PDA

View Full Version : سوالاتی که در مصاحبه از برنامه نویس دلفی پرسیده میشود؟

taha2005
یک شنبه 14 شهریور 1389, 19:34 عصر
با سلام

من یکی دو تا نمونه کار اساسی با دلفی دارم

حالا میخواستم بدونم که اگه بخوام تو یه شرکت معتبر برنامه نویسی کار کنم روز مصاحبه غیر از نمونه کارام چه سوالاتی ازم پرسیده میشه و باید امادگی و تسلط بر چه چیزهایی رو داشته باشم .

hadisalahi2
یک شنبه 14 شهریور 1389, 23:18 عصر
البته چیزی که الان مد شده...
1 - آشنایی کامل با زبان SQL و بانک اطلاعاتی SQl Server یا اوراکل
2- آشنایی با نحوه برنامه نویسی شی گرا و ساخت کامپوننت های سفارشی برای کارهای مختلف
در این دو مورد که کاملا مطمئنم
یا حق

Site Admin
شنبه 20 شهریور 1389, 17:20 عصر
آقا جون بسته به شانسته كه طرف چقدر دلفي بلد باشه اكثراً هيچي بلد نيستند اگر از ويندوز حرف بزني فكر ميكنن دلفي كار حرفه اي هستي فقط بايد اصطلاحات انگليسي رو زياد استفاده كني ولي اگر مثل من بخوري به طور يك آدم فوق العاده حرفه اي چند سئوال اينجوري ميپرسن
1- آشنايي با انواع بانك اطلاعاتي از جمله sql و كوئري زدن هاي حرفه اي و بعضي هاشون از xml هم در دلفي سئوال ميكنن
2-انواع كامپوننت ارتباط با ديتابيسها مثلا ado,dbexpress,bde
3-انواع برنامه هاي گزارش ساز مثل quick report ,fast report
4-انواع كامپوننت هاي مرسوم و عمومي (البته هرچي رو خودش بلده از تو ميپورسه مثلا ميگه با razie يا vcl ها كار كردي)
5-نمونه كدترو نگاه ميكنه هرجايش كه مثل خوش كار نكردي از تو سئوال ميپرسي كه اگر بلد نباشه ياد بگيره و واي به حالت اگر يه قسمت برنامه تو رو قبلا خودش كار كرده باشه انقدر گير ميده كه بگي آقا شما وارد تريد و من آماتورم
6-بحثهاي امنيتي و اينكه كد ها رو نبايد از شركت بيرون ببري (بعضي هاشون اگر بدونن آدم تيز و زرنگي هستي حتي اگر حرفه اي هم باشي بهت اعتماد نميكنن و استخدام نميشي)
7-بحث قيمت
8-بحث ظاهر (اكثرا برنامه نويسها آدمهاي شلخطه و فراموش كار و حواس پرت هستند اگر حرفه اي باشه اگر صوتي دادي (مثلا يه چيزي روي ميزش جا گذاشتي )ميفهمه كه حرفه اي هستي
وگرنه از تو خوشش نمياد )
9-زبان سرخ سر سبز را دهد بر باد (خيلي از حرفه اي ها به دليل بد صحبت كردن يا خودشونو تو دام ميندازن يا پروژه خوبي گيرشون نمياد (ميبيني يه نفر اثلا برنامه نويسي بلد نيست ولي با روابط عمومي بالا چند پروژه خوب به طورش خورده) هيچ وقت در مورد چيزي كه وارد نيستي شروع به صحبت نكن تا مچتو نگيرن)
10-اعتماد به نفس
11-عزت نفس
12-تجربه در مصاحبه هاي زياد
13- ... اينها رو دوستان ديگه بگن