PDA

View Full Version : سوال: مشکل در ارتباط grid و sqldatasource

hamed_kaveyani
یک شنبه 14 شهریور 1389, 07:36 صبح
من یک گرید را با sqldatasource به بانک وصل کرده ام . در حالت کلاینت هیچ اشکالی نداره و داده ها را میریزه داخل گرید و میتونم edit و update را انجام بدم اما حالا که بردم گذاشتم روی سرور پیام خطا مده و اصلا اون صفحه را نشان نمیده. سرورم ویندوز 2003 هستش. connection string هم براساس نام سرور درست تنظیم کردم. آیا باید تنظیمات خاصی روی سرور انجام بدم.
متاسفانه یادم رفت از پیغام خطا عکس بگیرم حالا هم به سرور دسترسی ندارم تا پنجشنبه. ولی پیغامش بیشتر درباره وب کانفییگ و دسترسی کاربران بود.

ASPX
یک شنبه 14 شهریور 1389, 09:37 صبح
من یک گرید را با sqldatasource به بانک وصل کرده ام . در حالت کلاینت هیچ اشکالی نداره و داده ها را میریزه داخل گرید و میتونم edit و update را انجام بدم اما حالا که بردم گذاشتم روی سرور پیام خطا مده و اصلا اون صفحه را نشان نمیده. سرورم ویندوز 2003 هستش. connection string هم براساس نام سرور درست تنظیم کردم. آیا باید تنظیمات خاصی روی سرور انجام بدم.
متاسفانه یادم رفت از پیغام خطا عکس بگیرم حالا هم به سرور دسترسی ندارم تا پنجشنبه. ولی پیغامش بیشتر درباره وب کانفییگ و دسترسی کاربران بود.

تا نبينيم نميشه!
تنظيمات connection string مطابق سرورت بوده يا تو لوكال تست ميكردي؟

hamed_kaveyani
یک شنبه 14 شهریور 1389, 10:03 صبح
وقتی بردم روی سرور تنظیمات را براساس سرور انجام دادم. همان connectionstring را میخونم و داده ها را میریزم درون دیتاست مشکل نداره(روی سرور) ولی وقتی اونو به sqldatasource وصل میکنم ایراد میگیره

<connectionStrings>
<add name="DabirConnectionString" connectionString="Data Source=servernet; Initial Catalog=DabirBb;Persist Security Info=True;Integrated Security=True;User ID=sa;Password=123456"
providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

hamed_kaveyani
یک شنبه 14 شهریور 1389, 10:10 صبح
اینو هم اضافه کنم که من تگ زیر را در سرور تغییر نداده ام. اصلا نمیدونم لازمه تغییر بدم یا نه

<authentication mode="Windows"/>

تا اونجا که یادم هست تو متن error به این هم اشاره شده بود

ASPX
یک شنبه 14 شهریور 1389, 10:20 صبح
كانكشن استرينگ هم بايد چيزي شبيه به اين باشه
شما بايد در سرور بانكتون رو بسازيد
شما ديتابيستون هنوز روي سيستم خودتونه يا به سرور attach كرديد؟

<add name="Connectionstring" connectionString="Server=sql2.aaaaaa.com;Database=aaaDB;User ID=aaaaa;Password=12345;Trusted_Connection=False;"

و اينو هم به صورت زير تغيير بديد

<authentication mode="Forms">

</authentication>
<customErrors mode="Off"/>

hamed_kaveyani
یک شنبه 14 شهریور 1389, 10:29 صبح
دیتا بیس را attach کرده ام.
از پاسخ شما ممنونم . اینها را تست میکنم اگه جواب نگرفتم پنج شنبه مزاحمتون میشم. البته قول میدم پیغام خطا را براتون بذارم.
اگر راهنمایی دیگری به ذهنتون میرسه ممنون میشم برام بنویسید.