PDA

View Full Version : ساخت ID Caller

ایمان مدائنی
جمعه 12 شهریور 1389, 16:59 عصر
سلام دوستان

من می خوام تو برنامه ام از آدی کالر استفاده کنم و کلی هم جست و جو کردم ولی sample پیدا نکردم !

یعنی می خوام وقتی مشتری زنگ میزنه شمارشو در بیاره برنامه و بر اساس اون شماره تو بانک select کنم تا مشخصاتش در بیاد ، همین شمارش هم دربیاد کارم راه میوفته !

از دوستان خواهش میکنم اگه نمونه ای دارن بزارن تا مشکل منه حقیر حل بشه !

از مدیران هم خواهش میکنم این پست رو پاک نکنن به خدا گیرم !:گریه:

cheshm6k
جمعه 12 شهریور 1389, 17:21 عصر
سلام .

دوست عزیز مشکل کالر آیدی عدم وجود کد نیست . چون فراوان وجود داره . عدم وجود مودمیه که اولا کالر آیدیش کار کنه ، ثانیا سیستمش با سیستم منطقه مخابراتی شما سازگار باشه ثالثا با سیستم مخابراتی کل ایران سازگار باشه . تو همین سایت فراوان راجع بهش بحث شده . پیشنهاد میکنم قبل از اینکه شروع به نوشتن کد کنی اول این مشکلات رو بشناس و اگه واست مهم نیست ادامه بده.

موفق باشی.

ایمان مدائنی
جمعه 12 شهریور 1389, 17:24 عصر
ممنون از راهنماییهاتون
حالا چیزی که با این مشخصاتی که شما گفتی کسی نمونه اش را نداره ؟

mahziar
جمعه 12 شهریور 1389, 17:32 عصر
ممنون از راهنماییهاتون
حالا چیزی که با این مشخصاتی که شما گفتی کسی نمونه اش را نداره ؟

سلام
یکی از دوستان به نام ostovarit تو یه تاپیک خیلی درباره کالر آیدی بحث کردن و در آخر به این نتیجه رسیدن که باید یه آیدی کالر (توضیحاتی که دوستان تو اون تاپیک گفته بودن ) خودشون بسازن که بتونه برای همه سیستم های مخابراتی ایران کار کنه ، اما من پیگیری نکردم ببینم کارشون به سرانجام رسید یا نه ؟

mahziar
جمعه 12 شهریور 1389, 17:38 عصر
یعنی کسی نمونه ای نداره ؟

دوباره سلام

نمونه برای این کار زیاده یه سرچ کوچولو درباره KDTELE بزنی کلی سمپل گیر میاد اما نکته اینجاست که هیچکدومشون ( لا اقل برای من ) Event Handler مربوط به Caller ID ایش فعال نمیشد و هیچ شماره ای رو بر نمب گردوند که دوستان میگفتن با سیستمهای مخابراتی ایران مودمت سازگار نیست و باید یه ایدی کالر برای اینکار بسازی .

ایمان مدائنی
جمعه 12 شهریور 1389, 17:41 عصر
منم مشکلم همینجاست

نمونه ای می خوام که با سیستم ایران کار کنه !

هیچ یک از نمونه های خارجی تو ایران کار نمی کنه !

mahziar
جمعه 12 شهریور 1389, 17:46 عصر
منم مشکلم همینجاست

نمونه ای می خوام که با سیستم ایران کار کنه !

هیچ یک از نمونه های خارجی تو ایران کار نمی کنه !

گفتم که اقای ostovarit دارن یه ایدی کالر ( به قیمت خیلی کم ، شاید زیر20 هزار تومن ) می سازن که شماره تلفن تماس گیرنده رو با همین کامپوننت هایی که هست ( منظورم KDTELE ,Tapi ,...) در بیارن . اگه یه سوال از ایشون بزنی میتونی جواب همه سوالات رو در بیاری

cheshm6k
جمعه 12 شهریور 1389, 17:47 عصر
دوباره سلام

نمونه برای این کار زیاده یه سرچ کوچولو درباره KDTELE بزنی کلی سمپل گیر میاد اما نکته اینجاست که هیچکدومشون ( لا اقل برای من ) Event Handler مربوط به Caller ID ایش فعال نمیشد و هیچ شماره ای رو بر نمب گردوند که دوستان میگفتن با سیستمهای مخابراتی ایران مودمت سازگار نیست و باید یه ایدی کالر برای اینکار بسازی .

فرمایش دوستمون درسته اما واسه کاری که شما میخوای نیازی به KDTELE نداری . با Serialport کارت راه میفته . فقط اون مشکلاتی رو که گفتم مد نظر داشته باش .بعد این تاپیک رو ببین .
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=243468

یه پست از من هست که چیزی که میخوای رو داره.
موفق باشی

ایمان مدائنی
جمعه 12 شهریور 1389, 17:51 عصر
دوست عزیز من نمونه ای می خوام که باپورت مودم کار کنم

cheshm6k
جمعه 12 شهریور 1389, 17:56 عصر
دوست عزیز من نمونه ای می خوام که باپورت مودم کار کنم

دوست گلم serialPort واسه ارتباط با هر قطعه سخت افزاری هستش که بصورت سریال میتونه ارتباط برقرار کنه . مودم رو هم شامل میشه . اگه پست رو کامل میخوندی میدیدی که اون نمونه کار خودم با مودم بود . دقت کن.

