PDA

View Full Version : رسم نمودار

rahele83
جمعه 12 شهریور 1389, 18:45 عصر
سلام من میخاستم درموردرسم نموداروچارت بدونم درphpمن چه طورمیتونم اطلاعاتم روکه مثلا به صورت امتیازبندی به روی چارت یا نموداربیارم

امیـرحسین
جمعه 12 شهریور 1389, 19:18 عصر
اگر هدف یادگیری هست، توسط توابع GD می تونید اشکال گرافیکی رسم کنید. کار کردن با توابعش سخت نیست مخصوصا برای اشکال ساده ای مثل نمودار.
ولی اگر برای پروژه ای میخواید، پیشنهاد می کنم از PHP استفاده نکنید و از CSS یا جاواسکریپت استفاده کنید. یک نمودار ستونی شامل چند تا ستونه که ارتفاع و عنوانشون با هم فرق داره. این مقادیر رو میشه توسط PHP تعیین کرد و خروجی رو به وسیله CSS نمایش داد.

parselearn
جمعه 12 شهریور 1389, 19:33 عصر
http://www.google.com/search?q=chart+with+php

rahele83
شنبه 13 شهریور 1389, 19:14 عصر
اگر هدف یادگیری هست، توسط توابع GD می تونید اشکال گرافیکی رسم کنید. کار کردن با توابعش سخت نیست مخصوصا برای اشکال ساده ای مثل نمودار.
ولی اگر برای پروژه ای میخواید، پیشنهاد می کنم از PHP استفاده نکنید و از CSS یا جاواسکریپت استفاده کنید. یک نمودار ستونی شامل چند تا ستونه که ارتفاع و عنوانشون با هم فرق داره. این مقادیر رو میشه توسط PHP تعیین کرد و خروجی رو به وسیله CSS نمایش داد.
میشه بیشترتوضیح بدید من چه طورمیتونم اطلاعاتم روبیارم روی نمودار

s_salavati2002
شنبه 13 شهریور 1389, 19:38 عصر
pchart بهترين كلاس براي رسم نموداره

امیـرحسین
شنبه 13 شهریور 1389, 22:46 عصر
میشه بیشترتوضیح بدید من چه طورمیتونم اطلاعاتم روبیارم روی نمودار
این نمونه ساده رو الان نوشتم. فایل ضمیمه رو ملاحظه کنید. تصویر زمینه هم خروجی در مرورگرهای مدرن هست.
و اما نحوه ساخته شدن توسط PHP، کافیه به ازای هر ستون، یک مقدار درصدی و یک عنوان داشته باشیم و HTML ثابت رو چاپ کنیم:
<ul class="chart">
<li class="gap"></li>
<?php
$dataset = array(
array('value' => 750, 'label' => 'A'),
array('value' => 2400, 'label' => 'B'),
array('value' => 4800, 'label' => 'C'),
array('value' => 1268, 'label' => 'D')
);
$maxValue = 5000;
foreach($dataset as $data) {
$value = $data['value'] / $maxValue * 100;
$label = $data['label'];
echo '
<li>
<div class="bar">
<div style="height:$value%"><span>$value</span></div>
</div>
<div class="title">$label</div>
</li>
<li class="gap"></li>
';
}
?>
<li class="copyright">Boplo.ir</li>
</ul>

این از GD فوق العاده سبکتر، سریعتر، ساده تر و زیباتره...

milad.rahmian
یک شنبه 14 شهریور 1389, 03:41 صبح
سلام به اساتید

من داخل زبان c این مثال پیدا کردم .

فکر می کنم بتونید تو php هم پیاد سازش کنید.

بر فرض مثال اگر شما با میهن بلاگ کار کرده باشید
و بخواهید نمودار اونو رسم کنید .شما باید ارقام رو که رو نمودار می خوایید ببرید رو یم مختصات قرار بدید که باید عدد مورد نظر رو ار مختصات صفحه کم کرد که و نقطه ای که باید رسم شود در مختصات باقی مانده قرار می دهید.
و برای اینکه نقطه بعدی هم رسم کنید باید x را 10 تا بر فرض مثال اضافه کنید .

موفق باشد.

sama01
یک شنبه 14 شهریور 1389, 06:41 صبح
الآن این توضیحاتی که شما دادی چی بود؟
زبان c بود؟
:متفکر:

rahele83
یک شنبه 14 شهریور 1389, 17:57 عصر
pchart بهترين كلاس براي رسم نموداره
میشه درموردpchart توضیح بدید

xoogle.ir
یک شنبه 14 شهریور 1389, 23:59 عصر
کمی گوگل کنید :
http://pchart.sourceforge.net/

sama01
دوشنبه 15 شهریور 1389, 00:30 صبح
من نمی‌دونم چرا نزد بسیاری از دوستان، گوگل کردن که باید جزو اولین گزینه‌ها باشه، جای خود را به سوال کردن داده.
با داشتن اندکی آشنایی با زبان انگلیسی (که از ضروریات یک برنامه‌نویس است) می‌توان از دریای اطلاعات موجود در اینترنت، نهایت استفاده را برد.

shahriyar3
دوشنبه 15 شهریور 1389, 01:21 صبح
من نمی‌دونم چرا نزد بسیاری از دوستان، گوگل کردن که باید جزو اولین گزینه‌ها باشه، جای خود را به سوال کردن داده.
با داشتن اندکی آشنایی با زبان انگلیسی (که از ضروریات یک برنامه‌نویس است) می‌توان از دریای اطلاعات موجود در اینترنت، نهایت استفاده را برد.

البته حرف شما درسته ولي گوگل كردن بقول شما از همين سوال و جواب ها بدست مياد منابعش
من خيلي وقت ها جواب سوالمو تو فروم هاي خارجي پيدا كردم
خوب چه اشكالي داره كه توي فروم هاي فارسي هم توليد محتوا بشه:چشمک:

Arman_gh
دوشنبه 15 شهریور 1389, 07:37 صبح
حرف شما کاملا درسته ولی شما باید دست‌کم مهارت اطلاعات‌یابی را داشته باشی. یکی از این مهارت‌ها پرسیدن درست هست یکی دیگرش هم جستجو است شما اگر عبارت pchart را گوگل کنید بسیار سریعتر می‌فهمید که pchart چیست حتی در گوگل فارسی به نتایج نگاه کنید.
http://www.google.com/webhp?hl=fa#hl=fa&safe=off&q=pchart&lr=lang_fa&fp=6d2f1fe35a07d4fb
حالا در صورتی که شما هم زبان انگلیستون ضعیف باشه. باز مترجم گوگل هست شما صفحه‌ی اصلی pchart رو بهش بده یه چیزی دستت میاد بالاخره. اما با شما موافقم که وب فارسی الان از نظر محتوا متاسفانه فقیر هست هرچند داره تلاش‌های خوبی انجام میشه ولی فاصله‌ی بسیار زیادی تا خوب بودن داره. و نیاز هست که این پرسش‌های ابتدا درست پرسیده شوندو بعد درست پاسخ داده شوند که به نظر من هم باید چیزی مثل وب‌سایت StackOverflow برای ما برنامه‌نویسان فارسی‌زبان برپا بشه تا این کاستی را برطرف کنه.