PDA

View Full Version : سوال: انتقال صفات يك كنترل به كنترل ديگه

Programmer 1
جمعه 12 شهریور 1389, 22:57 عصر
سلام ،

فرض كنيد چند تا كنترل بر روي يك فرم داريم مثلا 5 تا دكمه ، من ميام و چندتا از صفات يكي از دكمه ها رو تغيير مي دم ، حالا چه طوري ميتونم همين صفات تغيير داده شده رو عينا به دكمه هاي ديگه هم منتقل كنم ، آيا تو خود ويژوال استوديو چنين امكاني هست و يا اكستنشني براي اين كار وجود داره يا نه ؟

با تشكر /.

qqq2qqq
شنبه 13 شهریور 1389, 00:44 صبح
با سلام خدمت شما
فکر می کنم شما می تونید از پراپرتی استفاده کنید به این صورت که یه کلاس درست می کنید به همراه 2 متعیر public و private اون private رو set و get روش اعمال می کنید سپس از متغیر public پاس می دین به فرمتون
مثلا یه کلاس درست کردم

class Class1
{

private static string str;

public string STR
{
get
{
return str;
}
set
{
str = value;
}
}
}

حالا می تونی با ساختن یه شئی از کلاست به اون متغیر دسترسی پیدا کنی

Class1 t = new Class1();
t.STR = textBox1_uname.Text;

امیدوارم مفید واقع بوده باشه

mahdi87_gh
شنبه 13 شهریور 1389, 09:32 صبح
دوست عزیز شما بهتره که یه userControl بسازی و از Button ارث بری کنی. حالا همه خصوصیات مورد نظرتو به اون کنترل میدی، و در همه فرمهاتون هم بجای button معمولی از userControl استفاده میکنی. اینطوری هر موقع بخوای همه دکمه ها رو باهم تغییر بدی، کافیه فقط اون کنترلی که ساختی رو تعییر بدی

موفق باشید

javad_r_85
شنبه 13 شهریور 1389, 09:51 صبح
همونطوری که دوستم فرمودند بهترین کار ارث بری دکمه ها از دکمه مورد نظر می باشد

اَرژنگ
شنبه 13 شهریور 1389, 15:37 عصر
دلیلی برایه بهترین بودن روش ارثبری میشه اراعه داد؟

استفاده از پترن ابزرور از ارث بری در این مورد بهتر است.
حمایت از روشها بدانه داشتن دلیل و یا مدرک درست نیست، تعداد زیادی تازه‌کارها از این فروم دیدار میکنند، دیدن اینکه روش اشتباهی حمایت شده گمراهشان میکند.
در نقل قول مخصوصاً اسم کاربری را حذف کردم که هدف این پست نشان دادن اشتباه بودن روش است معلوم باشد و نه اشتباه بودن کاربر.

mmd2009
شنبه 13 شهریور 1389, 15:46 عصر
اقا ارژنگ سلام.

باز هم یک سوال از شما داشتم و خوشحال میشم جواب دهید.

مثلا من میخوام یک دکمه طراحی بکنم که خیلی از ویزگی های رو باید تغییر بدم

حالا به جای کار بالا یک یوزر کنترل براش درست می کنم و باتون مورد نظرم رو خودم طراحی می کنم و تو فرم ها ازش استفاده می کنم.

ایا این کار اشتباه است؟؟

با تشکر از شما

اَرژنگ
شنبه 13 شهریور 1389, 16:04 عصر
اقا ارژنگ سلام.

باز هم یک سوال از شما داشتم و خوشحال میشم جواب دهید.

مثلا من میخوام یک دکمه طراحی بکنم که خیلی از ویزگی های رو باید تغییر بدم

حالا به جای کار بالا یک یوزر کنترل براش درست می کنم و باتون مورد نظرم رو خودم طراحی می کنم و تو فرم ها ازش استفاده می کنم.

ایا این کار اشتباه است؟؟

با تشکر از شما
اگر یک باتن با خصوصیات متفاوت لازم است ، چرا از یوزر کنترل استفاده میشه؟
در این مورد ارث بری و ساختن یک نوع باتن جدید که استفاده بشه چرا به نظرتان بهتر نمیاد؟
گفتن اینکه اشتباه است و یا نیست ممکنه که باعث بشه به جایه اینکه هر دو روش مختلف را خودتان امتحان کنید و مزایا ، معایب و کاربرد هر دو روش را بهتر یادبگیرید ازتان صلب کند. امتحان کنید و بنابر اینکه کدام یکیش برایتان کاربرد دار استفاده کنید.
پ.ن. نظر شخصی: استفاده از ارث بری برایه این موضوع که مطرح کردید به نظر من بیشتر میخورد ولی شما باید برایه خودتان همیشه امتحان کنید.