PDA

View Full Version : مدیریت فرم های نمایش

sajad_3dmax
یک شنبه 14 شهریور 1389, 19:11 عصر
با سلام خدمت همه عزیزان...
بنده موقع طراحی دیتابیس یکسری user ایجاد و مشخص کردم که هر کاربر به چه جداولی میتونه دسترسی داشته باشه. حالا بعداز طراحی فرمها موقع کدنویسی شده.آیا اون کاربرانی که تو سطح دیتابیس تعریف کردم تو فرمهای ویندوزی میشه ازشون استفاده کرد؟چون بالاخره فرمها هم مربوط به جداول خاصی میشن. اگه نشه برای مدیریت فرمهام باید چیکار کنم؟

با تشکر

omely35
دوشنبه 15 شهریور 1389, 04:06 صبح
بله باید یک کلاس(مثل Direct ) تعریف کنید و در آن کلاس به تعداد جداولی که داری تابع از نوع bool تعریف کنید و در هر تابع چک کنید که User که Login کرده میتونه به آن جدول دسترسی داشته باشه یا نه
داخل برنامه هر جا میخوای فرم را نمایش بدی (قبل از ShowDialog کردن) user فرد را با متد خاصش
[مثلا تابع {}(Public Bool FactorDirect(int UserName برای دسترسی به فاکتور ] چک میکنید و اگه خروجی True بود آن موقع متد ShowDialog را صدا میزنی

Davood_amega
جمعه 09 مهر 1389, 13:52 عصر
ممکنه که تو یه فرم کاربری بتونه عمل اضافه کردن رو انجام بده ولی نتونه که عمل حذف رو انجام بده.این رو چطور باید مدیریت کنم؟
علاوه بر تعریف کلاس Direct آیا نیازی به تعریف user در sql هست یا خیر؟
روشی که به ذهن من رسیده اینه که در sql جدولی تعریف کنیم که برای هر عملیات مثل حذف و اضافه فیلدی در نظر بگیریم.مثلا کلید 1 برای عمل update ،کلید 2 برای عمل حذف و الی آخر.حالا در جدول دیگه ای مشخص میکنیم که هر کاربر به کدوم یک از این عملیات میتونه دسترسی داشته باشه.ولی بنظرمون این روش خیلی پیچیدست و دنبال راه حل بهتری میگیردیم

group45
جمعه 09 مهر 1389, 14:16 عصر
هر کاربر به چه جداولی میتونه دسترسی داشته باشه

منظورتون همون دیتا گرید ویو و امثال اونه؟

.آیا اون کاربرانی که تو سطح دیتابیس تعریف کردم تو فرمهای ویندوزی میشه ازشون استفاده کرد؟

یعنی مثلا کارمند دسترسی به(با توجه به فرضیات بالا) جدول مدیر نداشته باشه؟
بله. شما بر اساس اسم یوزر (اگه تکراری نیست) دسترسی به جدولت رو تعریف کن