PDA

View Full Version : مبتدی: DataSet بهتره یا DataReader

Masoome_das
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 11:25 صبح
سلام دوستان
من می خواستم که بدونم برای خواندن اطلاعات از بانک از چه مکانیسمی استفاده کنم
DataSet یا DataReader کدومش برای صفحات وب مناسب تره

ASP.NET2
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 14:39 عصر
به نظر من نمیشه گفت که کدوم بهتره .آخه هر کدوم رو در جای خودش باید استفاده کرد.

sara70
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 14:55 عصر
سلام
من هم مثل شما مبتدی هستم. اما به نظر من برای بیرون کشیدن اطلاعات مثلا یک فیلد از یک رکورد،کار با DataReader راحت تره. اما برای Source دادن برای نمایش در DataList ،GridView و ... کار با DataSet بهتره

aspismylove
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 15:00 عصر
سلام
من هم مثل شما مبتدی هستم. اما به نظر من برای بیرون کشیدن اطلاعات مثلا یک فیلد از یک رکورد،کار با DataReader راحت تره. اما برای Source دادن برای نمایش در DataList ،GridView و ... کار با DataSet بهتره

با حرف شما موافقم ولی هر چیزی بجای خودش کارایی داره :چشمک::چشمک:

Saman Hashemi
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 15:40 عصر
سلام
حرفای دوستمون درسته و اینو باید اضافه کنم که DataReader تا هنگامی که با بانک ارتباط داشته باشد می تواند رکورد های جدول را بخواند اما دیتاست اینگونه نیست و بعد از قطع ارتباط نیز میتوان از اطلاعات موجود در آن استفاده کرد.

salehbagheri
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 18:04 عصر
قبلاً در این مورد زیاد بحث شده!

بر روی این دو، آزمایشهای بسیاری انجام شده که نشون داده DataReader سرعت و کارایی بهتری داره و در مواقع Read Only استفاده از اون به صرفه تره ...

DataSet هم بخاطر توانایی ها و قابلیتهایی که داره در مکانهای خاص خودش مورد استفاده قرار میگیره...

Master-Detail Relationships with integrity checking
Client-side computed columns, and aggregations that keep up to date when the underlying data changes
Client-side filtering and sorting that doesn’t require round-trips to the Database and stays up to date when the underlying data changes
A broad choice of data binding options, including full two-way data binding with Windows Forms, binding to the DataGrid, and other .NET controls
Integration with the DataAdapter for automatic database updates
Ability to directly read and write XML representations of relational data.

ASP.NET2
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 18:26 عصر
فکر می کنم من با یه خط جواب .همه اینارو گفتم .:لبخند:
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=1085219&postcount=2