PDA

View Full Version : چک Uniqe بودن

sorenaus
یک شنبه 14 شهریور 1389, 18:47 عصر
با سلام

من میخوام چک Uniqe بودن را در برنامم انجام بدم
یعنی همون کاری که خود SQL انجام میده

با تشکر

cheshm6k
یک شنبه 14 شهریور 1389, 20:34 عصر
سلام

اگه منظورتون یونیک بودن مقادیر فیلدها یا کلید اصلیه که با یه دستور select ساده میتونی اونو چک کنی.

select fieldName from tbName where fieldName=checkValue

اگه این کوئری نتیجه ای در بر نداشته باشه پس یونیکه در غیر اینصورت ....
موفق باشید.

sorenaus
یک شنبه 14 شهریور 1389, 21:27 عصر
با تشکر

میتونید بیشتر توضیح بدید ، checkValue ، کلمه رزرو شده هست؟
خودم این راه حل به ذهنم رسید که یک Select از کلیه آن فیلد جدول بزنم اما خیلی کند میشه

Merila_Rad
یک شنبه 14 شهریور 1389, 21:53 عصر
مطمئن باش select زدن سریعتر از چک کردن تو برنامه ست
چون برای چک کردن تو برنامه باید از حلقه ها استفاده کنی که پیچیدگی زمانی بالا داره
میتونی از linq هم استفاده کنی

cheshm6k
یک شنبه 14 شهریور 1389, 22:28 عصر
با تشکر

میتونید بیشتر توضیح بدید ، checkValue ، کلمه رزرو شده هست؟
خودم این راه حل به ذهنم رسید که یک Select از کلیه آن فیلد جدول بزنم اما خیلی کند میشه

نه نه . منظور از checkValue همون مقداریه که میخوای چک کنی که توی ستون fieldName هست یا نه.

توضیح :
fieldName: فیلدیه که میخوای چک بشه مقدار مد نظرت در اون ستون هست یا خیر . به جای fieldName اول میتونی از علامت * استفاده کنی یا اسم فیلدهای دیگه رو بیاری.
tbName: اسم تیبل یا جدولت .

پیشنهاد میکنم راجع به دستورات sql حتما مطالعه کنید . تو سایت مطالب خوبی هست .جستجو کنید.

موفق باشید.

golbarg68
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 12:52 عصر
سلام
من یه پروژه سی شارپ دارم که در یکی از فرم ها مشخصات کاربر رو میگیره و در فرم دیگه این مشخصات جستجو میشه و نمایش داده میشه جهت ویرایش
همه اینها درست اجرا میشه ولی یه مشکلی هست میخوام وقتی کاربر جدید میخواد اطلاعات ثبت کنه اگر نام کاربری اش تکراری بود بهش بگه یعنی نذاره ثبت انجام بشه و کلید اصلی جدول من هم شناسه کاربر هست نه نام کاربری اش
ممنون میشم راهنمایی بفرمائید
با تشکر

بهم گفتن از یونیک استفاده کن ولی متوجه نشدم
تاپیک های مشابه رو هم بررسی کردم میشه یکی ساده بگه من چه جوری مشکل رو حل کنم؟
لان در جدول پایگاه روی فیلد نام کاربری کلیک کردم بعد index kays رو زدم ولی فقط همون فیلد کلید اصلی رو نشون میده الان چطور این فیلد رو یونیک کنم
:ناراحت:

golbarg68
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 13:20 عصر
پست من رو حذف میکنن بخاطر تکراری بودن موضوعش بعد من میرم میگردم جوابمو از پست های مشابه نمیگیرم بعد میام آخرش یه جواب میذارم که تا این قسمت رو متوجه شدم لطفا بقیه اش رو یکی کمک کنه
بعد هرچی صفحه رو رفرش میکنم میبینم جوابی نیومده برای سوالم؟!!!!!

بخاطر همینم این دومین پستی هست که تو این سایت دارم چون شنیده بودم کسی جواب نمیده ولی ندیده بودم

باتشکر از همه دوستان بابت کمک هاتون