PDA

View Full Version : همفکری از کلیه اساتید ASP.NET

once4ever
یک شنبه 19 تیر 1384, 21:01 عصر
من احتیاج به همفکری دارم از اونهایی که واقعا اطلاعات کافی راجب asp.net دارند:
میخوام بدونم میشه یک برنامه تحت شبکه با asp.net نوشت (مثلا یه برنامه حسابداری تحت شبکه) و آیا مزیتی نسبت به vc#.net یا سایر win application ها داره یا نهو معایبش چی هست و کلا توضیحی راجب این
یه سوال دیگه: کدهای asp.net چقدر امنیت دارند از لحاظ open source بودن. یعنی کدها کامپایل میشن یا همونجور در سرور قرار میگیرند
متشکرم

omid_Ahmadi
دوشنبه 20 تیر 1384, 01:08 صبح
بله میشه یه برنامه تحت شبکه با ASP.NET نوشت

اینکه مزیتی نسبت به C#.NET داره یا نه سوال درستی نیست چون شما برای برنامه نویسی با ASP.NET از یکی از زبانهای تحت .NET مثل #C استفاده میکنید
فرق برنامه های Web-Based با برنامه های Windows-Based در NET. هم اونقدر طولانیه که از توضیح توی این تاپیک خارجه اما در کل کلیترین فایده Web Applicationها اینه که اجرای اونها در چند کامپیوتر راحتتره و اگر چند جا برنامه به کار گرفته بشه و بعد بخواهیم اون رو تغییر بدیم فقط کافیه برنامه روی سرور رو تغییر بدیم و یه فایده دیگه هم اینه که کلاینتها لازم نیست که هیچ سیستم قوی و یا مخصوصی داشته باشند و همه عملیاتها توسط سرور انجام میشه. برای معایب اون هم میشه امکانات کمتر نسبت به برنامه های تحت ویندوز برای طراحی GUI و مشکلات نمایش صفحات در بعضی مرورگرهای خاص رو ذکر کرد.

در مورد اینکه کدهای ASP.NET چقدر امنیت دارن میشه گفت که امنیت کد در اونها از برنامه های تحت ویندوز بیشتره چون سورس کد کامپایل شده در سرور قرار میگیره و همه افراد به اون دسترسی ندارن. ولی از نظر امنیت کد نسبت به کدهای native امنیت کمتری دارن. (در مورد امنیت کدهای کامپایل شده در NET. در بخش بررسی معماری پلتفرم NET. در مقالات دات نت فریم ورک کاملا توضیح دادم)

راستی کدها مسلما کامپایل میشن. همینجوری خود سورس کد که توی سرور قرار نمیگیره
:موفق:

once4ever
سه شنبه 21 تیر 1384, 15:11 عصر
ممنون از جوابت (اگه بقیه دوستان هم کمک کنند ممنون میشم )
خوب برنامه من قرار در یک شبکه Lan و تحت پلتفرم ویندوز کار کنه و البته تمام قسمتهای برنامه در سمت سرور باشه و حتما بیشتر از 3 کلاینت با سیستم کار میکنند.
آیا Asp.net میتونه این قابلیتهارو داشته باشه؟
برای توسعه برنامه (هم تکنیک و هم تعداد کلاینتها و ... ) کدام زبانها برتری دارند و چرا؟
ممنون میشم دلایل منطقی نظرهارو هم بگین .
مقالتو خوندم و خیلی جالب و آموزنده بود. متشکرم

once4ever
پنج شنبه 23 تیر 1384, 13:56 عصر
بله می شود

آره دیگه کارش همینه

دوستان ممنون میشم با دلیل توضیح بدهید
فرض کنید باید بگید به این دلیل و این دلیل میتونه همچین کاری رو انجام بده و هم اینکه بهترین راه است (باتوجه به سوال من )
من خودم با این برنامه ها (ASP.net & c#.net ) آشنا هستم و دنبال دلایل منطقی و تخصصی هستم.

kochol
پنج شنبه 23 تیر 1384, 18:54 عصر
سلام
در این برنامه ای که می خواهید بسازید از این نظر که ADO.NET فقط موقع گرفتن اطلاعات وصل به منبع داده می شه من پیشنهاد می کنم از SQL Command ها استفاده کنی و از دیتاست استفاده نکنی.
یا تو برنامه های تحت ویندوز از ADO استفاده کنی.

once4ever
چهارشنبه 29 تیر 1384, 13:42 عصر
ممنون از جوابهاتون.
تا اونجایی که من متوجه شدم چون میخوام تمام قسمتهای برنامه سمت سرور باشه و کلاینت احتیاج به برنامه خاصی نداشته باشه از یک web application یعنی asp.net استفاده میکنم (حداقل در قسمت UI ) و برای قسمتهای داخلی برنامه (تماس با بانک و بیس برنامه ) هم میشه از vc#.net استفاده کرد هم از asp.net چون فکر کنم به خوبی این دوتا برنامه در کنار هم میتونند قرار بگیرندو باهم تبادل اطلاعات کنند!
خوب اگه نظری دارید ممنون میشم