PDA

View Full Version : قرار دادن CheckBox در سطر یک DBGrid برای انتخاب آن.

kamran_dev
جمعه 12 شهریور 1389, 19:27 عصر
دوستان سلام.
چطور می شه توی یک DBGrid ستونی ایجاد کرد که در آن یک CheckBox قرار داشته و توسط اون بشه سطر جاری را انتخاب کرد؟

میدونم توسط خاصیت dgMultiSelect میشه سطر ها رو بصورت چند تایی انتخاب کرد.
و این رو هم تجربه کردم که چطور می شه فیلدهای Boolean مربوط به ستونها رو بصورت CheckBox نمایش داد.
اما قصدم اینه یک ستون جدا بدون ارتباط با بانک داشته باشم و مقدار بازگشتی SelectedRows.Items[i] رو توش قرار بدم.

Delphi7_love
جمعه 12 شهریور 1389, 21:23 عصر
این یه نمونه برای ایجاد چک باکس در دیبی گرید است
55343

kamran_dev
شنبه 13 شهریور 1389, 16:01 عصر
دوست خوبم از لطفی که کردی ممنونم

این رو هم تجربه کردم که چطور می شه فیلدهای Boolean مربوط به ستونها رو بصورت CheckBox نمایش داد.

اما همونطور که در پست اول اشاره کردم هدفم این نیست که بخوام یک فیلد boolean رو با DBCheckBox یا CheckBox نمایش بدم!

من در واقع می خوام یک کنترل CheckBox رو در کنار ستونهای DBGrid داشته باشم و ارتباطی هم به بانک و فیلد های اون نداشته باشه .صرفا جهت انتخاب یک سطر باشه..

سپاس.

MOJTABAATEFEH
سه شنبه 06 مهر 1389, 19:00 عصر
دوست خوبم از لطفی که کردی ممنونم

اما همونطور که در پست اول اشاره کردم هدفم این نیست که بخوام یک فیلد boolean رو با DBCheckBox یا CheckBox نمایش بدم!

من در واقع می خوام یک کنترل CheckBox رو در کنار ستونهای DBGrid داشته باشم و ارتباطی هم به بانک و فیلد های اون نداشته باشه .صرفا جهت انتخاب یک سطر باشه..

سپاس.

دوست عزیز شما می تونید از کامپوننت های حرفه ای تری نسبت به DBgrid خود دلفی برای اینکار استفاده نمایید که امکانات زیادی به شما میدن

موفق باشید

pezhvakco
چهارشنبه 07 مهر 1389, 14:45 عصر
دوست عزیز شما می تونید از کامپوننت های حرفه ای تری نسبت به DBgrid خود دلفی برای اینکار استفاده نمایید که امکانات زیادی به شما میدن
دوست عزیر : میشه ابزار حرفه ای تر رو نام ببرین ؟

پیشاپیش سپاس ...

MOJTABAATEFEH
چهارشنبه 07 مهر 1389, 17:47 عصر
دوست عزیر : میشه ابزار حرفه ای تر رو نام ببرین ؟

پیشاپیش سپاس ...

دوست عزیز از TmsComponentPack استفاده کنید

موفق باشید