PDA

View Full Version : حرفه ای: کد یا ماژول نشان دادن تاریخ در نوار پنچره فرم ها در اکسس

abdoreza57
جمعه 12 شهریور 1389, 13:43 عصر
با سلام و قبولی طاعات سوال من در طراحی فرم هاست که چگونه می توانم بر روی پنچره فرم که میتوان نام آن را در قسمت کپشن آورد تاریخ شمسی یا متغییر دیگر را ثبت کرد تا با تغییر روز آن هم عوض شود.
به مثالی که آقای آی دی 1385
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=221938 گذاشته اند توجه کنید درضمن من تاپیک را جستجو کردم چیزی گیر نیاوردم خواهش میکنم از تمام برنامه نویسان حرفه ای مرا راهنمایی نمایند:تشویق:

mehdi_fiz
شنبه 13 شهریور 1389, 10:38 صبح
سلام دوست عزیز
شما باید در رویداد Onopen فرم کد زیر را تایپ کنید
me.caption = date
موفق باشید

abdoreza57
شنبه 13 شهریور 1389, 11:02 صبح
ممنونم ولی اگه برات امکانش است بگو چطور تو نوار پنچره خود اکسس این کارو بکنم
نوکرتم زود به مثال این آقا دقت کن

alirezabahrami
شنبه 13 شهریور 1389, 12:29 عصر
ممنونم ولی اگه برات امکانش است بگو چطور تو نوار پنچره خود اکسس این کارو بکنم
نوکرتم زود به مثال این آقا دقت کن
سلام
نمونه اصلاح شده خودت را ببين!
موفق باشيد

abdoreza57
شنبه 13 شهریور 1389, 12:48 عصر
ممنون ولی نمونه خودم را اصلاح کن
بعد هم یه توضیح بده دقیقا بگو چکار کردی من که خیلی خوشم آمد
واقعا دمت گرم

alirezabahrami
شنبه 13 شهریور 1389, 13:54 عصر
ممنون ولی نمونه خودم را اصلاح کن
بعد هم یه توضیح بده دقیقا بگو چکار کردی من که خیلی خوشم آمد
واقعا دمت گرم
سلام
اول بگو ببينم مگر نمونه خودت همون فايل Amozesh كه در پست شماره 3 آپلود كرده ايد نيست ؟
موفق باشيد

abdoreza57
شنبه 13 شهریور 1389, 14:12 عصر
نه عزیز
دیگه دارم دیوونه میشم اگه می خوای جواب بدی لطف کن اینم در کنارش درست کن
البته با توضیح

alirezabahrami
شنبه 13 شهریور 1389, 15:16 عصر
نه عزیز
دیگه دارم دیوونه میشم اگه می خوای جواب بدی لطف کن اینم در کنارش درست کن
البته با توضیح
سلام
در رخداد تايمر فرم كد زير بكار برده شده است:

Set dbs = CurrentDb
dbs.Properties("AppTitle").value = Text17
Application.RefreshTitleBar

در مورد كد فوق بايد عرض كنم خط اول كد كه نياز به توضيح نداره ، در خط دوك گفته شده كه AppTitle ( نوشته نوار عنوان اكسس )كه از خصوصيات ديتابيس جاري است را مساوي Text17 قرار بده و در خط سوم (Application.RefreshTitleBar) باعث ريفرش ( بروز رساني ) عمل خواسته شده بر روي نوار عنوان ميشود.
شايان ذكر است كد فوق را از اين جهت در رخداد timer فرم قرار دادم تا اگر چنانچه وسط برنامه تاريخ سيستم تغيير كرد و منجر به تغيير Text17 شد اين تغيير در نوار عنوان نيز اعمال شود
موفق باشيد

abdoreza57
شنبه 13 شهریور 1389, 16:06 عصر
یه دنیا ممنون
می شه یکی دیگه بپرسم ؟
1)نوار پنجره دیتابیس هم همین جور عوض میشه یا راه دیگه داره ؟لطف کن اونم توضیح بده
2) در نمونه ای که برات گذاشته بودم مشکل گزارش گیری هست امیدوار بودم شما حداقل یه جواب و راه اصلاح پیش پام میگذاشتی به هر حال اگر امکانش هست این مورد را کسی نتونست حلش کنه شما یه نگاه بنداز

