PDA

View Full Version : ذخیره صدا در sql

mojtaheri
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 10:04 صبح
با سلام من می خوام صدا رو در Sql ذخیره کنم و بعدش هر وقت خواستم از توی برنامه اجراش کنم چطوری باید این کار رو بکنم؟:افسرده:

fjm11100
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 10:12 صبح
مثل عکس میمونه یعنی شما به یک نوع BLOB احتیاج داری تا بتونی بصورت یک object بزرگ باینری محتویات فایل خودت را ذخیره کنی. نمونه کدهای عکسها را پیدا و مطالعه کن تنها تفاوتش در قسمت کد است که تو باید صدا را که فایل یا Stream است را به این نوع داده تبدیل کنی و برعکس بتوانی بعد از استخراج داده از بانک آنرا به فایل یا Stream تبدیل کنی

mojtaheri
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 11:20 صبح
من تونستم فایل رو ذخیره کنم حالا برای بازیابیش مشکل دارم چکار تا کاربر بتونه اونو گوش کنه؟

fjm11100
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 11:36 صبح
رکورد را مثل همه دیتاهای معمولی دیگه با select استخراج کن، داده را بصورت باینری خواهی داشت
اگر یادت باشد اگر داده عکس بود با یک تبدیل ساده object به image و دادن آن به picturebox قابل دیدن بود. حالا تو باید با استفاده از namespace
System.Media
این داده صوتی را که بصورت object را پخش کنی

mojtaheri
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 11:51 صبح
متشکرم .اما اگه میشه یک کدی هم بذاری ممنون میشمک:گیج:
--------------------
در ضمن من با seleectش مشکل ندارم.

fjm11100
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 12:04 عصر
http://www.codeproject.com/KB/audio-video/cswavplay.aspx

mojtaheri
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 12:16 عصر
دوست عزیز معذرت که دارم خنگ بازی در میارم ام من از کدایی که دادی نتونستم استفاده کنم .اگه ممکنه کمک بیشتری کن.متشکرم
این کدهای من برای ذخیره فایل صوتی.
byte[] fByte = null;
FileInfo fInfo = new FileInfo(openFileDialog1.FileName);
long numBytes = fInfo.Length;
FileStream fStream = new FileStream(openFileDialog1.FileName, FileMode.Open, FileAccess.Read, FileShare.None);
BinaryReader bReader = new BinaryReader(fStream);
fByte = bReader.ReadBytes(Convert.ToInt32(numBytes));
bReader.Close();
fStream.Close();
SqlCommand comins = new SqlCommand("insert into table1(code,sound) values ('" + TextBox1.Text + "','" + fByte + "')", con);
con.Open();
comins.ExecuteNonQuery();
con.Close();

mojtaheri
شنبه 13 شهریور 1389, 09:53 صبح
من تونستم صدا ذخیره شده توی بانک رو پخش کنم اما با قطع کردنش مشکل دارم اگه کسی می دونه از کمک دریغ نکنه

mahdi87_gh
شنبه 13 شهریور 1389, 11:05 صبح
System.Media.SoundPlayer sp = new System.Media.SoundPlayer();
//assigne your sound to player
sp.Stop();