PDA

View Full Version : به هم ریختن فونت صفحه

jannati
سه شنبه 21 تیر 1384, 08:53 صبح
دوستان عزیز سلام
تو صفحات وبی که من ساختم در اولین نمایش فونت ها درست کار میکنند.اما وقتی در IEکلید Back رو میزنم فونت ها به هم میریزه و هرچی Encodingمربوط به IEروهم تغییر میدم درست نمیشه.Charsetصفحات راهم چیزای مختلف گذاشتم .جواب نداد.اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید کمک کنید

m_nejad
سه شنبه 21 تیر 1384, 10:24 صبح
روی کلید save as یک علامت کوچیکه . از طریق اون فایلتو دوباره با فرمت unicode ذخیره کن

shahroozj
سه شنبه 21 تیر 1384, 13:55 عصر
در webconfig این را هم ست کن :

<globalization requestEncoding="utf-8" responseEncoding="utf-8" />

jannati
شنبه 25 تیر 1384, 08:12 صبح
این کارها رو کردم.ولی نتیجه نداد!!!!

Behrouz_Rad
یک شنبه 26 تیر 1384, 00:44 صبح
در صورتی که در فایل وب کانفیگ، تمامی کد پیج ها رو به utf-8 تبدیل و فایل aspx را با فرمت Unicode (with Signture) ذخیره کنید، دلیلی برای به هم ریختن فونت ها وجود نداره.

jannati
یک شنبه 26 تیر 1384, 08:00 صبح
آقای راد من هم از همین سردرنمیارم!!!دقیقا همینطور عمل کردم .اما بازم با زدن کلید بک فونت به هم میریزه!!

Behrouz_Rad
دوشنبه 27 تیر 1384, 00:36 صبح
بعضی مواقع درست زمانی که فکر می کنی همه چیز صحیح و بدون نقص هست، یک اشتباه یا یک سوتی! همه چیز رو به هم می ریزه.
این اشتباه یا سوتی فقط به وسیله خود برنامه نویس قابل حل هست نه دیگران!
موفق باشید.

jannati
دوشنبه 27 تیر 1384, 09:02 صبح
جناب راد،من یک تست دیگه هم کردم.روی 2تا سرور جداگانه امتحان کردم.روی یکی مشکل نداره !ممکنه به تنظیمات سیستم عامل سرور مربوط بشه؟

Behrouz_Rad
سه شنبه 28 تیر 1384, 06:40 صبح
خیر! به سرور ارتباطی پیدا نمی کنه.

jannati
سه شنبه 28 تیر 1384, 09:19 صبح
خوشبختانه مشکلم حل شد.راه حلش رو هم میذارم اگر کسی خواست استفاده کنه.
فقط Charsetفرم را خالی کردم.یعنی همه Unicodeها رو برداشتم.درست شد!!!!!

Behrouz_Rad
چهارشنبه 29 تیر 1384, 22:37 عصر
همان چیزی که بنده اشاره کردم و گفتم که بعضی چیزها به خود برنامه نویس ارتباط پیدا می کنه نه دیگران.
موفق باشید.

jannati
سه شنبه 06 دی 1384, 10:37 صبح
سلام به دوستان عزیز
من دوباره با نصب مجدد VS.net2003با همین مشکل مواجه شدم.ولی ایندفعه هر کاری میکنم جواب نمیده.هم Save asبا utfکردم.هم Charsetها رو پرکردم و دوباره پاک کردم.هرکاری به ذهنم میرسیده کردم.اما فونت نوشته های فارسیم یه چیز نامفهومه.خواهش میکنم یکی کمک کنه.باید دوباره تایپشون کنم؟(بعضی جاها اصلا یادم نیست متنش چی بوده!!)