PDA

View Full Version : سوال: كمك ...آپلود فايل

sahar15125
جمعه 12 شهریور 1389, 14:50 عصر
آپلودچند فايل :

در صفحه اول چند فايل مختلف را انتخاب مي كنيم و آنرا به صفحه دوم ارسال مي كنيم

در صفحه دوم فايل را دريافت و درپوشه

uploads

ذخيره مي كند.

اما مشكل اينه كه اصلا فايلي دريافت و ذخيره نميشه ...!!!

رو چاپ مي كنه .

اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم :قلب::قلب::قلب:

اينم كد برنامه:

funpatogh
جمعه 12 شهریور 1389, 19:55 عصر
ایراد اول : enctype="multipart/form-data"
و شما enctype="multipaform\form-data" گزاشتید

sama01
جمعه 12 شهریور 1389, 21:32 عصر
دوست عزیز؛
هر وقت به مشکل برخورد کردی، خودت سعی کن خطایابی کنید ببینی مشکل از کجا است.
مثلا در این مورد، شما چرا اصلا چک نکردی ببینی آیا کاربر فایلی فرستاده یا نه؟
این مورد اصلا باید در خود برنامه‌ی اصلی هم انجام بشه.
اگر این کار را انجام می‌دادید، متوجه بخشی از مشکل می‌شدید.

مورد بعدی:
لطف کنید کدهاتون رو وقتی در فروم وارد می‌کنید از تگ php برای آن استفاده کنید تا کد‌ها خوانا بشن.
خواندن کدهای شما در وضعیت فعلی هم به دلیل تک رنگ بودن و هم به دلیل عدم تطابق ltr و ltr آن بسیار ناخوانا و آزاردهنده است.
لطف کنید پست اول را هم ویرایش کنید تا خواندن آن برای آیندگان آزاردهنده نباشد.

sahar15125
شنبه 13 شهریور 1389, 05:28 صبح
[quote=sama01;1086498]دوست عزیز؛
هر وقت به مشکل برخورد کردی، خودت سعی کن خطایابی کنید ببینی مشکل از کجا است.
مثلا در این مورد، شما چرا اصلا چک نکردی ببینی آیا کاربر فایلی فرستاده یا نه؟
این مورد اصلا باید در خود برنامه‌ی اصلی هم انجام بشه.
اگر این کار را انجام می‌دادید، متوجه بخشی از مشکل می‌شدید.
================================================== =====
من متوجه منظورتون نمي شم !
من برنامه رو توي اديتور نوشتم در صفحه htmlفايل ها رو انتخاب و با زدنه كليد upload to server پيغام خطاي
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in C:\wamp\www\uploder.php on line 16

چاپ ميشه يعني اصلا چيزي فرستاده نميشه و در ضمن پوشه uploads هم خاليه!!!

sahar15125
شنبه 13 شهریور 1389, 06:14 صبح
ایراد اول : enctype="multipart/form-data"
و شما enctype="multipaform\form-data" گزاشتید
======================================
تغييري رو كه گفتيد اعمال كردم اما هيچ اتفااق جديد نيافتاد!!!! :افسرده:

sama01
شنبه 13 شهریور 1389, 06:18 صبح
1.
کدهایی که الآن در پست اول می‌بینیم، کلا با چیزی که اول ارسال کرده بودید زمین تا آسمان (چند سانت کمتر) متفاوت است. شایسته بود که این فایل را در پست جدیدی ارسال می‌کردید. الآن پاسخ‌ها من ربطی به پست اول ندارند و این موضوع برای کسی که اولین بار این تاپیک را می‌بیند عجیب است.!

2.
شما این کدتان را چه مقدار وارسی کرده‌اید؟ چند بار آن را با کدهای دیگر (پیدا کردن نمونه کد در اینترنت کار سختی نیست) مقایسه کرده‌اید؟
به نظرم حداقل دفعات مقایسه، صفر یا چیزی در همین حوالی باشد.
زیرا محال است کدی دیده باشید که فرم ارسال داده‌های آن، فاقد خصوصیت enctype="multipart/form-data" باشد.
اساسا همین نقیصه‌ی خیلی مهم باعث شده که هیچ فایلی ارسال نشه.

