PDA

View Full Version : java applet or Silverlight

علی اکبر
یک شنبه 14 شهریور 1389, 00:21 صبح
دوستان سلام
من در زمینه برنامه نویسی کمی ناشی هستم اما بسیار علاقه مندم در زمینه متمرکز بشوم که کدها در سمت کلاینت اجرا شوند
این هم بدلایل مختلف می باشد که بماند
اما پس از بررسی متوجه شدم این دو تکنیک هستند که قابلیت کد نویسی واجرا در سمت کلاینت را دارند که هر کدام داستانی جداگانه دارند از شما خواهش می کنم جهت انتخاب مسیر هوشمندانه کمکم نمائید
نظر شما با توجه به موراد ذیل چیست خواهشمندم بدون تعصب پاسخ دهید
اول : سادگی یادگیری وکد نویسی
دوم:وجود مثالهای کد باز
سوم:قابلیت خلق سایتهای زیبا
چهارم:ارتباط سریع با بانکهای اطلاعاتی (اهمیت فراوان دارد برای من)
پنجم:سرعت لود برنامه
ششم:و.....(نظر شما)
می دانم انتخاب تکنیک برنامه نویسی تا حد زیادی به سلیقه و.. بستگی دارد
ممنون ومتشکرم

aminghaderi
دوشنبه 15 شهریور 1389, 14:32 عصر
این هایی که شما می فرمایید با عنوان سوالتون زمین تا اسمون فرق داشت؟!
درباره عنوان سوالتون ، به نظر من JavaScript که در توسعه می شود همون JQuery بهتر از SilverLight هست ؟! و همچنین اعتقاد دارم شما سیلورلایت رو باید با فلش مقایسه کنی نه با جاوااسکریپت؟!
چون جاوااسکریپت یه امر کلی و یه استانداری برای مرورگر ها شده ولی SilverLight یا Flash براشون همچین اتفاقی نیفتاده و کماکان باید اون Extension شون رو به مرورگر اضافه کنی تا مرورگر بتونه اونها رو ترجمه کنه و...
درسته قدرت جاوا توی مانور گرافیکی به پای اونها نمی رسه (که اون هم مشکل برنامه نویساش هست ، منظورم خودم هست.)

اما به نظر من جاوااسکریپت یه چیز دیگست!!!

موفق باشی.

علی اکبر
دوشنبه 15 شهریور 1389, 14:43 عصر
با تشکر از دوست عزیز
اگه دقت می کردید بنده java applet مد نظرم بود ومقایسه کردم با Silverlight
نه جاوا اسکریپت
که هر دو در سمت کلاینت اجرا می شوند ونیاز به نصب دارند
بله در این گروه فلاش را هم می توان نام برد
به هر حال ممنون
ضمنا از مدیر محترم بخش جاوا که بحث ایجاد شده در گروه جاوا را به این بخش منتقل کردند خیلی خیلی ممنون
لطف کردند

aminghaderi
دوشنبه 15 شهریور 1389, 16:29 عصر
با تشکر از دوست عزیز
اگه دقت می کردید بنده java applet مد نظرم بود ومقایسه کردم با Silverlight
نه جاوا اسکریپت
که هر دو در سمت کلاینت اجرا می شوند ونیاز به نصب دارند
بله در این گروه فلاش را هم می توان نام برد
به هر حال ممنون
ضمنا از مدیر محترم بخش جاوا که بحث ایجاد شده در گروه جاوا را به این بخش منتقل کردند خیلی خیلی ممنون
لطف کردند
اما عذر خواهم شما از لحاظ تجربه استاد بنده هستید ؟! اما چرا می خواهید از این دسته ابزار استفاده کنید؟! این دسته از ابزار کارایی و حرفه ای بودن برنامه رو زیر سوال می برند؟!
همین الانش توی کشور عزیز ما هنوز مرورگر ها ie6 هستند و سرعت ها همه در حد بایت ؟! اونوقت شما فکر می کنید واقعا درست باشد استفاده از چنین تکنولوژی هایی در برنامه های تحت وب؟؟؟
اگر ویندوز باشد ، خوب خود برنامه نویس داخل پک برنامه قرار می ده ولی وب ؟! کاربر باید دانلود کند و اون هم این کار رو ابدا نمی کند (هم اعتماد نمی کند ، چون اصلا نمی داند SilverLight چی هست و هم توانایی دانلود ندارد (سرعت پایین) و ...)

موفق باشید.

علی اکبر
سه شنبه 16 شهریور 1389, 09:40 صبح
این هم داستانی دارد که بحث درباره اون خارج از این تاپیک می باشد
دلیل این موضوع بر می گردد به ویژگی کاری که می خواهم انجام بدهم
کار من به این صورت است که نرم افزار ، بایستی فایل حجیمی از کلاینتها دریافت وکنترل ودر صورت نداشتن ایراداتی مانند شماره حساب و... فایل را در بانک اطلاعاتی سرور ذخیره نماید
فرض کنید از تکنیکهای معمولی استفاده کنم هر بار کاربر فایلش را باید اپلود وپس از چند ده دقیقه ناگهان متوجه می شود یه ایراد کوچیک هنوز دارد این عملیات ممکن است جندین مرتبه اجرا گردد

اما با این دو تکنیک این مشکل بر طرف می شود
ضمنا کاربران من خاص هستند
استفاده از برنامه تحت ویندوز نیز بدلایل مختلف از جمله مقررات اداری وهمچنن تغییر مداوم کنترلها مقدور نمی باشد.
ممنون