PDA

View Full Version : ارتباط دو جدول و استخراج اطلاعات از آنها

zzzzzza
شنبه 13 شهریور 1389, 10:40 صبح
سلام دوستان عزیز
در حال نوشتن یک برنامه برای شرکت خودمان هستم یک مشکلی دارم امیدوارم با راهنمائی شما دوستان آن را حل کنم.

دو TABLE داریم:
1-BANK که دارای دو ستون IDASSY و CODE است.
2-TABLE1 که دارای دوستون IDFORM و CODEFORM است.

یک فرم بر اساس تیبل TABLE1 طراحی شده به نام FORM و زمانی که روی IDFORM یک عدد را وارد میکنیم متناظر با آن CODE را از تیبل BANK میآورد و در قسمت CODEFORM میگزارد.(برای مثال اعداد 1 تا 10 دارای متناظر هستند)

تا اینجا همه چیز درست است.
حالا سئوال اینجا است اگر یک عددی را وارد کنیم مثلا عدد 11و چون متناظر در BANK ندارد مسلما چیزی برای نمایش وجود ندارد و می خواهیم خود عدد 11 در تیبل BANK تعریف شود و به عنوان اولین IDASSY خالی در بانک قرار گرفته و یک متناظر را برای خودش اختصاص دهد.
با توجه به اینکه متناظر اولین IDASSY خالی در تیبل BANK عدد 879 میباشد. آن را برای ما نمایش دهد
جهت بررسی فایل نمونه را به پیوست ارسال مینمایم

amirzazadeh
یک شنبه 14 شهریور 1389, 11:42 صبح
سلام دوستان عزیز
سئوال اینجا است اگر یک عددی را وارد کنیم مثلا عدد 11و چون متناظر در BANK ندارد مسلما چیزی برای نمایش وجود ندارد و می خواهیم خود عدد 11 در تیبل BANK تعریف شود و به عنوان اولین IDASSY خالی در بانک قرار گرفته و یک متناظر را برای خودش اختصاص دهد.
با توجه به اینکه متناظر اولین IDASSY خالی در تیبل BANK عدد 879 میباشد. آن را برای ما نمایش دهد
جهت بررسی فایل نمونه را به پیوست ارسال مینمایم
سلام
لطفا نمونه اصلاح شده رو ببينيد:

Private Sub IDFORM_LostFocus()
Dim rs As Recordset
If IsNull(Me.CODEFORM) Then
Set rs = CurrentDb.OpenRecordset("SELECT * FROM BANK WHERE (((BANK.IDASSY) Is Null));", dbOpenDynaset)
rs.MoveLast
rs.Edit
rs.Fields(0) = Me.IDFORM
rs.Update
rs.Close
CODEFORM.Value = DLookup("[code]", "BANK", "IDFORM=" & "[IDASSY]")
End If
End Sub.............................
موفق باشيد

zzzzzza
یک شنبه 14 شهریور 1389, 13:47 عصر
خیلی ممنون کارت عالی بود همین را میخواستم