PDA

View Full Version : سوال: استفاده از PHP در سایت نویسی

koosha69
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 17:07 عصر
سلام،
من با خواندن چند تا کتاب، در کل با مفاهیم PHP آشنا شدم!
ولی نتونستم به نحوه استفاده یا همون سایت نویسی با PHP دست پیدا کنم!
لطفا من را راهنمایی کنید که چیکار کنم؟ چه کتابی بخوانم؟ و ...
من با HTML و CSS هم آشنا هستم!

از کمک شما ممنونم!

hessam abjam
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 17:34 عصر
بهترين كتاب براي يادگيري php كتاب معروف php 5 for dommies است كه در اينترنت در انواع پولي و رايگان آن موجود است. به صورت كاملا جامع و كامل تمام مباحث توضيح داده شده و بيش از 400 صفحه است و توصيه مي كنم حتما آن را مطالعه نماييد

parselearn
سه شنبه 16 شهریور 1389, 11:50 صبح
خواندن كتاب اصل كار نيست براي يادگيري
ولي يك راه هميشگي براي يادگيري است
بهترين كار اينه كه بعد از مطالعه مبحثي يك مثال از آن را تحليل كنيد
سپس سعي كردن ربط دادن مبحثها به همديگر
مثلا توابع مربوط به رشته ها مثله str_replace , substr اينگونه توابع

موفق باشيد

sama01
سه شنبه 16 شهریور 1389, 12:06 عصر
به نظر من، هر وقت احساس کردید php رو می‌فهمید، وارد کار عملی بشید.
منظورم اینه که هر وقت دیدید آن‌قدر از php می‌دانید که اگر یک کد جدید با دستورات جدید ببینید، می‌توانید با کمی جستجو آن کد را تحلیل کنید، باید وارد عمل شویدو

ساختن یک وبلاگ، هم نسبتا ساده است و هم به قدر کافی می‌تواند دست شما را گرم کند. با مسائل مختلفی هم درگیر خواهید شد.

مثلا شما تا وقتی وارد کار عملی نشید، لزوم استفاده از template رو متوجه نمی‌شید. یا در سطح بالاتر MVC رو باید در عمل درک کنید تا بتونید باهاش کار کنید.

شما لازم نیست php یا هر زبان دیگری را 100% بلد باشید. باید با مفهوم آن زبان آشنا باشید.
دستورات را می‌توانید به راحتی از اینترنت پیدا کنید. پس مغز خود را درگیر حفظ کردن نکنید. سعی کنید مفاهیم را درک، و در عمل پیاده کنید.

koosha69
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 01:43 صبح
با تشکر از راهنمایی های شما،
جناب sam01، من منظورم رسیدن به دانش سایت نویسی با PHP هست! یعنی اجزای یک سایت چیست و چگونه پیاده سازی می شوند!؟! اصلا از کجا باید شروع کنم!؟!

sama01
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 02:39 صبح
من منظورم رسیدن به دانش سایت نویسی با PHP هست!
این خیلی خوبه.
گام اول، علاقه‌ی شما به این کاره. چون اگر علاقه داشته باشید، از کوچک‌ترین و بی‌‌ربط‌ترین مسائل هم می‌تونید برای افزایش دانش خود بهره بگیرید.

گام بعدی، افزایش دایره معلوماته. من پیش‌نهاد می‌کنم حتما یک کتاب معتبر را به عنوان مبنا استفاده کنید. (تاکید می‌کنم معتر. متاسفانه من ebook فارسی خوبی برای php ندیده‌ام. پس حتما یک نسخه‌ی چاپی معتبر تهیه کنید)
در کنارش می‌تونید یک آموزش تصویری هم تهیه کنید. خیلی روش حساب باز نکنید. ولی سرعت شما رو افزایش خواهد داد.
کمی روی انگلیسی کار کنید. نمی‌خواد مترجم بشید. ولی باید بتوانید متون انگلیسی مربوط به php را درک کنید. مخصوصا php manual که حتما به عنوان یک برنامه‌نویس php باید در کنار خود داشته باشید.

در همین حین هم باید درک برنامه‌نویسی خود را بالا ببرید. یعنی بتوانید مساله‌ها را طراحی و برای آن‌ها راه‌حل ارائه کنید.

سعی کنید اصولی پیش برید که پس فردا با مخ نخورید زمین.

موفق باشید.