PDA

View Full Version : Serialport

djscsi
جمعه 12 شهریور 1389, 02:38 صبح
دوستان من در برنامم از serialport استفاده میکنم و داده ها رو با serialPort1.ReadByte() می گیرم .
حالا من می خام مثلا هر 5 بایتی رو که گرفت در یک ارایه ای از Byte قرار بده .
ممنون میشم در مورد کدش کمکم کنید. ایا باید از5= serialPort1.ReceivedBytesThreshold استفاده کنم ؟
اگر لطف کنید قطعه کدش رو بنویسید ممنون میشم

saman6384
جمعه 12 شهریور 1389, 09:41 صبح
خوب دوسته عزیز ، البته من زیاد وارد نیستم و تازه چند روزه اولین برناممو واسه سریال پورت شروع کردم

اما راهی که به نظرم برای شما مناسبه!! ( البته من از شرایط و نحوه ردو بدل شدن اطلاعاتتون با سریال پورت چیزی نمی دونم ) اینه که یک آرایه از نوع بایت به طوله 5 تعریف کنی!! سپس با استفاده از دستور

serialport.read(byte[] , offset , byte number)

5 بایت بخونی!

که تو برنامه شما :
offset = 0
byte number = 5

cheshm6k
جمعه 12 شهریور 1389, 14:36 عصر
دوستان من در برنامم از serialport استفاده میکنم و داده ها رو با serialPort1.ReadByte() می گیرم .
حالا من می خام مثلا هر 5 بایتی رو که گرفت در یک ارایه ای از Byte قرار بده .
ممنون میشم در مورد کدش کمکم کنید. ایا باید از5= serialPort1.ReceivedBytesThreshold استفاده کنم ؟
اگر لطف کنید قطعه کدش رو بنویسید ممنون میشم

سلام .
دوست عزیز، این بستگی به کاری داره که میخوای انجام بدی . باید ببینی اون قطعه یا سخت افزاری که میخوای باهاش کار کنی اطلاعات رو با چه اندازه ای میفرسته . اگه 5 باشه که چه بهتر . اما بهتر اول چک کنی ببینی چند بایت واست اومده . خاصیت BytesToRead تعداد بایتها رو میده . اونوقت میتونی همرو بخونی بعد 5 تا 5 تا جدا کنی . اگه اطلاعات دریافتیت text یاشه میتونی با تابع ReadExisting همشو بخونی.