alirezabahrami
شنبه 13 شهریور 1389, 17:33 عصر
با سلام و قبولی طاعات سوال من در طراحی فرم هاست که چگونه می توانم بر روی پنچره فرم که میتوان نام آن را در قسمت کپشن آورد تاریخ شمسی یا متغییر دیگر را ثبت کرد تا با تغییر روز آن هم عوض شود.
به مثالی که آقای آی دی 1385
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=221938 گذاشته اند توجه کنید درضمن من تاپیک را جستجو کردم چیزی گیر نیاوردم خواهش میکنم از تمام برنامه نویسان حرفه ای مرا راهنمایی نمایند:تشویق:

1)نوار پنجره دیتابیس هم همین جور عوض میشه یا راه دیگه داره ؟لطف کن اونم توضیح بده

متوجه منظور شما نشدم !!!

2) در نمونه ای که برات گذاشته بودم مشکل گزارش گیری هست امیدوار بودم شما حداقل یه جواب و راه اصلاح پیش پام میگذاشتی به هر حال اگر امکانش هست این مورد را کسی نتونست حلش کنه شما یه نگاه بنداز
اينطور كه من مي بينم در اين تاپيك شما هيچ اشاره اي به مشكل گزارش گيري ننموده ايد تا دوستان راه حل آن را ارائه نمايند ( به خواسته خود در پست اول عنايت داشته باش)
علي ايحال دقيقاً بفرما مشكلت در گزارش گيري چيه ؟
موفق باشيد

abdoreza57
شنبه 13 شهریور 1389, 20:54 عصر
1) منظورم نوار عنوان دیتابیس که فرم کواری ماکرو و ... در آن وجود دارد
2) مشکل را در داخل خود فرم نوشته ام با این حال :
اشکال در این جاست که حتما داده ها باید از جداول(tables) پر شده باشند و اگر از داخل فرم (form) اطلاعاتی وارد سیستم شده باشد جواب اشتباه در می آید
یعنی با وارد کردن اطلاعات توسط کاربر از داخل (فرم ) اطلاعات گزارش نمی آیند!!!!

alirezabahrami
یک شنبه 14 شهریور 1389, 09:19 صبح
یه دنیا ممنون
می شه یکی دیگه بپرسم ؟

1) منظورم نوار عنوان دیتابیس که فرم کواری ماکرو و ... در آن وجود دارد
2) مشکل را در داخل خود فرم نوشته ام با این حال :
اشکال در این جاست که حتما داده ها باید از جداول(tables) پر شده باشند و اگر از داخل فرم (form) اطلاعاتی وارد سیستم شده باشد جواب اشتباه در می آید
یعنی با وارد کردن اطلاعات توسط کاربر از داخل (فرم ) اطلاعات گزارش نمی آیند!!!!
سلام
باور كن باز هم متوجه نشدم كه منظورت از عوض شده نوار عنوان دیتابیس چيه ؟
طريقه تغيير عنوان در اين نوار يا بصورت دستي از مسير tools\startup\application title و يا از طريق كد نويسي (به روشي كه ذكر شد )
و اگر منظور سفارشي نمودن نوار منو و نوار ابزار اكسس است بايد عرض كنم در خصوص نحوه ساخت آنها (بطور سفارشي) بطور مكرر در سايت بحث شده و ارائه طريق شده است.
در خصوص مشكل دوم هم در فرم report براي دو تكست باكس (ورودي تاريخ ) input mask را بصورت 00/00/0000 وارد كن . در واقع بايد ورود تاريخ بصورت كامل صورت بگيرد.
موفق باشيد

abdoreza57
یک شنبه 14 شهریور 1389, 17:57 عصر
[quote=alirezabahrami;1087962]سلام
باور كن باز هم متوجه نشدم كه منظورت از عوض شده نوار عنوان دیتابیس چيه ؟
طريقه تغيير عنوان در اين نوار يا بصورت دستي از مسير tools\startup\application title و يا از طريق كد نويسي (به روشي كه ذكر شد )

بابت جوابات ممنون همه را گرفتم فقط همان وارد کردن عنوان نوار دیتابیس از طریق کد نویسی را یه توضیح قابل فهم برام بگو
بازم از حوصله ات ممنونم