3.
پرسیدن چنین سوالاتی خوب نیست. برای خودتان می‌گم.
این طوری عادت می‌کنید برای هر چیزی، سوال کنید.
هر چه بیش‌تر وارد دنیای برنامه نویسی بشید، مسائل‌تان پیچیده‌تر می‌شود و اگر از الآن نتوانید مشکلات خود را خودتان حل کنید، نباید امید زیادی به آینده داشته باشید.
این پیش‌نهاد دوستانه را از من بپذیرید.

4.
مشکل حد شد؟

sahar15125
دوشنبه 15 شهریور 1389, 23:28 عصر
1.
کدهایی که الآن در پست اول می‌بینیم، کلا با چیزی که اول ارسال کرده بودید زمین تا آسمان (چند سانت کمتر) متفاوت است. شایسته بود که این فایل را در پست جدیدی ارسال می‌کردید. الآن پاسخ‌ها من ربطی به پست اول ندارند و این موضوع برای کسی که اولین بار این تاپیک را می‌بیند عجیب است.!
================================================== =
دوست عزيز شما كه خودت يه پا برنامه نويسي چرا متوجه نشدي كه اين دقيقا همون برنامه اس فقط به جاي يه فايل قابليت آپلود چند تا فايل رو داره و نهايتا در اصل موضوعش كه "ايراد در آپلود " هست هيچ تفاوتي نيست!:متفکر:

2.
شما این کدتان را چه مقدار وارسی کرده‌اید؟ چند بار آن را با کدهای دیگر (پیدا کردن نمونه کد در اینترنت کار سختی نیست) مقایسه کرده‌اید؟
به نظرم حداقل دفعات مقایسه، صفر یا چیزی در همین حوالی باشد.
زیرا محال است کدی دیده باشید که فرم ارسال داده‌های آن، فاقد خصوصیت enctype="multipart/form-data" باشد.
اساسا همین نقیصه‌ی خیلی مهم باعث شده که هیچ فایلی ارسال نشه.
================================================== ===
قبلا هم توي پست هاي ديگه عرض كردم كه برنامه نويسي php رو دارم از روي كتاب(آقاي مصدري) بدون راهنمايي و كمك هيچ شخص خاصي ياد مي گيرم اما بار اولم نيست كه برنامه مي نويسم و با زبانهاي basic,pascal,c++,c,vb,html,java,aspآشنايي دارم و تسلط زيادي هم روي زبان vb دارم چه برنامه نويسي گرافيكيش چه پايگاه داده و چه تحت شبكه!
اما متاسفانه كتاب آقاي مصدري ايراد زياد داره ايشون يه جا كلمه post رو با حروف كوچيك نوشته بودن منم عينا برنامه ايشونو تايپ كردم و كلي بابت اين قضيه گيج شدم و كار رسيد به جايي كه بيام اينجا بپرسم و مصدي اوقات شريف شما بشم!

3.
پرسیدن چنین سوالاتی خوب نیست. برای خودتان می‌گم.
این طوری عادت می‌کنید برای هر چیزی، سوال کنید.
هر چه بیش‌تر وارد دنیای برنامه نویسی بشید، مسائل‌تان پیچیده‌تر می‌شود و اگر از الآن نتوانید مشکلات خود را خودتان حل کنید، نباید امید زیادی به آینده داشته باشید.
این پیش‌نهاد دوستانه را از من بپذیرید.
================================================== ==
البته دنبال كتاب و مقاله زياد گشتم اما بجز يه مورد اي بوك آقاي بشيري چيزي پيدا نكردم كه حالا شما توقع داري نپرسم!
آخه وقتي آقاي مصدري يه توضيح خشك و خاليه ناچيز در مورد اين عبارت enctype="multipart/form-dataو كاربردش نداده من كف دستمو بو كرده باشم!:متعجب:
4.
مشکل حد شد؟
=============================================
نخير جناب ! اين عبارت كه توي پست قبلي سهوا پاك شده بود رو طبق راهنماييه جناب عالي مجددا تايپ كردم اما باز همونيه كه بود .
منتظر راهنماييتون هستم جناب برنامه نويس!!!

sama01
دوشنبه 15 شهریور 1389, 23:52 عصر
منتظر راهنماييتون هستم جناب برنامه نويس!!!
برنامه‌نویس اسم این سایته. بنده sama01 هستم و می‌تونید با همین نام مرا صدا کنید.!
بنده ادعایی ندارم. فقط می‌گم دوستان خودشان هم حرکت کنند.