ایمان مدائنی
جمعه 12 شهریور 1389, 18:03 عصر
دوست خوبم میتونی لینک او پست رو بزاری والا من چیزی پیدا نکردم !

نمونه اش اونجا هست ؟

cheshm6k
جمعه 12 شهریور 1389, 18:10 عصر
دوست خوبم میتونی لینک او پست رو بزاری والا من چیزی پیدا نکردم !

نمونه اش اونجا هست ؟

پست شماره 6 . ارتباط با پورت و رویداد DataRecieved که شامل خوندن اطلاعات میشه .
اگه منظورت ار نمونه ، نمونه کد باشه آره .
اینم لینک پست
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=1083629&postcount=6

ایمان مدائنی
جمعه 12 شهریور 1389, 18:20 عصر
دوست خوبم از نمونه کدهات ممنون !:تشویق:
ولی من نمونه برنامه می خوام !:گریه:

cheshm6k
جمعه 12 شهریور 1389, 18:37 عصر
دوست خوبم از نمونه کدهات ممنون !:تشویق:

ولی من نمونه برنامه می خوام !:گریه:

دوست عزیزم از شما با این همه سابقه بعیده . درخواست برنامه !!!!!!!!! اما برنامه هم تشکیل میشه از یه سری کد که کدهای اصلیش رو داری .میدونم وقتی کد رو هم بگیری سئوالای بیشتری واست پیش میاد هرچند باید با دیدن همون کدها واست پیش میومد چون اصل کاری همونان. با این حال فراوان وجود داره نمونه برنامه . جستجو کن . در سایت نتونستی در مکانهای دیگری از جهان پهناور اینترنت.

موفق باشی.

mehrsa_fr
جمعه 12 شهریور 1389, 18:53 عصر
دوست عزیز این برنامه با سریال پورت id caller می خونه ولی همینطور که بقیه دوستان گفتن اگه مودمت با id caller ایران هماهنگ نباشه به جای شماره مینویسه RING

ایمان مدائنی
جمعه 12 شهریور 1389, 19:54 عصر
دوستان عزیز من کلی گشتم و تو سایت بیش از 200 تا تاپیک پیدا کردم که همشون بدون نتیجه مونده و در آخر به نتیجه ای که رسیدم اینه که باید از دستگاه های اکسترنال استفاده کنم !:گریه:

cheshm6k
جمعه 12 شهریور 1389, 20:01 عصر
دوستان عزیز من کلی گشتم و تو سایت بیش از 200 تا تاپیک پیدا کردم که همشون بدون نتیجه مونده و در آخر به نتیجه ای که رسیدم اینه که باید از دستگاه های اکسترنال استفاده کنم !:گریه:

به خاطر همین گفتم که اول این مشکلات رو بشناس بعد شروع به کدنویسی کن دوست من . اگه نخوای اینکارو کنی باید دست به دعا برداری که زودتر یه مودمی بیاد تو بازار ایران که با هر دو سیستم fsk, dtmf سازگار باشه . شنیدم که میگن مودم هایی با چیپ hsf (اگه اشتباه نکنم) سازگاره اما فقط شنیدم . تست نکردم .

ایمان مدائنی
جمعه 12 شهریور 1389, 20:11 عصر
من مودمی پیدا کردم که اینکارو میکنه و برای برنامه نویسان خیلی خوبه همه کار میکنه و هم ارسال داره و هم دریافت و 100% هم جواب داده و با هر سیستم مخابراتی سازگار هست و استفاده از اون در برنامه نویسی خیلی راحته فقط مشکلی که هست قیمت اونه که حدود 80000 تومن هست و نمی دونم آیا میصرفه ازش استفاده کنیم یا نه ؟؟؟؟

لیست امکانات مودم به شرح زیر هست:
ويژگي ها و امکانات:
پشتیبانی همزمان از سیستم های DTMF , FSK و سازگاری با تمام نقاط مخابراتی کشور.
پشتیبانی از 2 تا 8 خط تلفن بصورت همزمان.
قابلیت ضبط مکالمات در رایانه با پسوند wav.
سرعت بالا در ارسال و دریافت اطلاعات.
External و قابل جابجایی :
ویژه نصب بر روی نوت بوک و رایانه های جدید که قابلبت اتصال سخت افزار های Interna را دارا نمی باشند.
کامپوننت ساده و راحت جهت استفاده برنامه نویس (http://www.7gardoon.com/Hotkey-2720.html)ان در محیط های برنامه نویس (http://www.7gardoon.com/Hotkey-2720.html)ی :
- Delphi
- ++C
-C#‎.net
- VB.Net
- VB6
- Access

