PDA

View Full Version : سوال: CalendarType

masmlink
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 14:20 عصر
برای گرفتن تاریخ از کاربر از farsi library استفاده کرده ام ولی موقع اجرا با تقویم انگلیسی لود میشود تغییر CalendarType به Persian هم نتیجه ای نداد .باید چه تغییری به کار ببرم؟

cheshm6k
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 14:28 عصر
سلام
فکر کنم با Cultureها کار میکنه . تو رویداد لود فرمتون Culture برنامتون رو به فارسی تغییر بدید

masmlink
جمعه 12 شهریور 1389, 10:57 صبح
سلام
فکر کنم با Cultureها کار میکنه . تو رویداد لود فرمتون Culture برنامتون رو به فارسی تغییر بدید
ممکنه بگین چطوری ؟ هر مدلی امتحان کردم چنین چیزی نداشت .نه فرم ،نه برنامه ،نه
FarsiLibrary ونه کنترلهایی که ایجاد میکنه .البته شاید درست امتحان نکردم .

cheshm6k
جمعه 12 شهریور 1389, 13:36 عصر
ممکنه بگین چطوری ؟ هر مدلی امتحان کردم چنین چیزی نداشت .نه فرم ،نه برنامه ،نه
FarsiLibrary ونه کنترلهایی که ایجاد میکنه .البته شاید درست امتحان نکردم .
سلام .
دوست من culture برنامه ربطی به کنترل یا فرم نداره.

این کد رو بذار تو فرم لود صفحه اصلی برنامه

Thread.CurrentThread.CurrentUICulture = new CultureInfo("fa-IR");

دقت کن بسته به ویندوز ممکنه بجای "fa-IR" باید فقط "fa" بذاری .

موفق باشی

masmlink
شنبه 13 شهریور 1389, 10:23 صبح
ممنون ؛ این مساله با یه تغییراتی درست شد.

Thread.CurrentThread.CurrentUICulture = new System.Globalization.CultureInfo("fa-IR");

ولی فرم دیگه بسته نمیشه (دکمه close کار نمیکنه ) و باید stop debugging کنم. بدون این خط کد اینطور نیست. حالا چی کار باید کرد؟

Bahar_HS
شنبه 13 شهریور 1389, 11:54 صبح
public string Milady2Khorshidy(DateTime date)
{
System.Globalization.PersianCalendar khorshdy1 = new System.Globalization.PersianCalendar();
string khorshidyDate = "";
khorshidyDate = Convert.ToString(khorshdy1.GetYear(date));
khorshidyDate += "/";
khorshidyDate += Convert.ToString(khorshdy1.GetMonth(date));
khorshidyDate += "/";
khorshidyDate += Convert.ToString(khorshdy1.GetDayOfMonth(date));
return khorshidyDate;
}
public DateTime khorshidy2Miladi(string date)
{
string[] s = dateparse(date);
System.Globalization.PersianCalendar khorshdy1 = new System.Globalization.PersianCalendar();

return khorshdy1.ToDateTime(Convert.ToInt32(s[0]), Convert.ToInt32(s[1]), Convert.ToInt32(s[2]), DateTime.Now.Hour, DateTime.Now.Minute, DateTime.Now.Second, DateTime.Now.Millisecond);
}
public string[] dateparse(string date)
{
return date.Split('/');

}

کد تبدیل تاریخ خورشیدی به میلادی،از کاربر خورشیدی می گیره و خورشیدی هم بهش نشون میده و در دیتابیس میلادی ذخیره می کنه و میشه در دیتابیس از نوع داده DataTime استفاده کرد.
امیدوارم این کد کمکتون کنه

masmlink
شنبه 13 شهریور 1389, 12:01 عصر
احتمالا بعد از اینکه فرمم درست close بشه به این قطعه کد نیاز پیدا میکنم . برای اون موقع ممنون.:چشمک:

cheshm6k
شنبه 13 شهریور 1389, 13:24 عصر
ممنون ؛ این مساله با یه تغییراتی درست شد.

Thread.CurrentThread.CurrentUICulture = new System.Globalization.CultureInfo("fa-IR");

ولی فرم دیگه بسته نمیشه (دکمه close کار نمیکنه ) و باید stop debugging کنم. بدون این خط کد اینطور نیست. حالا چی کار باید کرد؟

تو رویداد FormClosing بنویس

Application.Exit();

موفق باشید.

masmlink
شنبه 13 شهریور 1389, 18:07 عصر
من از این dll استفاده کردم که کارم کمی راحت بشه ولی مثل اینکه این خیال باطلی بوده! چون حالا می بینم این مشکل پیدا شده ماه و روز فارسی با سال میلادی .این هم تصویرش

cheshm6k
شنبه 13 شهریور 1389, 21:47 عصر
من از این dll استفاده کردم که کارم کمی راحت بشه ولی مثل اینکه این خیال باطلی بوده! چون حالا می بینم این مشکل پیدا شده ماه و روز فارسی با سال میلادی .این هم تصویرش

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تاریخش رو عوض میکنید ؟

masmlink
یک شنبه 14 شهریور 1389, 10:59 صبح
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تاریخش رو عوض میکنید ؟

من متوجه نمی شم از چی تعجب کردید؟ من کدوم تاریخ رو عوض کردم؟ عکس کاملا گویاست چه اتفاقی افتاده . به جای عدد 1389 عدد 2010 به عنوان سال اومده .البته فقط تو نمایش اینطوره و موقع انتخاب تاریخ ، درست عمل میکنه.

cheshm6k
دوشنبه 22 شهریور 1389, 02:14 صبح
من متوجه نمی شم از چی تعجب کردید؟ من کدوم تاریخ رو عوض کردم؟ عکس کاملا گویاست چه اتفاقی افتاده . به جای عدد 1389 عدد 2010 به عنوان سال اومده .البته فقط تو نمایش اینطوره و موقع انتخاب تاریخ ، درست عمل میکنه.

سلام.
شما از سئوال من بد برداشت کردید . شما باید خصوصیت ViewDateTime رو هم علاوه بر selectedDateTime تغییر بدید . منظورم این بود که آیا اون رو هم تغییر دادید یا نه ؟
موفق باشید.