PDA

View Full Version : چگونگی فارسی نویس در text box

salehvasaleh
جمعه 12 شهریور 1389, 14:46 عصر
وقتی یک فرم که حاوی چند تا text box هست باز می شه نشانه گر به طور پیش فرض داخل یکی از اونها هست چطوری می شه کاری کرد که در همون حالت که داخل یکیشون هست موقع تایپ حالت پیش فرض فارسی باشه البته منظورم این نیست که با موس تو text box کلیک کنم و بعد تایپ فارسی بشه منظروم بدون انتخاب موس هست.

mehrsa_fr
جمعه 12 شهریور 1389, 14:58 عصر
این کارتو راه میندازه

private void textBox1_Enter(object sender, EventArgs e)
{
InputLanguage.CurrentInputLanguage = InputLanguage.FromCulture(new CultureInfo("fa-IR"));
}

salehvasaleh
جمعه 12 شهریور 1389, 15:08 عصر
این کارتو راه میندازه

privatevoid textBox1_Enter(object sender, EventArgs e)
{
InputLanguage.CurrentInputLanguage = InputLanguage.FromCulture(newCultureInfo("fa-IR"));
}

ضمن تشکر این کد رو باید دقیقا در کجا بنویسم؟ممنون

amirh_karimifar
جمعه 12 شهریور 1389, 15:16 عصر
می تونی در page load یا رویداد enter یا focused تکس باکس بنویسیش .

multiman
جمعه 12 شهریور 1389, 15:16 عصر
ميتوني درون main برنامه بنويسي

mehrsa_fr
جمعه 12 شهریور 1389, 15:17 عصر
تو Event ، textbox_enter

salehvasaleh
جمعه 12 شهریور 1389, 15:26 عصر
همین کارو کردم ولی مطابق عکس زیر اینارو نمی شناسه: چرا باید چیکار کنم؟http://imgdl.ir/images/26311.jpg

mehrsa_fr
جمعه 12 شهریور 1389, 15:30 عصر
به خاطر اینکه namespace اد نکردی اینو بزن

InputLanguage.CurrentInputLanguage = InputLanguage.FromCulture(new System.Globalization.CultureInfo("fa-IR"));

salehvasaleh
جمعه 12 شهریور 1389, 15:40 عصر
به خاطر اینکه namespace اد نکردی اینو بزن

InputLanguage.CurrentInputLanguage = InputLanguage.FromCulture(new System.Globalization.CultureInfo("fa-IR"));

ممنون با این دسترو درست شد. فقط یک سوال دیگه این دستور رو باید برای هر text box وارد کنم دیگه درسته؟ تک تک text box ها

ایمان مدائنی
جمعه 12 شهریور 1389, 15:47 عصر
دوست من اگه تو متد لود فرم وارد کنی دیگه لازم نیست برای تک تک کنترلها وارد کنی

mehrsa_fr
جمعه 12 شهریور 1389, 15:58 عصر
تویه اولین پست گفتی بدون کلیک موس رفتی رو textbox فارسی بشه ، باید این کدو باید بزنی ولی اگه تو form_load بزنی وقتی فرم باز شد کلا زبان به فارسی تغییر میکنه اگه هم خواستی انگلیسی شه همون fa-IR به en-US تغییر بده اجراش کن