بیاره میتونید راهنماییم کنین؟
ممنون

اوبالیت به بو
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 08:30 صبح
سلام

دوستان من یه صفحه دارم به نام شرکت که اسم شرکت های مختلفو توی یه gridview نمایش میده توی این gridview یه linkbutton گذاشتم که میخوام وقتی روی این لینک کلیک میکنم بره و لیست پرسنل اون شرکتو توی یه gridview دیگه بیاره میتونید راهنماییم کنین؟
بله
اول بايد خاصيت Command Argument كنترل LinkButton رو به يك فيلد ID بايند كنيد. مثلا كد شركتي رو كه مي خوايد پرسنلش نمايش داده بشوند رو براي اين قسمت در نظر بگيريد. مثلا:

Eval("ID")

حالا اگر از GridView استفاده مي كنيد در رويداد CommandRow يا RowCommand درست يادم نيست كدي رو بنويسيد كه اين مقدار رو بگيره:

int ID = e.CommandArgument.....
اما اگر از DataList استفاده مي كنيد همين مراحل بالا رو انجام مي ديد با اين تفاوت كه در رويداد ItemCommand كد گرفتن ID رو مي نويسيد.

ghomghol
یک شنبه 14 شهریور 1389, 14:39 عصر
ببخشيد من يه سوال دارم.سوالم شبيه به همين سواليه كه پرسيده شده با اين تفاوت كه من يه گريد ويو گذاشتم كه مسر فايلهاي آپلود شده رو نشون ميده . حالا ميخوام اين فيلدم بصورت لينك بشه كه وقتي روش كليك ميكنيم فايل دانلود بشه . هم نميدونم چجوري لينك بذارم هم اينكه چه كدي بنويسم كه دانلود بشه !!!
اگه ميشه كمك كنيد...

rezvan.j
یک شنبه 14 شهریور 1389, 15:37 عصر
ببخشيد من يه سوال دارم.سوالم شبيه به همين سواليه كه پرسيده شده با اين تفاوت كه من يه گريد ويو گذاشتم كه مسر فايلهاي آپلود شده رو نشون ميده . حالا ميخوام اين فيلدم بصورت لينك بشه كه وقتي روش كليك ميكنيم فايل دانلود بشه . هم نميدونم چجوري لينك بذارم هم اينكه چه كدي بنويسم كه دانلود بشه !!!
اگه ميشه كمك كنيد...

<asp:HyperLink ID ="HYPERLINK1" runat ="server"
CssClass="LINK" Text ='<%# bind ("book_name") %>' NavigateUrl ='<%#bind ("link") %>'> </asp:HyperLink> <br />

link میشه فیلدی از جدول که مسیر آپلود توی اون ذخیره شده

ghomghol
یک شنبه 14 شهریور 1389, 19:17 عصر
خيلي ممنونم ولي نگفتين كه اصلا توي گريد ويو چجوري يه لينك باتن بذارم؟!اينم بلد نيستم .

ghomghol
یک شنبه 14 شهریور 1389, 19:22 عصر
اگه ممكنه كد اي اس پي بنويسين نه پي اچ پي.
خيلي ممنون

Saman Hashemi
یک شنبه 14 شهریور 1389, 19:44 عصر
خيلي ممنون
کد که Asp،عنوان اشتباه است.در قسمت EditColumns شما میتونی کنترل به grid اضافه کنی.

link میشه فیلدی از جدول که مسیر آپلود توی اون ذخیره شده
راه حل دوستمون درسته و منم ازین استفاده می کنم

<Columns>
<asp:HyperLinkField ControlStyle-Font-Underline="false" DataNavigateUrlFields="Id"
DataNavigateUrlFormatString="~/WebForms.aspx?Id={0}"
DataTextField="Title" >
<ControlStyle Font-Underline="False"></ControlStyle>
</asp:HyperLinkField>
</Columns>

rezvan.j
یک شنبه 14 شهریور 1389, 19:52 عصر
خيلي ممنون

asp بود من توی نقل قول php گذاشتمش والا کدهای دانلود پروژه در دست خودم بود که asp هست :لبخند:

خيلي ممنونم ولي نگفتين كه اصلا توي گريد ويو چجوري يه لينك باتن بذارم؟!اينم بلد نيستم .

<asp:GridView ID="GridView1" runat="server" AllowPaging="True" AutoGenerateColumns="False"

<Columns>
<asp:TemplateField>
<ItemTemplate>

<asp:HyperLink ID ="HYPERLINK1" runat ="server"
Text ='<%# bind ("book_name") %>' NavigateUrl ='<%#bind ("link") %>'> </asp:HyperLink> <br />

<br />

</ItemTemplate>
</asp:TemplateField>
</Columns>

</asp:GridView>
اینم کاملش .
گرید ویو رو میزاری و توش تمپلیت فیلد می نویسی . دقیقا مثل بالا .
این کد الان یه هایپرلینک به گریدویو اضافه می کنه که کاری که می خوای رو انجام میده .

پ ن : قبل از اینکه پست دوستمون رو ببینم دوباره جواب دادم .

ghomghol
دوشنبه 15 شهریور 1389, 00:18 صبح
ممنون از راهنماييتون . خيلي به دردم خورد. فقط شرمنده يه سول ديگه. من فايلهايي كه اسمشون فارسي هست رو نميتونم دانلود كنم يعني به صورت رر دانلود ميشه .راه حلي براش حل اين مشكل هست؟