PDA

View Full Version : سوال: چسباندن چند فایل صوتی به یکدیگر

mohammad_118
یک شنبه 14 شهریور 1389, 02:02 صبح
با سلام به همه دوستان! من یه برنامه دارم که میخوام چند تا فال صوتی را بگیره ( یا از آدرس پیشفرض برداره) و اونا را به هم بچسبونه و یه فایلش کنه . مثالا 4 تا 2 ثانیه رو بکنه یه فایل 8 ثانیه ای چطوری باید تو C#‎‎ این کار رو بکنم ..

mohammad_118
یک شنبه 14 شهریور 1389, 11:44 صبح
من دیشب تا حالا همینطوری نشستم که یه نفر جواب بده !!!:عصبانی++:

shayanoh
یک شنبه 14 شهریور 1389, 12:19 عصر
خوب حداقل باید بگی این فایل های صوتی چه فرمتی هستند؟ خروجی چه فرمتی باید باشه؟
اگر wave باشه و فشرده نباشه که فقط header رو کافیه ورداری محتوا شونو بچسبونی تنگ هم.
اگر هم mp3 اینا باشه که باید از کتابخانه های مربوطه مثل Lame استفاده کنی.

mohammad_118
یک شنبه 14 شهریور 1389, 12:33 عصر
من برام فرقی نمیکنه wav باشه یا mp3 ولی اینطور که شما میگید باید wav راحت تر باشه منظورتون از header فایل چیه چطوری اونو حذف کنم و چطوری فایل ها رو به هم بچسبونم ؟ اگه تکه کد بنویسید ممنون میشم آیا dll خاصی نیاز داره . باز هم ممنون

shayanoh
یک شنبه 14 شهریور 1389, 12:40 عصر
اینجا رو بخونی بهتر می فهمی
https://ccrma.stanford.edu/courses/422/projects/WaveFormat/
به طور خلاصه اگر فایل wave عادی باشه و هیچ فشرده سازی یا فیلد اضافه ای توش نباشه، میتونی ۴۰ بایت اول هر کدوم رو ورداری بزاری تو یه فایل جدید، بعد ۴ بایت (یه int) مجموع طول هر فایل منهای ۴۴ رو بزاری، بعد هم از بایت ۴۴ام هر فایل رو پشت سر هم بنویسی.
اگر دقیق تر میخوای کار کنی که طبق همون صفحه میتونی دقیق پردازش کنی فایل رو.

mohammad_118
دوشنبه 15 شهریور 1389, 08:44 صبح
ضمن تشکر از شما و عرض شرمندگی باید بگم که من توی #C مبتدی ام تا اینجا یه hex editor نصب کردم و ساختار فایل wav را بررسی کردم و الان مشکلم فقط اینه که چطوری و با چه دستوری اولا یه فایل wav جدید بسازم ثانیا چطوری اطلاعات را از آدرس خاصی (مثلا بایت 40 تا آخر ) را از یک فایل بخونم و تو فایل جدید بریزم

leilaaa
شنبه 20 شهریور 1389, 14:07 عصر
سلام
من می خوام فایل WAV پیاده سازی کنم ولی ساختار اون زیاد متوجه نمیشم .
اینقدر متوجه شدم که اول ChunkID وChunkSizeوFormat می یاد و بعد دو تا subcunk اما سوال من اینه بعدش چی؟!؟!؟ این دو قسمت دائما تکرار می شوند؟!ایا کل دیتای فایل تکه تکه توی همین data" subchunk قرار میگیره؟ کل فرمت همین؟
تگ اطلاعاتی اصلا داریم؟؟؟