دوست عزيز شما كه خودت يه پا برنامه نويسي چرا متوجه نشدي كه اين دقيقا همون برنامه اس فقط به جاي يه فايل قابليت آپلود چند تا فايل رو داره و نهايتا در اصل موضوعش كه "ايراد در آپلود " هست هيچ تفاوتي نيست!:متفکر:
شما از کجای صحبت من به این درک رسیدید که بنده متوجه چیزی که شما اشاره می‌کنید نشده‌ام؟
مگه من گفتم شما یک وبلاگ آپلود کردی؟ شما کدهاتون رو تغییر دادید. و این اصلا خوب نیست.
می‌تونستید یک پس جدید بزنید و بگید با این کد جدید هم به نتیجه نرسیدید.

البته دنبال كتاب و مقاله زياد گشتم اما بجز يه مورد اي بوك آقاي بشيري چيزي پيدا نكردم كه حالا شما توقع داري نپرسم!
من نمی‌دونم شما چه طوری دنبال منابع می‌گردی. ولی من یه جست‌وجوی ساده برای عبارت «آموزش آپلود فایل در php» در گوگل انجام دادم کلی مطلب اومد.
اگر اشکال در نوع جستجوی شما نباشه، یا من جادو جنبل می‌کنم؟ یا گوگلی که خونه‌ی ما می‌آد با گوگل خونه‌ی شما فرق داره؟
پس می‌شد با یه جست‌وجوی ساده منابع دیگری را پیدا کنید.

حالا شما لطف کن کدهایی رو که الآن داری، با تمام تغییراتی که تا الآن دادی، در یک پست جدید بگذار. (آپلود نکن.) لطف هم بکنید کدها را داخل تگ php قرار دهید. (ازhttp://www.barnamenevis.org/forum/images/editor/php.gifاستفاده کنید)

mlf_mlv
سه شنبه 16 شهریور 1389, 02:03 صبح
ممنون می شم اگه بحث فنی دارید بگید، ولی اینجا جای جنگ و دعوا نیست. لطفا از حرفم ناراحت نشید.

sama01
سه شنبه 16 شهریور 1389, 02:45 صبح
عرض کردم که شما کدهات رو درست بذار تا مدام مجبور نباشیم دانلود کنیم.
تغییرش هم نده که بشه بهش ارجاع داد.

در ضمن نمی‌شه که ما یک سری پیش‌نهاد می‌دیم و شما کلا کد رو عوض می‌کنی.
یک کد بذار تا روی اون بررسی کنیم و مشکلش رو حل کنیم.

sahar15125
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 13:46 عصر
كي خواست دعوا كنه ؟؟؟!!!!
شما مي گي اينا اون كدها نيست منم دارم مي گم چرا اينا هموناست و در اصل موضوعي كه مطرح كردم هيچ تفاوتي نبود
اما بگم كه مشكل حل شد و ايراد توي آدرس دهيه پوشه آپلود بود كه از قضا توي هر دو تا كد هم مشابه بود !

binyaft
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 14:02 عصر
خوب دوست عزیز قبل از مطرح کردن یه سوال داخل انجمن فایلهاتونو یه چک کنید

sahar15125
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 10:50 صبح
خوب دوست عزیز قبل از مطرح کردن یه سوال داخل انجمن فایلهاتونو یه چک کنید

دوست عزيز من دارم از روي كتاب كار مي كنم و دقيقا كدهامو عين كتاب تايپ مي كنم اشكال اين برنامه هم اين بود كه به جاي عبارت "//uploads" بايد همين عبارت رو با يه اسلش كم تر تايپ مي كردم

خوب وقتي منبع ديگه ايي ندارم از كجا بايد بدونم ضمنا توي اينترنت هم گشتم اما مشخص نبود برنامه آپلود ماله لينوكسه يا ويندوز و جواب هم نگرفتم

ضمنا شما اگه اينقدر سطحت بالاست و وقت واسه پاسخ گويي به اين سوالاي پيش پا افتاده نداري مجبورم نيستي اين كارو بكني اگه ديدي سوال خيلي مسخرس جواب نده خودتم خسته نكن !!!

دست آخر از يكي از دوستام كه phpكار كرده پرسيدم اونم لطف كرد بدون منت و مسخره كردن جواب داد!
اين بحثو لطفا همين جا تموم كنيد فكر نكنم خودتونم حوصله كل كل داشته باشيد جاشم اينجا نيست