پارامتر های ارسالی توسط دستگاه :
-شماره تماس های دریافتی
-شماره تماس های ارسالی
-شماره خط
-تعداد Ring (زنگ ها)
-وضعیت آزاد و یا اشغال بودن خط
-مدت زمان مکالمه

cheshm6k
جمعه 12 شهریور 1389, 20:19 عصر
سئوالی که مهمه اینه ؟ قابلیت برنامت اونقدر هست که کارفرمات بپذیره یه همچین قیمتی رو؟ اگه قرار برنامه ای برای عموم بنویسی فکر نمیکنم. اما اگه برنامت برای ارگان خاصیه و اونقدر ارزش خواهد داشت که این هزینه در مقابل اون به حساب نیاد، قطعا می ارزه که باهاش کار کنی.

ایمان مدائنی
جمعه 12 شهریور 1389, 20:31 عصر
دوست عزیز ارزش برنامه فرا تر از این حرفاست یه پروژه برای آژانسهای مسافرتی هست که تا حالا 20 نسخه پیش فروش شده !
و در حال حاضر در حال قرار داد بستن با 40 آژانس دیگر هستیم
فقط نظر دوستان را میخوام بدونم که بعدا باهاش به مشکلی بر نمی خورم ؟

cheshm6k
جمعه 12 شهریور 1389, 20:43 عصر
دوست عزیز ارزش برنامه فرا تر از این حرفاست یه پروژه برای آژانسهای مسافرتی هست که تا حالا 20 نسخه پیش فروش شده !
و در حال حاضر در حال قرار داد بستن با 40 آژانس دیگر هستیم
فقط نظر دوستان را میخوام بدونم که بعدا باهاش به مشکلی بر نمی خورم ؟

پس برات آرزوی موفقیت میکنم . اگه قابلیتهایی که گفته صرفا جنبه تبلیغاتی نداشته باشه حتما ارزشش رو داره . مشکلات هم اگر پیش بیاد قابل حل خواهد بود. موفق باشی .

ایمان مدائنی
جمعه 12 شهریور 1389, 21:12 عصر
تمام امکاناتی که نوشتم از تو سایت خودش بود و جنبه تبلیغات نداشت و هدف اطلاع بقیه دوستان بود !

من می خرم و تست میکنم و نتیجه اش را به بقیه دوستان خوبم میگم !

cheshm6k
جمعه 12 شهریور 1389, 21:28 عصر
تمام امکاناتی که نوشتم از تو سایت خودش بود و جنبه تبلیغات نداشت و هدف اطلاع بقیه دوستان بود !

من می خرم و تست میکنم و نتیجه اش را به بقیه دوستان خوبم میگم !

دوست عزیز ، شما از حرفای من بد برداشت میکنی . لطفا دقت کنید . من گفتم"قابلیتهایی که گفته" نه اینکه شما گفتی . نیت شما همان نیت اصلی سایته و کاملا محترم . موفق باشید.

ایمان مدائنی
شنبه 13 شهریور 1389, 07:35 صبح
حالا از دوستان خواهش مي كنم كه منو راهنمايي كنن !!
اگر از اين دستگاه استفاده كنم مشكلي پيش نمياد ؟

pikoolas
شنبه 13 شهریور 1389, 09:05 صبح
یعنی می خوام وقتی مشتری زنگ میزنه شمارشو در بیاره برنامه و بر اساس اون شماره تو بانک select کنم تا مشخصاتش در بیاد ، همین شمارش هم دربیاد کارم راه میوفته !

سلام .
من از این کد استفاده کردم جواب می ده.

private void frmCallerID_Load(object sender, EventArgs e)
{
try
{
this.serialPort1.PortName = "COM3"; // check your COM port and change this COM port
this.serialPort1.BaudRate = 9600;

this.serialPort1.Open();
this.serialPort1.WriteLine("ATC#‎‎id=1" + System.Environment.NewLine);//main position for id caller
}
catch (Exception ex)
{
MessageBox.Show(ex.ToString());
}
}

private void timer1_Tick(object sender, EventArgs e)
{
this.timer1.Stop();

string str = this.serialPort1.ReadLine();
string number = "";

if (str.Trim().ToLower().IndexOf("nmbr") >= 0)
{
number = str.Split('=')[1].Trim(' ', '\r', '\n');
}

if (number != "")
{
this.txtStatus.Text += "The Caller ID is=" + number;
}
else {

this.txtStatus.Text += str;
}

this.timer1.Start();
}اگه جواب نداد از این at command ها استفاده کن

ATC#‎ID=1
AT+VCID=1
ATC#‎‎‎C1
AT*ID1
AT%CCID=1
ATC#‎‎‎LS=8C#‎ID=1

havash.link
سه شنبه 23 شهریور 1389, 12:21 عصر
یه سری هم به این تاپیک بزنید....
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=233919&highlight=%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%85