PDA

View Full Version : چاپ اطلاعات نمایش داده شده درفرم با fast report

iscon.ir
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 14:39 عصر
سلام خدمت تمامی اساتید و بزرگان
در درجه اول واقعا خوشحالم که عضو این انجمن فعال و قوی هستم چون که بدون هیچ چشم داشتی دارند به رفع مشکلات دیگران کمک میکنند .
واما مشکل من
من یه برنامه نوشتم که با یک بانکی که دارای حدود 5000 رکورد است کار میکنه
حالا وقتی میخوام رکورد خاصی رو چاپ کنم که در حال حاظر در فرم در حال نمایش هست.
به وسیله fast reporter چی کار کنم به غیر از گزارش گیری راه دیگری وجود دارد؟
ممنون میشم هرچه سریعتر جوابم رو بدین.

hossein_h62
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 17:42 عصر
سلام دوست عزیز
کامپوننت TPrintDBGridEh (http://www.ehlib.com/ehlibdetail.htm#TPrintDBGridEh) شرکت Ehlib چاپ رکوردهای نمایش داده شده رو بدون طراحی گزارش فراهم میکنه.

hadisalahi2
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 17:48 عصر
خوب این که کاری نداره ، چند تا کادر متنی بگذار توی فست ریپورت و به جای اینکه اونها رو در MasterData قرار بدی ، اونها رو در یک باند مثل Page Header یا Column Header یا باندهایی مثل این قرار بده تا اطلاعات تکرار نشه و فقط همون رکورد جاری در کادرهای متن نمایش داده بشه.
یا حق

iscon.ir
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 23:44 عصر
با سلام
از توجه هر دو دوست عزیز ممنونم ولی
من از دلفی 2010 و fastreport 4-7-128 استفاده میکنم.

1- من نمیخوام با DBGRID کارکنم
2- اطلاعات رو اونجوری که گفته بودین چیدم ولی مشکل من حل نشد شاید من سوالم رو بد مطرح کردم پس اینجوری میپرسم
چه طوری به Fastreport بگم که از یک سند 100 صفحه ای صفحه خاصی رو فقط نشون بده و آماده چاپ کند ؟؟؟؟؟؟

یه مشکل دیگه زمانی که میخوام برنامه رو RUN کنم این خطارو میده
[DCC Fatal Error] fs_isysrtti.pas(540): F2039 Could not create output file 'c:\program files\embarcadero\rad studio\7.0\lib\fs_isysrtti.dcu'
با این چی کار کنم خواهش میکنم کمکم کنید بد جوری گیر کردم.:عصبانی++::عصبانی++::عصبا نی++:
در ضمن من مقاله های آقای حدادی رو خوندم و تمام مطالب ذکر شده رو رعایت کردم ولی...:گریه:

و مشکل آخری که واقا نمیدونم چی کارش باید کرد :
زمان چاپ این عبارت در بالای برگه های من چاپ میشه
fastreport-unregistred version (only 5 pages)

Mahmood_M
جمعه 12 شهریور 1389, 02:40 صبح
من یه برنامه نوشتم که با یک بانکی که دارای حدود 5000 رکورد است کار میکنه
حالا وقتی میخوام رکورد خاصی رو چاپ کنم که در حال حاظر در فرم در حال نمایش هست.
به وسیله fast reporter چی کار کنم به غیر از گزارش گیری راه دیگری وجود دارد؟
ممنون میشم هرچه سریعتر جوابم رو بدین.
اگر می خواید فقط رکورد انتخاب شده از بانک رو نمایش بدید یا چاپ کنید ، در محیط Fast Report برای طراحی گزارشتون از ابزار MasterData استفاده نکنید و ابزارهای نمایش اطلاعات رو درون صفحه و بدون Master Data قرار بدید ، در اینصورت محتویات رکورد انتخاب شده در بانک در محیط گزارش نمایش داده میشه ...

ه مشکل دیگه زمانی که میخوام برنامه رو RUN کنم این خطارو میده
[DCC Fatal Error] fs_isysrtti.pas(540): F2039 Could not create output file 'c:\program files\embarcadero\rad studio\7.0\lib\fs_isysrtti.dcu'
با این چی کار کنم خواهش میکنم کمکم کنید بد جوری گیر کردم
مشکل شما در نصب کامپوننت هست ، بعد از نصب ، مسیر فایلهای DCU رو به دلفی اضافه کنید ( نحوه ی اضافه کردنش در سایت هست ! ) و یا فایلهای DCU و DFM و ... که بعد از نصب ساخته میشن رو در پوشه ی Lib یا Import دلفی کپی کنید ...

و مشکل آخری که واقا نمیدونم چی کارش باید کرد :
زمان چاپ این عبارت در بالای برگه های من چاپ میشه
fastreport-unregistred version (only 5 pages)
شما از نسخه ی Trial و رجیستر نشده ی این کامپوننت استفاده می کنید ، این نسخه علاوه بر چاپ این عبارت در بالای برگه محدودیتهای دیگه ای هم داره ، مثلا بیشتر از 5 صفحه نمی تونید در هر گزارش چاپ کنید ...

موفق باشید ...

iscon.ir
جمعه 12 شهریور 1389, 15:59 عصر
از حسن توجه شما سپاس گزارم

مشکل شما در نصب کامپوننت هست ، بعد از نصب ، مسیر فایلهای DCU رو به دلفی اضافه کنید ( نحوه ی اضافه کردنش در سایت هست ! ) و یا فایلهای DCU و DFM و ... که بعد از نصب ساخته میشن رو در پوشه ی Lib یا Import دلفی کپی کنید ...

کپی کردم ولی نشد.:گریه::عصبانی++: ای کاش نحوه اضافه کردنش رو لینک میدادین :خجالت:

شما از نسخه ی Trial و رجیستر نشده ی این کامپوننت استفاده می کنید ، این نسخه علاوه بر چاپ این عبارت در بالای برگه محدودیتهای دیگه ای هم داره ، مثلا بیشتر از 5 صفحه نمی تونید در هر گزارش چاپ کنید ...

موفق باشید ...

ویرایش بدون محدودیت رو از کجا میتونم دانلود کنم.

iscon.ir
جمعه 12 شهریور 1389, 17:54 عصر
لطفا به 2 تصویری که ضمیمه کردم نگاه کنید شاید بتوانید بهتر راهنماییم کنید.

iscon.ir
شنبه 13 شهریور 1389, 11:31 صبح
هیچ کدوم از دوستان نمیتونند مشکل من رو حل کنند .
لطفا راهنمایی کنید .

iscon.ir
شنبه 13 شهریور 1389, 13:59 عصر
دوست عزیز MOJTABAATEFEH
من بدلیل تازه کار بودن در انجمن از ارسال پیام خصوصی تا مدتی متاسفانه محروم هستم
شما میتونید با ایمیل زیر با من در ارتباط باشید.
سپاس گذارم

Email: isco.ir@gmail.com

alireza_saeid
یک شنبه 26 اردیبهشت 1400, 10:44 صبح
هیچ کدوم از دوستان نمیتونند مشکل من رو حل کنند .
لطفا راهنمایی کنید .
برای حل مشکل :DCC Fatal Error] fs_isysrtti.pas(540): F2039 Could not create output file 'c:\program files\embarcadero\rad studio\7.0\lib\fs_isysrtti.dcu
دسترسی فول بدهید به پوشه C:\Program Files (x86)\FastReport 6 VCL Enterprise