PDA

View Full Version : کی می دون چهخ طور میشه تو سی کلاس بندی و آبجکت سازی انجام داد ؟

massoudghb
یک شنبه 19 تیر 1384, 21:59 عصر
سلام بر دوستان C++ کار خودم ... من تو ساختن کلاس های تو در تو مشکل پیدا کردم می تونید یه برنامه نمونه برام بذارید ؟ مثلا فرض کنید یه کلاس داریم به اسم دانشگاه که دارای آبجکت هایی مثل ساختمان آموزش .. ساختمان درسی و ... هست ... خوب حالا هر کدوم از این آبجکت ها خودشون یه کلااس هستن که دارای آبجکت هایی مثل اتاق و دستشویی و ... هستند ...
اگه میشه یه مثال کوچولو برای ساختن و ست کردن این جور کلاس ها ی تو در تو رو برام بذارین ممنون میشم ....

mr_esmaily
یک شنبه 19 تیر 1384, 22:54 عصر
سلام
علت اصلی تولید نسخه جدید C به نام ++C مشکلات برنامه نویسی ساختیافته و ایجاد روش شی گرایی ( OOP ) بوده و نقش اصلی در این بین رو کلاس ها بازی می کنند که به تبع اونها , مفاهیم بعدی مانند وراثت و... مطرح میشه.
درنتیجه اگر به کلاس علاقه نداری می تونی به همون C بسنده کنی , ذکر عناوینی همچون "به نظر شما کلاس نویسی چیز خوبیه ؟" زیاد صحیح به نظر نمیاد.

محمد میرمصطفی
یک شنبه 19 تیر 1384, 23:09 عصر
class CUni
{
class CTraningDept
{
class CLessonDept
{
};
CLessonDept LessonDept;
};
CTraningDept TraningDept;
};
CUni Uni;

sh_roohani
دوشنبه 20 تیر 1384, 09:44 صبح
واسه نوشتن کرنل یه سیستم عامل یا چیزی مثل اون، به نظر من هنوز C بهترین زبان دنیاس. ولی واقعا سودمندی شیءگرایی و به معنای اخص اون کلاس بندی کردن مفاهیم، تو نوشتن برخی برنامه ها غیر قابل انکاره. هر چند که هنوز هم ممکنه شما بتونید خیلی از کارها رو با همون struct های C و نوشتن چند تا تابع انجام بدین.
اما به هرحال دوستان، با همه علاقه ای که به ++C دارم، این مسئله رو نادیده نگیرین که اگه دیگه قابلیتهای C واسه دنیای امروز ما مناسب نبود، کرنل ویندوز و لینوکس رو به ++C می نوشتن!

hosseinzadeh
دوشنبه 20 تیر 1384, 11:02 صبح
@massoud
نک اینجا:
http://mindview.net/Books/TICPP/ThinkingInCPP2e.html
(فصل اولش در مورد شی ء هاست)

sh_roohani
دوشنبه 20 تیر 1384, 11:34 صبح
این کتاب بروس اکل واقعا عالیه. ولی به نظرم واسه کسایی خوبه که کمی ++C بدونن و بخوان اونو توسعه بدن. اگه تازه می خواین ++C رو یاد بگیرین یه سری به <a href="http://www.cplusplus.com/doc/" target="_blank">اینجا</a> بزنین.

seyedof
پنج شنبه 23 تیر 1384, 09:08 صبح
سلام
دلیل اینکه کرنل رو با c++ نمینویسند سرعت کد خروجی است.
ممنون علی