PDA

View Full Version : سوال: اشکال در اتصال به دیتابیس

morteza271
جمعه 12 شهریور 1389, 00:12 صبح
سلام دوستان...

توی برنامم که با سی شارپ مینویسم از دیتابیس sql استفاده میکنم.
یه مشکل عجیب دارم(البته شاید به نظر من:چشمک:)اونم اینکه:
اگه دیتابیسم رو با خود visual studio 2010 ایجاد کنم (از قسمت Add New Item...) مشکلی ندارم و با connectionstring زیر به دیتابیس وصل میشم و مشکلی نیست!
ولی اگه دیتابیس رو توی محیط sql server managment ایجاد کنم، با همین connectionstring خطا میده و اتصال برقرار نمیشه!!!
آیا باید connectionstring رو عوض کنم؟:متفکر:
یا اصلا فرقی میکنه دیتابیس رو چجوری ایجاد کنم؟!:متفکر:
ممنون میشم سریعتر جواب بدین:تشویق:

اینم connectionstring :

string strconn = @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|datadirector y|\\db_test.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True;database=db_test";

morteza271
جمعه 12 شهریور 1389, 01:32 صبح
خواهشا یکی جواب بده دیگه!!!

behnam25214
جمعه 12 شهریور 1389, 02:28 صبح
آره عزیز باید connectionstring رو عوض کنی!

میلاد قاضی پور
جمعه 12 شهریور 1389, 02:40 صبح
همه چیز به این بستگی داره که دیتابیستون دقیقا کجا هست ؟
در اس کیو ال اکسپرس یا در اونیکی
در مینیجمنت استودیو با اس کیو ال اکسپرس لاگین کنید . دیتابیستون رو اونجا ایجاد کنید یا اگه اونجا نیست فراخوانیش کنید. یا ریستورش کنید . یا اتچش کنید . بالاخره باید در اسکیو ال اکسپرس باشه که بتونه با اون کانکشن استرینگ لاگین بشه . نه اگه نمیخواید تو اسکیو ال اکس پرس باشه پس باید کانکشن استرینگ مناسبی براش بنویسید . مثلا دیتابیستون رو در کانکشن استرینگ بنویسید که اتچ بشه .
connectionstrings.com راهنماییهای خوبی داره .

morteza271
جمعه 12 شهریور 1389, 03:16 صبح
آره عزیز باید connectionstring رو عوض کنی!

ممنونم ولی میشه لطف کنید و بگید چی بذارمش؟!!!
--------------------

همه چیز به این بستگی داره که دیتابیستون دقیقا کجا هست ؟
در اس کیو ال اکسپرس یا در اونیکی
در مینیجمنت استودیو با اس کیو ال اکسپرس لاگین کنید . دیتابیستون رو اونجا ایجاد کنید یا اگه اونجا نیست فراخوانیش کنید. یا ریستورش کنید . یا اتچش کنید . بالاخره باید در اسکیو ال اکسپرس باشه که بتونه با اون کانکشن استرینگ لاگین بشه . نه اگه نمیخواید تو اسکیو ال اکس پرس باشه پس باید کانکشن استرینگ مناسبی براش بنویسید . مثلا دیتابیستون رو در کانکشن استرینگ بنویسید که اتچ بشه .
connectionstrings.com راهنماییهای خوبی داره .

دوست عزیز ممنونم...
اصلا اگه بخوام توی خود ویژوال استدیو دیتابیسم رو ایجاد کنم،مشکلی داره؟
توی ویژوال چجوری میشه به دیتابیس یوزر و رمز داد؟
لطفا کمکم کنید خیلی لازمش دارم...
کارم گیره!!!:عصبانی++:

javad_r_85
جمعه 12 شهریور 1389, 05:06 صبح
سلام .هیچ فرقی نمیکنه شما چه جوری ایجاد کنید و کانکشن استرینگتون مهمه .شما می تونید بانک را به پروژه اضافه کنید و روی بانک کلیک کنید در پروپرتیز کانکشن استرینگ را به شما می ده.
برای اس کیول مثل اکسس نمیشه پسوورد داد فقط میتونید از نقش ها استفاده کنید مثلا کسی که بانقش administrator یا gest وارد سیتم می شه که اونم پیچیدگیهای خاص خودشو داره.