PDA

View Full Version : سوال: کمک چطور می تونم با جاوا کیبورد مجازی بسازم؟

m-i-l-s-o-n
جمعه 12 شهریور 1389, 13:14 عصر
یه نفر بگه چطور با جاوا میشه کیبورد مجازی ساخت ؟

می خوام بدونم چطور به سیستم عامل بگم که به طور مثال کلید Alt زده شده!

Pouri_sb
سه شنبه 16 شهریور 1389, 22:46 عصر
برید دنبال کدهای اینترفیس keyListener . متدهای keyPressed(), keyReleased() به ترتیب به هنگام آزاد شدن و فشار دادن یک کلید فراخوانی می شوند. متد keyType() همهنگاب وارد شدن کارکتر فعال میشود.
اما اگه می خوای کیبرد بنویسی کار احمقانه ای هست چون جاوا تو هر سیستم عاملی اجرا می شه و همه سیستم عاملها کیبرد مجازی رو دارند، برای تمرین ماشین حساب مهندسی بنویس.

m-i-l-s-o-n
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 17:16 عصر
اما اگه می خوای کیبرد بنویسی کار احمقانه ای هست چون جاوا تو هر سیستم عاملی اجرا می شه و همه سیستم عاملها کیبرد مجازی رو دارند، .
درسته که توی سیستم عامل هست شما به من بگو چطور با جاوا از اون کیبورد مجازی که توی خود سیستم عامل هست استفاده کنم.

برای تمرین ماشین حساب مهندسی بنویس

کار من چیز دیگس.من می خوام بدونم چطور به سیستم عامل بگم که به طور مثال کلید راست زده شده
کسی بلده؟

jlover
جمعه 19 شهریور 1389, 07:11 صبح
یه نفر بگه چطور با جاوا میشه کیبورد مجازی ساخت ؟

می خوام بدونم چطور به سیستم عامل بگم که به طور مثال کلید Alt زده شده!

خط اول و خط دوم مطلبتون میتونند مباحث جداگونه ای باشند!
در مورد اول، اگه مراد فقط نمایش یک صفحه کلید (مثل چیزی که در ویندوز هم داریم یا مثلاً اگر داریم روی یک ماشینی کار میکنیم که صفحه کلید نداره) روی نمایشگر باشه که مثلاً کاربر با موش روی یک دکمه ای کلیک کنه و اون کاراکتر در یک مولفه ی متنی نمایش داده بشه، انگار که درون اون تایپ شده، خب این مبحث جداییه و بسادگی قابل حل

اما اینکه برنامه ی جاوا که خودش درون یک پروسه (ماشین مجازی) اجرا میشه و اون ماشین مجازی تازه خودش یکی از پروسه های سیستم عامل محسوب میشه، بخواد یک واقعه ی سخت افزاری رو برای سیتم عامل شبیه سازی کنه مسئله ی دیگه ایه
وقتی کلیدی از صفحه کلید فشرده میشه، سیستم عامل هست که در ابتدا پیغام رو دریافت میکنه و تشخیص میده که به کدوم برنامه/سرویس باید ارسال کنه محتوای پیغام رو

من فکر نمیکنم این یک خیابون دوطرفه باشه! شاید هم من اشتباه میکنم!!

اضافه: البته میدونید که کلاس Robot هست که یه کارایی میکنه...

m-i-l-s-o-n
جمعه 26 شهریور 1389, 14:35 عصر
بله خوشبختانه کلاس Robot کمک کرد
واقعا ممنونم